Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny PROFI 30


jacekot

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 341
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rozważam zakup jednostki 30.1 do instalacji na jedno gniazdo centralnie umieszczone + wąż 9m, powieżchnia ok 120m na drugiej kondygnacji, z ewentulną dołączoną pierwszą kondygnacją. Budynek dwukondygnacyjny w sumie ok 220m jednostka przewidziana w piwnicy, rurę poprowdzę kanałem wentylacyjnym. Analizując ten wątek zastanawiam się również czy nie wykorzystać jako jednostkę centralną odkurzacza przemysłowego profi serii 45. Np ten 45.30 - kosztuje porównywalnie z 30.1 a dysponuje znacznie leprzymi parametrami (większy wydatek powietrza i podciśnienie, niższy poziom hałasu). Poza tym mamy do dyspozycji urządzenie, które da się wykorzystać do wielu innych zadań odpinając je tylko od instalacji. Co powiecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
...oki. Zanim zaczne wychwalać jak dobrze ciągnie i zaraz ktoś mnie posądzi, że jestem "członkiem z ramienia" producenta to doleje troche złej oliwy... A mianowicie w materii przeróżnych wartości posiadanych parametrów modelu 30.1 to czytając instrukcję obsługi mamy oto: moc agregatu - 1400W; podciśnienie - 2700 mmH2O; no i najlepsze hałas - 75dB. Jak to się ma do tego co jest na stronie producenta, jego sklepu, aukcji i nternetowej? Firma tą polityką nie robi sobie najlepszej renomy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odkurzanie mam za sobą. Jestem mega zadowolony. Siła ssania satysfakcjonuje mnie w 100 proc. Ciągnie jak mój ex zelmer (1800W) x2. Ssawka do dywanu tak się przysysa, że czuć wyrażny opór jak się ją ciąga po podłodze. Szumi tylko powietrze, jednostki nie słyszę wcale ( jest w piwnicy) pomimo iż nie jest cicha (jeszcze nie ma instalacji wylotowej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
Pierwsze odkurzanie mam za sobą. Jestem mega zadowolony. Siła ssania satysfakcjonuje mnie w 100 proc. Ciągnie jak mój ex zelmer (1800W) x2. Ssawka do dywanu tak się przysysa, że czuć wyrażny opór jak się ją ciąga po podłodze. Szumi tylko powietrze, jednostki nie słyszę wcale ( jest w piwnicy) pomimo iż nie jest cicha (jeszcze nie ma instalacji wylotowej).

 

Witam, skoro jest pan tak zadowolony z jednostki na której oszukał pana producent / sklep to proszę podać jeszcze nam forumowiczom parametry instalacji- ilośc gniazd, najdłuzszy odcinek, ile poszło panu rur instalacyjnych?. 24 kPa podcisnienia ( o ile po podpieciu do instalcji nie ma nawet 1 % spadku) porównuje pan z Zelmerem który ma 17-18~ kPa?

 

 

 

 

 

Ps. elisabeth pan Radost1 nie miał zainstalowanej innej jendostki aby mogł porównać czy z innej niebyłyby bardziej zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy profi 40 i 42? Wg opisu wynika że różnią się tylko rodzajem filtra. Czy są jeszcze jakieś różnice? Który z filtrów lepszy?

 

Ja mam 42.

Lepszy w znaczeniu skuteczniejszy, czy ktory sie latwiej czysci? Bo jedli chodzi o czyszczenie, to akcje z workiem "samoczyszczacym" widzialem na YT a czyszczenie swojego znam z autopsji. IMHO jeden grzyb. Teraz to bym chyba szukal takiego z papierowym workiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lepszy, albo jakie są plusy i minusy każdego. Ogólnie który wybrać. A z papierowy workiem to który? 30?

 

Dziaslaja pewnie podobnie i tu roznic byc chyba wielkich nie moze (40 vs. 42). Ja wybraslem 42 bo byl z separatorem popiolu w komplecie za te sama cene. Z papierywm workim w tej klasie z PROFI nie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziaslaja pewnie podobnie i tu roznic byc chyba wielkich nie moze (40 vs. 42). Ja wybraslem 42 bo byl z separatorem popiolu w komplecie za te sama cene. Z papierywm workim w tej klasie z PROFI nie widzialem.

Z tego co się zorientowałem, to różnica jest taka, że filtr HEPA trzeba wymieniać co jakiś czas (raz na rok?), a samoczyszczący ... czyścić?

Z workiem papierowym znalazłem jedynie aeroVac SR07, ale nie wiem czy jest coś wart.

 

Może ktoś posiadający model 40 opisać jak się ten worek odwrócony sprawuje? Czy często trzeba czyścić, dużo syfu przy czyszczeniu, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witam,

Przeleciałem cały watek, może się ktoś wypowiedzieć jak się wasz odkurzacz się sprawuje z perspektywy 2-3-5 lat posiadania?

Koszt instalacji taki sam jak wszędzie, jednostka droższa od Beam o około 600 PLN.

Pytanie czy jest sens płacić więcej o 600 czy nie lepiej iść w Polski produkt?

Miał ktoś jakieś poważniejsze problemy podczas użytkowania?

I kogo polecacie z Małopolski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...