Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomocy !! Ogrzewanie - tanie , latwe i przyjemne - doradzcie


Edyta M

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej !!!

DECYZJA PODJETA

bedzie POMPA CIEPLA 8)

 

To faktycznie tania wersja przeszła 8)

 

e-Mandzia poczytaj troszke to co wyzej napisalam - moge troche zainwestowac zeby pozniej nie martwic sie o oplaty - a to jest uwazam dobra inwestycja

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!!

DECYZJA PODJETA

bedzie POMPA CIEPLA 8)

 

To faktycznie tania wersja przeszła 8)

 

oj e-mandzia aleś szybko koleżankę edytę M doceniła w ZMF... :wink:

 

Swietni jestescie wiecie , a jak przyszlo doradzac to nie bylo chetnych , a teraz prosze ......... ile glosow

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj e-mandzia aleś szybko koleżankę edytę M doceniła w ZMF... :wink:
- nie mogłam się powstrzymać :-?

 

Skoro nie mozesz sie powstrzymac to moze doradzisz jaka pompe powinnam zamontowac 8) przynajmniej na cos sie przyda Twoja wypowiedz , albo moze nie doradzaj cos mi mowi , ze ... nie wiesz o co pytam !? :lol:

Moze niech wypowiedza sie Ci ktorzy maja cos do powiedzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial , ze mam meza !? :p

Rozumiem , ze Wy kobietki nie mozecie samodzielnie podejmowac finansowych decyzji - potrzebna zgoda meza !

na pismie ? :wink:

 

Ja to nawet podanie piszę jak bułki mam kupić - i nie inwestuje w nie, dopóki zgody na piśmie nie otrzymam - poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!!

DECYZJA PODJETA

bedzie POMPA CIEPLA 8)

 

To faktycznie tania wersja przeszła 8)

 

e-Mandzia poczytaj troszke to co wyzej napisalam - moge troche zainwestowac zeby pozniej nie martwic sie o oplaty - a to jest uwazam dobra inwestycja

Edyta

 

Droga Edyto M, otóż czytałam wszystko w Twoim temacie i przyznam, że tytuł: "Pomocy !! Ogrzewanie - tanie , latwe i przyjemne - doradzcie", nijak się ma do podjętej przez Ciebie decyzji oprócz łatwe, natomiat czy przyjemne ?, ale już z pewnością nie tanie. Inwestycja, która zwrócić się może po 20-tu latach nie należy do tanich. Czy jest dobra ? - nikt jeszcze tego nie wie, bo nikomu nie zdążyła się zwrócić.

 

Zaskoczyła mnie również szybka Twoja decyzja, wszak tania nie jest. Czyli temat rzucony na tzw. "rybkę".

 

Albo nie masz męża, albo kompletnie nie interesuje Cię Jego zdanie :-? - tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj e-mandzia aleś szybko koleżankę edytę M doceniła w ZMF... :wink:
- nie mogłam się powstrzymać :-?

 

Skoro nie mozesz sie powstrzymac to moze doradzisz jaka pompe powinnam zamontowac 8) przynajmniej na cos sie przyda Twoja wypowiedz , albo moze nie doradzaj cos mi mowi , ze ... nie wiesz o co pytam !? :lol:

Moze niech wypowiedza sie Ci ktorzy maja cos do powiedzenia .

 

Potwierdzam - nie mogłam się powstrzymać.

 

Temat pomp ciepła jest mi znany - lektury w tym temacie, jak i z zakresu innych metod ogrzewania, jest tu bardzo dużo. Ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy doradzić w kwestii "taniości" - pompy ciepła.

 

Ponieważ temat się nie zdążył rozwinąć - decyzję podjęłaś, nie było sensu bym doradzała Ci w kwestii pieca jaki posiadam - i jestem z niego zadowolona :D

 

PS

Z pewnością znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, dotyczące "jaką pompę wybrać" właśnie na tym forum. Jeśli chodzi o model pompy - nie mogę doradzić, bo nie użytkuję, a szukasz przecież ludzi, którzy mogą odpowiedzić: "jestem zadowolony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem. Jak kobieyta idzie kupić jakiś ciuch, to musi przejść przez 30 sklepów, przymierzyć 90 kiecek, a i tak nic nie kupi bo to zbyt poważna decyzja i musi się jeszcze zastoanowić, wrócić, znowu przymierzyć. A potem i tak ma wątpliwości czy to na pewno to właściwa.

Jeżeli zaś trzeba wybrać odpowiednie ogrzewanie, co jest inwestycją na całe życie, to wchodzi na forum, pyta: hej, co wybrać? Ktoś mówi: może PC. Ona: ok. będzie PC.

Powodzenia w dlaszych wyborach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem. Jak kobieyta idzie kupić jakiś ciuch, to musi przejść przez 30 sklepów, przymierzyć 90 kiecek, a i tak nic nie kupi bo to zbyt poważna decyzja i musi się jeszcze zastoanowić, wrócić, znowu przymierzyć. A potem i tak ma wątpliwości czy to na pewno to właściwa.

Jeżeli zaś trzeba wybrać odpowiednie ogrzewanie, co jest inwestycją na całe życie, to wchodzi na forum, pyta: hej, co wybrać? Ktoś mówi: może PC. Ona: ok. będzie PC.

moja tak kupiła działkę :lol: :lol: :lol:

pierwszy wjazd na teren, rozmowa z właścicielem, ja oglądam pole, analizuję gdzie południe, wjazd na działkę i słyszę z oddali "kupuję" :lol: :lol: :lol:

 

jak dla mnie fenomen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj e-mandzia aleś szybko koleżankę edytę M doceniła w ZMF... :wink:
- nie mogłam się powstrzymać :-?

 

Skoro nie mozesz sie powstrzymac to moze doradzisz jaka pompe powinnam zamontowac 8) przynajmniej na cos sie przyda Twoja wypowiedz , albo moze nie doradzaj cos mi mowi , ze ... nie wiesz o co pytam !? :lol:

Moze niech wypowiedza sie Ci ktorzy maja cos do powiedzenia .

 

Potwierdzam - nie mogłam się powstrzymać.

 

Temat pomp ciepła jest mi znany - lektury w tym temacie, jak i z zakresu innych metod ogrzewania, jest tu bardzo dużo. Ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy doradzić w kwestii "taniości" - pompy ciepła.

 

 

Ponieważ temat się nie zdążył rozwinąć - decyzję podjęłaś, nie było sensu bym doradzała Ci w kwestii pieca jaki posiadam - i jestem z niego zadowolona :D

 

PS

Z pewnością znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, dotyczące "jaką pompę wybrać" właśnie na tym forum. Jeśli chodzi o model pompy - nie mogę doradzić, bo nie użytkuję, a szukasz przecież ludzi, którzy mogą odpowiedzić: "jestem zadowolony".

 

Hej witam Cie

Z przyjemnoscia odpisze pozniej , bo teraz zmykam do pracy - pracuje w troche innej " strefie czasowej "

Do uslyszenia Pozdrawiam

Edyta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma co potępiać koleżanki - jeśli jej decyzja jest nie tylko szybka ale i sensownie uargumentowana to wolę takie podejście niż "chciałabym ale się boję"

 

tyle, że teraz zalecam autorce przygotowanie odpowiedniej ilości kawy tudzież winka i lekturę 140 stron o tu:

http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-spostrzezenia-uwagi,t66186-8280.htm

 

bo jak ktoś napisał teraz trzeba wybrać konkrety odnośnie PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem. Jak kobieyta idzie kupić jakiś ciuch, to musi przejść przez 30 sklepów, przymierzyć 90 kiecek, a i tak nic nie kupi bo to zbyt poważna decyzja i musi się jeszcze zastoanowić, wrócić, znowu przymierzyć. A potem i tak ma wątpliwości czy to na pewno to właściwa.

Jeżeli zaś trzeba wybrać odpowiednie ogrzewanie, co jest inwestycją na całe życie, to wchodzi na forum, pyta: hej, co wybrać? Ktoś mówi: może PC. Ona: ok. będzie PC.

moja tak kupiła działkę :lol: :lol: :lol:

pierwszy wjazd na teren, rozmowa z właścicielem, ja oglądam pole, analizuję gdzie południe, wjazd na działkę i słyszę z oddali "kupuję" :lol: :lol: :lol:

 

jak dla mnie fenomen

 

Witam

Gratuluje zony :lol: ale w domku to chyba lekko nie jest :evil:

Pozdrawiam

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem. Jak kobieyta idzie kupić jakiś ciuch, to musi przejść przez 30 sklepów, przymierzyć 90 kiecek, a i tak nic nie kupi bo to zbyt poważna decyzja i musi się jeszcze zastoanowić, wrócić, znowu przymierzyć. A potem i tak ma wątpliwości czy to na pewno to właściwa.

Jeżeli zaś trzeba wybrać odpowiednie ogrzewanie, co jest inwestycją na całe życie, to wchodzi na forum, pyta: hej, co wybrać? Ktoś mówi: może PC. Ona: ok. będzie PC.

Powodzenia w dlaszych wyborach.

Witam

Ja na szczescie zakupy robie najczesciej droga internetowa .... jeszcze

nigdy nie oddalam zamowionej rzeczy 8) a koledze to chyba chodzi o p.c.( pompe ciepla ) a nie o PC (Personal Computer ):wink:

No to moze razem wybierzemy sie na te zakupy bo zamiast " peceta " kupisz przez pomylke pompe ciepla !!

Pozdrawiam

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma co potępiać koleżanki - jeśli jej decyzja jest nie tylko szybka ale i sensownie uargumentowana to wolę takie podejście niż "chciałabym ale się boję"

 

tyle, że teraz zalecam autorce przygotowanie odpowiedniej ilości kawy tudzież winka i lekturę 140 stron o tu:

http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-spostrzezenia-uwagi,t66186-8280.htm

 

bo jak ktoś napisał teraz trzeba wybrać konkrety odnośnie PC

Witam

Bardzo dziekuje za odpowiedz :D i podpowiedz w sprawie winka i kawy :p daruje sobie jednak te lekturke ... dlaczego !? zapyta Pan .....

:wink:

Odpowiedz w nastepnym odcinku ....

Pozdrawiam Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj e-mandzia aleś szybko koleżankę edytę M doceniła w ZMF... :wink:
- nie mogłam się powstrzymać :-?

 

Skoro nie mozesz sie powstrzymac to moze doradzisz jaka pompe powinnam zamontowac 8) przynajmniej na cos sie przyda Twoja wypowiedz , albo moze nie doradzaj cos mi mowi , ze ... nie wiesz o co pytam !? :lol:

Moze niech wypowiedza sie Ci ktorzy maja cos do powiedzenia .

 

Potwierdzam - nie mogłam się powstrzymać.

 

Temat pomp ciepła jest mi znany - lektury w tym temacie, jak i z zakresu innych metod ogrzewania, jest tu bardzo dużo. Ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy doradzić w kwestii "taniości" - pompy ciepła.

 

 

Ponieważ temat się nie zdążył rozwinąć - decyzję podjęłaś, nie było sensu bym doradzała Ci w kwestii pieca jaki posiadam - i jestem z niego zadowolona :D

 

PS

Z pewnością znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, dotyczące "jaką pompę wybrać" właśnie na tym forum. Jeśli chodzi o model pompy - nie mogę doradzić, bo nie użytkuję, a szukasz przecież ludzi, którzy mogą odpowiedzić: "jestem zadowolony".

 

Hej witam Cie

Z przyjemnoscia odpisze pozniej , bo teraz zmykam do pracy - pracuje w troche innej " strefie czasowej "

Do uslyszenia Pozdrawiam

Edyta :wink:

 

 

Witam po przerwie i dopisuje ciag dalszy powiesci " O POMPIE zwanej takze CIEPLA " . 8)

Swoim " decyzja podjeta - bedzie pompa ciepla " zapoczatkowalam jak widze malutki klub dyskusyjny , bardzo sie ciesze chociaz liczylam na bardziej konstruktywne wypowiedzi w tym temacie , ale przeciez " na ten temat " zostalo juz wiele powiedziane wiec o czym tu jeszcze ........ :x

Drodzy Panstwo niniejszym pragne oswiadczyc , ze decyzja podjeta - nie bedzie pompy ciepla i to nie dlatego ze zmienilam zdanie .

Prosilam szanownych forumowiczow o zyczliwa dorade w sprawie ogrzewania ........ chodzilo mi o to aby kazdy kto ma zyczenie opowiedzial o swoim wyborze , a tym samym w jakis sposob doradzil ! :-? Nie bylo chetnych !!!! Ale kiedy " rzucilam " temat pompy ... to zabrali glos ludzie ktorzy nie maja tego ustrojstwa , ale zdecydowanie odradzaja ! . :x

Ponawiam apel ... prosze panstwa o opisanie swoich opinii na temat systemow grzewczych zamontowanych w Waszych domkach .

e- Mandzia nie obrazaj sie i doradz kolezance ktora i tak jest w trudnej sytuacji bo po pierwsze ( co zostalo juz ustalone ) nie mam meza i sama musze borykac sie z problemami - zachcialo sie babie domu no to ma , a po drugie jestem ta osoba z cyklu " BUDUJACY na ODLEGLOSC " .

Czekam na wiadomosci od fajnych gosci !? ( a po trzecie umiem rymowac - chyba :lol: )

Moze calkiem na powaznie napisze jakie mam propozycje odnosnie instalacji w moim domu .

Wodna podlogowka , kociol kondensacyjny , reku + gwc !? , kominek DGP i co Wy na to :o

Pozdrawiam Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... decyzja podjeta - nie bedzie pompy ciepla ...

mądra dziewczynka ...

 

... odnosnie instalacji w moim domu .

Wodna podlogowka , kociol kondensacyjny , reku + gwc !? , kominek DGP i co Wy na to :o

Pozdrawiam Edyta

kocioł na wszelkie paliwa stałe - proponuje na poczatek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... decyzja podjeta - nie bedzie pompy ciepla ...

mądra dziewczynka ...

 

... odnosnie instalacji w moim domu .

Wodna podlogowka , kociol kondensacyjny , reku + gwc !? , kominek DGP i co Wy na to :o

Pozdrawiam Edyta

kocioł na wszelkie paliwa stałe - proponuje na poczatek ....

Hejka

Odpada ....

Pozdrawiam

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpadło Ci zatem "tanie"

zostało "łatwe" i "przyjemne"

mam nadzieje, ze jak wyeliminujesz kolejne słowo - to szybko cos dobierzesz ... :D

Hej

piszac " tanie " nie mialam raczej na mysli - tania instalacje - ( chociaz to tez byloby mile widziane ) ale tanie uzywanie ( max. niskie oplaty miesieczne )

Jak to moja SP. Babcia kiedys mowila "co tanie to drogie ".

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...