Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jakiej firmy styropian i klei wybrac na docieplenie


Recommended Posts

muszę wybrać firmę produkująca styropian i klei tylko nie mam pojęcia jaka???

proszę o wyrażenie swoich doświadczeń w tym temacie

 

potrzeba mi tego troszkę bo aż na 500m2nie wiem na jakie firmy postawić wymagania to na pewno:

równość płyty styropianowej

cena jakas przystępna

twardość płyty z obserwacji zauważyłem ze , nimo ze styropian ma oznaczenie EPS70 różni się twardością

badania przeprowadziłem na składzie budowlanym można to było zauważyć ściskając ręka tafle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie to dwa domy Austrothermem w odstepach 2 lat(więc dwie partie materiału). 12 cm pióro wpust. Idealnie prosty a cena teraz to chyba koło 100 zł więc chyba Ok. Panowie od ociepleń mówili że czasem płyty styro są powyginane jak łódki. U mnie było Super, ale moze miałem szczęście :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przychylam się do pytania kolegi, Jakiej firmy styropian wybrać na poszczególne docieplenia (podłoga fundament garaż strop ściana) Macie jakiąś sprawdzoną firmę?

 

Może coś ktoś doradzi.

 

TermoOrganika, Swisspor, Styropmin, ISOver, Austhrotem, itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ocieplałam Thermo Organiką Silwer bez PW grubość 15cm

I sporo sztuk było naprawdę krzywe, max odchylenia 1cm.

Krzywość polegała na wygięciu w łuk wzdłuż dłuższego boku.

 

Jeżeli zdecydujecie się na ten produkt, wynegocjujcie u sprzedawcy wymianę wszystkich krzywych płyt lub ich zwrot. U mnie wyszło blisko 12 paczek krzywych płyt... czyli ok 48szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej do styropianu izolbet 13.51zł

klej do siatki mapei 20.50zł

kołek 10x160 0.33zł

narożnik al+siatka 3m 3.24zł

siatka za 1 m2 1.49zł

styropian FS15 10cm zakład austrotherm 115zł za m3

 

 

 

mam już u siebie cena z dowozem

 

myślicie ze dobrze kupiłem ???????chodzi mi o ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja ocieplałam Thermo Organiką Silwer bez PW grubość 15cm

I sporo sztuk było naprawdę krzywe, max odchylenia 1cm.

Krzywość polegała na wygięciu w łuk wzdłuż dłuższego boku.

 

 

Oznacza to, że materiał z termoorganiki jest koszmarnej jakości.

Dopuszczalne odchyłki to max 5 mm, a i to za dużo.

 

http://forum.muratordom.pl/uwaga-na-styropian-termoorganika,t110993.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
A ktoś słyszał o systemie dociepleń Baumit'a?

 

Ja mój system oparłem o klej Kam Relius-BASF oraz siatkę Baumit, którą doradził mi teść pracujący przy ociepleniach. Wybrałem siatkę Baumita z uwagi na większą elastyczność tej siatki, co jest pomocne przy układaniu a jednocześnie pewnie lepiej znosi ewentualne naprężenia. Aktualnie siatka jest nakładana na elewację. Płaciłem 3,2 pln za metr (w 2008 roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
U mnie styropian gold sciana termo Organika frezowane 12 zadanych krzywizn wszystko bylo proste ,klej,siatka,grunt Greinplast i tez sprawuje się ok mogę polecić...

 

też słyszałem, że jest calkiem dobry, a co sadzicie klejach termoorganiki?

Ja jeszcze zastanawiam sie nad kupnem styropianu Genderki :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też słyszałem, że jest calkiem dobry, a co sadzicie klejach termoorganiki?
mój ociepleniowiec kiedyś mi wspominał, że te kleje termoorganiki są całkiem całkiem.

 

a ktory styropian jest lepszy jeżeli chodzi o jakość, przewodzenie itp. Zastanawiam sie nad dalmatynczykiem termoorganiki i genderka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakończyłem ocieplenie na poczatku grudnia. Styropian jaki zakupiłem to Genderka 13 cm z tym, wziąłem ten cieplejszy EPS 80-038 Fasada. Ma lepsze parametry i oczywiście trochę droższy, ale jak wziołem do ręki ten i zwykły tj EPS 100 - 040 to ewidentnie "czuć" różnicę w twardości.

 

Klej i siatkę zakupiłem Baumit. Klejowo-szpachlowa zaprawa nazywa się Duo Contact. Dobra jakość za rozsądną cenę.

 

Pozdrawiam

 

w.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też słyszałem, że jest calkiem dobry, a co sadzicie klejach termoorganiki?
mój ociepleniowiec kiedyś mi wspominał, że te kleje termoorganiki są całkiem całkiem.

 

a ktory styropian jest lepszy jeżeli chodzi o jakość, przewodzenie itp. Zastanawiam sie nad dalmatynczykiem termoorganiki i genderka

 

tu masz info:

 

http://forum.muratordom.pl/uwaga-na-styropian-termoorganika,t110993-120.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktory styropian jest lepszy jeżeli chodzi o jakość, przewodzenie itp. Zastanawiam sie nad dalmatynczykiem termoorganiki i genderka

 

 

 

 

Ja bym wybrał styropian z termo organiki ma najlepszy współczynik przewodzenia ciepła a szczególnie platinium +

Kleje T O ma naprawde dobre. Ale to zależy ile chcesz wydać genderka bedzie tańsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...