Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny PROFI 30


jacekot

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 341
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja co prawda dopiero 1,5roku uzywam, ale za to bezproblemowo. Model PROFI 42.

 

Witam

Wlasnie zastanawiam sie nad zakupem OC.

Dom o powierzchni 170m2.

4 gniazdka + szufelka.

Odleglośc okolo 25 m

1. Beam SC 335

2. Enke CMO12IS

3. VACUFLO FC570

4. Profi 42 - po opiniach na tym forum mocno zastanawiam sie nad tym modelem. cena!

W domu mamy alergika.

Kazdy montazysta poleca inna firme i ma inne zdanie.

Juz mam metlik.

Czy ktos moglby mi cos doradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu musisz sama wybrac. Mi jest trudno sobie wyobrazic, zeby w dzialaniu jakies markowe produkty w tym przypadku mogly wygrac. Wiekszego ciagu nie potrzebuje. Pozostaje sprawa trwalosci i awaryjnosci. Patrzac na roznice cen, to sobie spokojnie moge za 5 lat ten moj wyrzucic i kupic nowy, a i tak bede do przodu w kasie (mysle, ze nie bedzie takowej potrzeby jednak). :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu musisz sama wybrac. Mi jest trudno sobie wyobrazic, zeby w dzialaniu jakies markowe produkty w tym przypadku mogly wygrac. Wiekszego ciagu nie potrzebuje. Pozostaje sprawa trwalosci i awaryjnosci. Patrzac na roznice cen, to sobie spokojnie moge za 5 lat ten moj wyrzucic i kupic nowy, a i tak bede do przodu w kasie (mysle, ze nie bedzie takowej potrzeby jednak). :)

 

Gwarancja na niego jest 5 lat. Co najwyżej dostaniesz nowy.

Mój popsuł się w tym roku (3 lata). Przyjechał wezwany przez nich kurier, po 4 dniach maiłem odkurzacz z nowym silnikiem i nową gwarancją.

Oczywiście po 3 latach nie miałem faktury ale nie robili z tego problemu- sama karta gwarancyjna wystarczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie tylko ze zwykłym fizelinowym workiem (profi 30.1) albo z cyklonem. Odwrócony worek to pomyłka. Jest samoczyszczący co oznacza że raz na jakiś czas trzeba go samemu oczyścić :-) Ja mam ze zwykłym workiem. Raz na 4-5 miesiący wyrzucam i zakładam nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z producentem, poleca mi 42 lub 42.1, cyklon i brak worka odwróconego.

Co prawda koszt filtra hepa 60pln ale wymienny średnio co 1,5 - 2 lata więc nie tak źle, bo w komplecie są 2, więc można pracować 3-4 lata.

Dobrze że serwis sprawnie działa.

Różnica między 42 a 31.1 jest spora, na zdrowy rozsądek najtańsze i dobre rozwiązanie to faktycznie 30.1, za 900zł można worków dokupić :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dają za darmo to chyba trzeba się cieszyć że jest ;)

A jaki jest koszt worka do odkurzacza? 10-20 zł czy więcej?

 

Ok, na stronie producenta jest 5,5 zł za sztukę, więc jeżeli koszt na rok to 4 sztuki czyli 20 zł, to te 900zł dopłaty za cyklon będą się dłuuuuuuuuuugo zwracać

Edytowane przez Jarek-Krakow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pyxis napisał

Ja mam 42.

Lepszy w znaczeniu skuteczniejszy, czy ktory sie latwiej czysci? Bo jedli chodzi o czyszczenie, to akcje z workiem "samoczyszczacym" widzialem na YT a czyszczenie swojego znam z autopsji. IMHO jeden grzyb. Teraz to bym chyba szukal takiego z papierowym workiem.

 

Witam kolegów,

rozważam zakup Profi 30.1 albo 42

co byście polecili ( kolega napisał jak powyżej że czyszczenie 42 jest uciązliwe - czy to prawda ?)

Domek ma 180m2, 4 gniazda + 1 szufladka

a co do długości przewodu magistralnego to nie rozumiem czy trzeba liczyć najdalej odsunięte gniazdo czy sumować całość

dzięki za podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis napisał

Ja mam 42.

Lepszy w znaczeniu skuteczniejszy, czy ktory sie latwiej czysci? Bo jedli chodzi o czyszczenie, to akcje z workiem "samoczyszczacym" widzialem na YT a czyszczenie swojego znam z autopsji. IMHO jeden grzyb. Teraz to bym chyba szukal takiego z papierowym workiem.

 

Witam kolegów,

rozważam zakup Profi 30.1 albo 42

co byście polecili ( kolega napisał jak powyżej że czyszczenie 42 jest uciązliwe - czy to prawda ?)

Domek ma 180m2, 4 gniazda + 1 szufladka

a co do długości przewodu magistralnego to nie rozumiem czy trzeba liczyć najdalej odsunięte gniazdo czy sumować całość

dzięki za podpowiedzi

Pozdrawiam

 

Mierzysz najdłuższy odcinek, nie ma odkurzaczy doskonałych każdy musisz czyścić tylko w jednych jest to mniej a rugich więcej upierdliwe. Oczywiście dochodzi różnica w cenie gdzie te bardziej upierdliwe są nieco droższe. Wybór oczywiście należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na 42

Sprzedawca mówił że podesłali mu takie sztuki do których można podpiąć worek samoczyszczący, jakby co to będę eksperymentował :)

Co do ceny to 1600 za kpl ( separator, końcówki, i 9m rury z włącznikiem +montaż odkurzacza) to nie jest wygórowana cena.

Wszytko w sumie okaże się w odkurzaniu :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na 42

Sprzedawca mówił że podesłali mu takie sztuki do których można podpiąć worek samoczyszczący, jakby co to będę eksperymentował :)

Co do ceny to 1600 za kpl ( separator, końcówki, i 9m rury z włącznikiem +montaż odkurzacza) to nie jest wygórowana cena.

Wszytko w sumie okaże się w odkurzaniu :D

Pozdrawiam

 

Będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na 42

Sprzedawca mówił że podesłali mu takie sztuki do których można podpiąć worek samoczyszczący, jakby co to będę eksperymentował :)

Co do ceny to 1600 za kpl ( separator, końcówki, i 9m rury z włącznikiem +montaż odkurzacza) to nie jest wygórowana cena.

Wszytko w sumie okaże się w odkurzaniu :D

Pozdrawiam

 

Gdzie kupowałeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...