Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny PROFI 30


jacekot

Recommended Posts

Witam,

 

Byłem już właściwie zdecydowany na Beam SC385 Emerald, który wraz z akcesoriami wyjdzie nie drożej niż 3200zł. A może nawet i separator popiołu będzie w tej cenie... Czyli generalnie dość przyzwoicie cenowo jak na tak dobrą i mocną jednostkę. Niby jest tam cyklon (mam wątpliwości), ale jest też odwrócony worek, który pewnie nie działa tak jak zachwalają to sprzedawcy.

 

Jednak system filtracji generalnie nie obchodzi mnie wcale, pod warunkiem, że w miarę zapełniania się worka/zbiornika nie będzie zauważalnego zmniejszania siły ciągu i oczywiście filtrowanie będzie na tyle dobre, aby śmieci nie dostawały się do silnika. Opróżnianie ze śmieci jest rzadkie, pewnie ze 2-3 razy na rok albo i rzadziej, więc nie przeszkadza mi również to, że się trochę pobrudzę i może będzie niekomfortowo...

 

Tak więc czy będzie to cyklon, odwrócony worek, filtr stały czy cokolwiek innego - jest mi wszystko jedno. Wydaje się jednak, że w przypadku zwykłego worka (jak w modelu Profi 30.1) ciąg może znacząco słabnąć w miarę zapełniania worka... Proszę o potwierdzenie lub zdementowanie.

 

Rozważam też innych producentów, np. Husky, VacuMaid. Są one porównywalne cenowo z Beamem.

 

Jednak Profi kusi ceną. Najchętniej kupiłbym zwykły workowy (czyli 30.1), ale tam jest chyba dość słaby silnik, no i pojawia się obawa utraty ciągu w miarę zapełniania worka. Czytając ten wątek, zauważyłem, że model 30.1 był montowany przez osoby z małą ilością gniazdek i pewnie niezbyt rozległą instalacją. Ja mam 4 gniazda i szufelkę. Odgległość od jednostki do najdalszego gniazda wynosi ok. 14m, zaś suma długości rur to ok. 24m (nie licząc kolanek, które też należałoby wliczyć). Link do projektu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?208071-odkurzacz-centralny-projekt

 

Czy model 30.1 nie będzie zbyt słaby? A może seria "40"? Tutaj jednak cena zbliża się do Beama, bo jednostka centralna Profi wyjdzie ok. 1800zł plus akcesoria pewnie z 500zł, czyli razem 2300zł...

 

Pozdrawiam,

Brunet

Edytowane przez brunet wieczorową
dodany link do projektu instalacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 341
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wydaje się jednak, że w przypadku zwykłego worka (jak w modelu Profi 30.1) ciąg może znacząco słabnąć w miarę zapełniania worka... Proszę o potwierdzenie lub zdementowanie.

 

 

Brunet

 

Jeśli ciąg spada na tyle że mogę to zauważyć to oznacza że worek jest zaj....ny po dach :-) Jakiś tydzień temu tak miałem i poszedłem zobaczyć jak tam worek. Jak go wyciągałem to się rozdarł - ważył z 10 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na popularny portal aukcyjny i Profi 42 można kupić wraz z akcesoriami i separatorem popiołu za 1600zł brutto. Czyli dokładnie połowa Beama 385... Gdzie jest haczyk? Przecież gdyby to były podobne produkty, to nikt nie kupowałby Beama i innych markowych... No chyba, że reklama i promocja tak działa...

 

Jednak jest niepewność i obawa aby nie utopić 1600zł... A może wie ktoś gdzie w Warszawie lub okolicach można byłoby objerzeć ekspozycję tych odkurzaczy? Znalazłem jednego dystrybutora w Warszawie, ale nie mają ekspozycji i są słabo zorientowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Profi 42.1. Po jednym dniu użytkowania mogę wyciągnąć kilka pierwszych wniosków.

 

Odkurzacza działa rewelacyjnie, siła ssąca całkowicie wystarczająca. Wszystko jest w porządku i sądzę, że nie jest to gorsza jednostka od innych, droższych odkurzaczy.

 

Zobaczymy jak się sprawdzi w dłuższym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Kupiłem Profi 42.1. Po jednym dniu użytkowania mogę wyciągnąć kilka pierwszych wniosków....

 

Masz może jakieś wnioski po miesiącu?

Ja właśnie się miotam pomiędzy 30.1 a 42. Głównie przez małą moc pierwszego, czy aby nie za mała? Moja instalacja w najdalszymi miejscu ma ok 10m +9m węża daje <20m czyli 30'stka powinna spokojnie dać radę. Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś wnioski po miesiącu?

Ja właśnie się miotam pomiędzy 30.1 a 42. Głównie przez małą moc pierwszego, czy aby nie za mała? Moja instalacja w najdalszymi miejscu ma ok 10m +9m węża daje <20m czyli 30'stka powinna spokojnie dać radę. Dobrze kombinuję?

 

Odkurzacz jest dosyć intensywnie użytkowany, właściwie codziennie jest odkurzanie. Działa tak jak na początku, siła ssania jest wystarczająca. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

Po ok. tygodniu od zamontowania pierwszy raz opróżniłem zbiornik, ale bardziej na zasadzie ciekawości aniżeli z rzeczywistej potrzeby. Nie jest to praca uciążliwa i kilka razy w roku można to zrobić. Jako, że dziecko kilka dni temu odkurzając wciągnęło skarpetę, to będę musiał zajrzeć do zbiornika i ją wyciągnąć.

 

Ciężko mi coś doradzić odnośnie modelu. Ja drugi raz ponownie bym wybrał 42.1, który jest mocniejszy. Zapas mocy powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam cały wątek i zdecydowałam sie na 42 ale na razie jestem na etapie wykonania instalacji- napiszcie proszę gdzie najlepiej ją kupić:bye:

 

Elementy do instalacji? Rury, kolanka, trójniki?

 

Kupisz na przykład u sprzedawców odkurzaczy albo przez internet. To nie są drogie elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Witam. Moje spostrzeżenia na temat 42.1. Mam go od 4 m-cy i niestety padł. Serwis niestety oddalony ode mnie o 40km więc trochę uciążliwe (ktoś pisał o tym, że do niego przyjechał serwisant???? gwarancja tego nie obejmuje). Do czasu awarii w miarę ok - miałem nadzieję na większą moc ale radzi sobie. Filtr potrafi się zawinąć we włosy, robi się taki "kokon" wokół niego. Podsumowując - szału nie ma. Cena dobra ale... Zobaczę jak poradzi sobie serwis, byłem zaskoczony bo nigdy nie mieli centralnego więc doświadczenie...... Mam nadzieję że to jedyna awaria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...