Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny PROFI 30


jacekot

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 341
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jaką to zaletę ma ten magiczny multifilter?

Po pierwsze opieram się na informacjach producenta, jak naprawdę jest staram się dowiedzieć właśnie tutaj. Multifiltr jest to samoczyszczący się filtr, czy trzeba go wymieniać - tego nie wiem. Pewnie, jak wszystko, po jakimś czasie trzeba będzie, ale zakładam że to okres raczej lat niż miesięcy.

Wg producenta zaletą multifiltrów jest:

• stałe podciśnienie,

• bardzo dobra filtracja,

• niskie koszty eksploatacji (brak worków filtracyjnych).

 

A jak jest naprawdę to wy mi powiedzcie... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczylem na fotce te "wymiona" w tym filtrze, to pomyslalem, ze tam powinni dac albo jakies ciezarki, albo sprezynki. Okazalo sie, ze (jak pisze producent) sa tam sprezyny. Sama idea jest ciekawa, bo przy filtrze HEPA 2/3 smieci gromadzi sie w postaci "filcu" na samym filtrze. Jesli ten MF dal by faktycznie rade sie "otrzepac" z tego badziewia, to ma toto sznse dzialac.

Tez czekam na opinie kogos, kto mial okazje pouzywac tego patentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, to ja proszę o dwie pozytywne odpowiedzi:

 

1. że to działa

2. że da się wstawić w miejsce obecnego filtra typu "garnek"

 

(mój Profi prócz normalnego odkurzania mieszkania działa również jako odkurzacz warsztatowy i odciąg pyłu spod pilarki, więc filtr otrzepuję regularnie, zwykle jest wtedy zarośnięty na średnicę obudowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien czas tak robiłem, ale w końcu dałem spokój. Separator to dość nieporęczny kloc, a w dodatku osłabiał mi ciąg, co w przypadku odsysania urobku spod pilarki tarczowej czyniło mi wyraźną różnicę. Pilarkę mam tanią, chińską, do moich potrzeb wystarcza, ale odciąg trocin jest w niej strasznie kiepski, nawet z podpiętym odkurzaczem "na wprost" przy dłuższym cięciu (mówię o amatorskich robótkach, "dłuższe cięcie" to już kilka formatek do wycięcia!) w warsztacie robi mi się siwo od pyłu, z separatorem było jeszcze gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 months później...
Tez czekam na opinie kogos, kto mial okazje pouzywac tego patentu.

No ja się ostatecznie zdecydowałem i używam od ponad pół roku. Ale niewiele więcej mogę powiedzieć od tego, że ogólnie działa i daje radę póki co. Nie używam odkurzacza do jakichś strasznych zastosowań warsztatowych ani innych bardziej wymagających prac (zresztą imo od tego jest odkurzacz przemysłowy który także posiadam w kotłowni - pył, sadza, itepe). Pod "kopułę" jeszcze nie zaglądałem, ale w najbliższym czasie chyba zerknę na te "wymiona", chociaż spadku ciągu nie zaobserwowałem do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem prototyp przemysłowy profi z dwoma multifiltrami i separatorem cyklonowym. Bardzo cięzkie warunki pracy, odkurzacz wyciąga z mieszalnika około 60 kg mieszanki suchej piaskowo - cementowej . Działa bez kłopotu, filtry są czystsze niż w Kercherze z systemem otrzepywania filtra (NT55TACT)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam jestem nowy na forum a właśnie powoli zaczynam się rozglądać za OC. Instalacja w domu już jest 2 gn i maks 10m rury. Przejrzałem całe forum i większość korzysta z odkurzaczy Profi 30. Ja uderzam w cos większego i liderem jest 40 lub 42. Problem tylko z tym filtrem. czyszczenie nie jest miłe. I mam teraz pytanie czy ktoś stosował dodatkowo do modelu Profi 42 dodatkowy worek. Producent coś takiego przewidział, nie wiem tylko jak to wygląda w praktyce. Sprawdzałem też www producenta i maja w ofercie model Profi 43 z tym samym silnikiem co 42 ale z zastosowaniem worka. Jak ogólnie sprawdzają sie parciane worki do 30 ile przepuszczają kurzu. Domyślam się że model 43 nie posiada dodatkowego filtra przed silnikiem i może byc problem z jego zabrudzaniem przez przepuszczający już worek.

 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby model 42.1 z wyjętym filrtem samoczyszczącym a w zamian tego założony worek, ale czy sie tak da. Mam obawę że dołożenie do PROFI 42.1 dodatkowo worka mocno go osłabi .

 

W modelu 42.1 worek + filtr Hepa byłby najlepszym dla mnie rozwiązaniem.

 

Prośba o odpowiedź

Pozdrawiam

Edytowane przez Michał_Stepień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...