Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny PROFI 30


jacekot

Recommended Posts

zygi i co? Napisz proszę dalszą relację...

 

Prawdopodobnie będzie tak jak z jednostką zamontowana u mojej znajomej, gdzie winny był użytkownik ktory po 6 miesiącach uzytkowania nie wymienił filtra.... dajcie spokoj... jednostka z gwarancji wrociła bez naprawiania bez poinformowania wogole o moliwości naprawy na koszt użytkownika

 

Coraz więcej absurdów czytam o jednostkach, co prawda udalo się ja naprawić domowym sposobem u lokalnego magika ale nie dał on wiary jak można tak odchudzić silnik. Stwierdził ze silnik pochodzi ze 2 lata i trzeba będzie wymieniać albo go przewinąc.

 

Z mojego doświadczenia nie znam osoby w 100% zadowolonej z użytkowania tego typu jednostek i prawde mówiać podejrzewam ze większość tutaj opini napisali pracownicy firmy ( pewnie ich ze 100 pracuje ) także jeszcze troche poczytamy o tym opini. Ale dla tych wszystkich niedowiarków SLNIK ktory nazywa się "ECO " znaczy tandeta tylko nazwana ładniej. Nie są to silniki AMETAK tylko silniki AMETEK ECO :) dyskretna różnica

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 341
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z mojego doświadczenia nie znam osoby w 100% zadowolonej z użytkowania tego typu jednostek i prawde mówiać podejrzewam ze większość tutaj opini napisali pracownicy firmy ( pewnie ich ze 100 pracuje ) także jeszcze troche poczytamy o tym opini.

 

Ja uzywam 2 lata i jak na razie wszystko OK. Czysze 2x do roku.

 

Z tymi "pracownikami", to masz chyba jakas lekka paranoje, ale to mozna leczy na otwartym oddziale. ;)

 

PS.

Troszke mi sie wyjasnilo. Jak widze jestes sprzedawca odkurzaczy i nieudolnie walczysz tu o chleb :D

 

Witam, spokojnie wystarczy z zapasem, zakładałem już takie 2 w mojej okolicy gdzie robiłem instalację i tak do 5-6 gniazd jest idealny, bo zamocny to też nie za dobrze, natomiast jak miałem 8 gniazd to pan który je sprzedaje polecił mi wziąć mocniejsza jednostkę Fc600 i w tamtym przypadku miał rracjębo klienta taka zadowolona że aż szok :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coraz więcej absurdów czytam o jednostkach, co prawda udalo się ja naprawić domowym sposobem u lokalnego magika ale nie dał on wiary jak można tak odchudzić silnik. Stwierdził ze silnik pochodzi ze 2 lata i trzeba będzie wymieniać albo go przewinąc.

 

Czyli co dwa lata będziesz miał nowy odkurzacz. Bo gwarancja na silnik to 5 lat

 

To teraz rzeczywiste a nie wymyślone przejścia z serwisem:

 

poniedziałek - telefon do serwisu, zgłoszenie dziwnej pracy odkurzacza - kurier zabiera odkurzacz tego samego lub następnego dnia

wtorek - nerwowe poszukiwania dowodu zakupu. Nie znalazłem. Kupowałem przez allegro w sklepie Profi. Zadzwoniłem - odszukali po nazwisku.

piątek - odkurzacz wraca w wymienionym silnikiem.

 

Nie chcę tego pisać w formie laurki - odkurzacz miał 3 lata i chyba nie powinien paść. Ale przy takim podejściu serwisu do sprawy może padać co dwa lata - mi to zwisa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Właśnie przyjechał do mnie Profi 42.1 wybrany po lekturze tego wątku i przyszedłem wrażeniami się podzielić :)

 

+1) Jezusie, jaki toto ma ciąg!!!!!! Sprawdzałem go póki co jeszcze bez podłączenia do instalacji, ale o ile ta nie zdławi go zbyt mocno, ten odkurzacz będzie w stanie wessać wszystko, łącznie z dywanem, kotem i kapciami gospodarza domu, nie wiem, czy tradycyjnie montowana na rurach do odkurzacza klapka do osłabiania ciągu nie będzie tutaj musiała być ciągle otwarta, żeby "parkietowa" ssawka odkurzacza najzwyczajniej w świecie do podłogi się nie przysysała zbyt mocno :) Mój stary, zelmerowski Jupiter, który do tej pory uważałem za odkurzacz z bardzo dobrym ciągiem może pospołu z odkurzaczem przemysłowym używanym w warsztacie dałby porównywalną siłę ssania. Każdy z nich oddzielnie nawet się nie umywa.

 

-2) Szczerze mówiąc nie podoba mi się system wieszania tego odkurzacza. On na pewno jest wygodny do częstego zdejmowania odkurzacza, ale na litość boską, po co miałbym go zdejmować? O wiele sensowniejsze wydawałoby mi się trwałe mocowanie na sztywno (ew. przez jakąś gumową amortyzację), niż na tej blasze, na której odkurzacz po pierwsze się rusza, po drugie przy nieostrożnym kombinowaniu z pełnym pojemnikiem nie wiem, czy nie istnieje ryzyko jego zrzucenia.

 

-3) System zakładania pojemnika też mogliby dopracować, bo obecnie trzeba celować w kołnierz uszczelki. Wystarczyłaby prosta zmiana jej profilu, ew. dodanie jakiejś usztywnionej kryzy naprowadzającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Ja uzywam 2 lata i jak na razie wszystko OK. Czysze 2x do roku.

 

Z tymi "pracownikami", to masz chyba jakas lekka paranoje, ale to mozna leczy na otwartym oddziale. ;)

 

PS.

Troszke mi sie wyjasnilo. Jak widze jestes sprzedawca odkurzaczy i nieudolnie walczysz tu o chleb :D

 

 

Tak, jestem monterem odkurzaczy centralnych i się tego nie wstydzę, a nie nie kryję.

 

Za chlebem to tu nie przyszedłem bo nie z jednego pieca chleb jem i nie zależny mi na zdobywaniu tu popularności, a dla twojej informacji nie wiem czy w ogole można tutaj zdobyć jakiegoś klienta ( ps. brak reklamowania) ale montuje odkurzacze na co dzień, również odkurzacze PROFI i tylko opisuję tutaj historie które się przydarzyły u ludzi którzy mieli te odkurzacze, z innymi markowymi też są problemy ale temat był o Profi aktualnie.

 

2 naprawy mi uznali, 1 naprawy nie uznali, pewnie wyczerpał się limit na uznawanie gwarancji jak to zazwyczaj jest w większych firmach . Na poczatku miesiaca przydział na 10 silników, a po wyczerpaniu wszystko odrzucamy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
Właśnie przyjechał do mnie Profi 42.1 wybrany po lekturze tego wątku i przyszedłem wrażeniami się podzielić :)

 

+1) Jezusie, jaki toto ma ciąg!!!!!! Sprawdzałem go póki co jeszcze bez podłączenia do instalacji, ale o ile ta nie zdławi go zbyt mocno, ten odkurzacz będzie w stanie wessać wszystko, łącznie z dywanem, kotem i kapciami gospodarza domu, nie wiem, czy tradycyjnie montowana na rurach do odkurzacza klapka do osłabiania ciągu nie będzie tutaj musiała być ciągle otwarta, żeby "parkietowa" ssawka odkurzacza najzwyczajniej w świecie do podłogi się nie przysysała zbyt mocno :) Mój stary, zelmerowski Jupiter, który do tej pory uważałem za odkurzacz z bardzo dobrym ciągiem może pospołu z odkurzaczem przemysłowym używanym w warsztacie dałby porównywalną siłę ssania. Każdy z nich oddzielnie nawet się nie umywa.

 

-2) Szczerze mówiąc nie podoba mi się system wieszania tego odkurzacza. On na pewno jest wygodny do częstego zdejmowania odkurzacza, ale na litość boską, po co miałbym go zdejmować? O wiele sensowniejsze wydawałoby mi się trwałe mocowanie na sztywno (ew. przez jakąś gumową amortyzację), niż na tej blasze, na której odkurzacz po pierwsze się rusza, po drugie przy nieostrożnym kombinowaniu z pełnym pojemnikiem nie wiem, czy nie istnieje ryzyko jego zrzucenia.

 

-3) System zakładania pojemnika też mogliby dopracować, bo obecnie trzeba celować w kołnierz uszczelki. Wystarczyłaby prosta zmiana jej profilu, ew. dodanie jakiejś usztywnionej kryzy naprowadzającej.

 

 

Czyli polecasz??? Czy raczej coś innego jak z obsługą i wymianą filtrów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam profi 42 - użytkuję go od ponad miesiąca, bo wcześniej 9 miesięcy leżał w paczce ze względu na brak motywacji do montażu gniazdek i odkurzacza :) Sprawdziłem tylko czy działa i włożyłem do paczki. Używałem zwykłego odkurzacza aż do kwietnia, gdy nagle poczułem chęć posiadania OC.

Za jakąś stówkę zakupiłem gniazdka, klej i rurki i odpaliłem OC.

Chodzi jak marzenie a dzisiaj specjalnie sprawdziłem pojemnik na śmieci. Okazało się, że po miesiącu jest tam garść włosów i garść piasku/pyłu. Wychodzi, że raz na rok wystarczy opróżniać. Organoleptycznie sprawdziłem filtr hepa i nie stwierdziłem na nim wyczuwalnych śmieci/włosów.

Hmm może mała ilość śmieci wynika z braku otwierania okien = mało kurzu?

 

Wylot mam w garażu i nie stwierdziłem żeby w garażu bardziej się kurzyło niż zwykle - w końcu mam filtr hepa :p

OC używam z przystawką buforem i wszystko ładnie hula.

 

OC w komplecie miał drugi filtr hepa - pewnie z 42.1 też tak będzie ale warto zapytać przed zakupem.

Niestety nie miałem przyjemności eksploatacji profi 40.1 więc nie podpowiem który lepszy. Jeśli nie chcesz zakurzać okolicy/elewacji i robić dziury w ścianie zewnętrznej budynku, to polecam tego z filtrem hepa. Poza tym 40.1 możesz mieć z wiekszym pojemnikiem na śmieci no i różnią się wymiarami deko.

 

P.S.

Mam prośbę do użytkowników przystawki bufora profi - potrzebuję namiar na porządne ale tanie worki papierowe - zdaje się że 15 litrowe. Podam cenę tych z profi jak tylko mi odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 2 months później...

Witam, mój Profi 42.1 wymaga przeczyszczenia silnika. Chyba dostało się tam trochę kurzu i silnik wyje (ale siła ssania jest).

 

Czy ktoś może odkręcał silnik i wie jak go wyjąć z obudowy? Mam nadzieję, że jest to możliwe, ale nie widzę żadnych mocowań, wkrętów.

 

Nie minęło jeszcze 2 lata od kupna, więc chyba jeszcze jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ciąg spada na tyle że mogę to zauważyć to oznacza że worek jest zaj....ny po dach :-) Jakiś tydzień temu tak miałem i poszedłem zobaczyć jak tam worek. Jak go wyciągałem to się rozdarł - ważył z 10 kg.

 

Jaki model odkurzacza użytkujesz? Czy w każdym modelu profi można dołożyć worki jednorazowe? Myślę o zakupie 42.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Od roku użytkuję PROFI 40.1. wybór na tą jednostką był ze względu na brak filtra hepa - miałam już kiedyś odkurzacz z takim filtrem i nigdy więcej. Samo sprawowanie się tego odkurzacza jest na 5+ i za te pieniądze naprawdę polecam. Natomiast w tym tygodniu okazało się, że padł włącznik - jakaś sprężyna się popsuła i nie da się go włączyć bo odbija. Podobno to masowa akcja i producent wysyła w ramach serwisu nowy włącznik od innego producenta do samodzielnego przełożenia (dla tych co potrafią) lub naprawiają to w serwisie po odesłaniu do nich głowicy z włącznikiem. Oczywiście przekładając "samodzielnie" włącznik nie tracimy jak obiecuje firma gwarancji i oszczędzamy czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...