Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny PROFI 30


jacekot

Recommended Posts

Dziś widziałem tą "rurkę" zwężoną na obu końcach - była w komplecie do jakieś tam turboszczotki za 99,- Może odsprzedasz mi swoją rurkę;) na aledrogo nie znalazłem. reszta spraw załatwiona - czekam na gniazda.

PS. w garażu wykorzystałem pomysł zaczerpnięty z forum aby w garażu zamontować gniazdo na rurze.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 341
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Policz ile masz mb magistrali -same gniazdka niczego nie wnosza. Wydaje mi sie ze to spore uproszczenie sprzedawcow -latwiej "wcisnac" cos klientowi jak go sie nastraszy ile to gniazdek posiada.

Z dlugosci magistrali (suma dlugosci wszystkich rur w instalacji) wybierzesz jednostke o odpowiedniej mocy.

Ja na ten przyklad mam tylko 4 gniazdka ale ok. 25mb rur w instalacji i wybralem jednostke 30.1 -z tego samego powodu o ktorym napisales.

Worek uzytkuje od maja 2012 i jezcze nie jest zapelniony (17 l), mysle ze jeszcze z miesiac i go w koncu wymienie bo az mi glupio tyle czasu jeden worek - moze ze starosci peknac :)

 

BTW: gdy juz bedziesz znal dlugosc swoich rur to zadzwon do producenta i doradza Ci jaki najlepiej sprawdzi sie u Ciebie.

Ja dla pewnosci zadzwonilem i jakis mezczyzna zaproponowal mi model 30 ale ja juz sam wybralem 30.1 z podanych wczesniej powodow -czasem sami sie naciagamy :)

 

Zapomniale napisac ze mam ok. 215m2 podlog do odkurzania.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Też byłem zainteresowany zakupem PROFI 40.1, ostatecznie rezygnuję bo nie jestem pewien czy producent deklaruje prawdę w swoich materiałach reklamowych.

 

Np podawane sprzeczne ze sobą informacje (storna www, ulotka, aukcje allegro producenta, instrukcja) podają różne moce silnika w tym modelu, nie wiadomo tak naprawdę która wartość jest prawidłowa:

 

a) 1650 - info na stronie http://profieurope.eu/oferta,796.html

b) 1450 W ECO - aukcja allegro (sprzedający "profieurope")- http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-profi-40-1-zestaw-on-off-grati-i3009464730.html

c) 1560 - str nr 2 instrukcji (charakterystyka techniczna)

d) 1400 W - wykaz detali na str 13 instrukcji (poz nr 37)

 

Aby rozwiać wątpliwości co i jak poprosiłem o charakterystykę silnika który się znajduje w tym modelu i po jej otrzymaniu (a łatwo nie było się doprosić) doszedłem do wniosku że parametry silnika (siła ssąca, podciśnienie) są słabsze niż deklarowane parametry dla całej jednostki (nie jestem ekspertem, to tylko moje wnioski). Producent nie odpowiedział na pytania dotyczące ewentualnych rozbieżności. (pytałem kilkakrotnie).

 

p.s. chętnym prześlę wspomnianą charakterystykę na maila.

Edytowane przez tdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

My też z mężem mamy dylemat którą jednostkę wybrać.Początkowo braliśmy pod uwagę Profi 30.1.Porównałam parametry BM(JC2750) który od kilku lat jest zamontowany u sąsiada i siła ciągu wcale mnie w tym odkurzaczu nie zachwyciła(może dlatego że zbiornik miał już pełny )-a parametry zbliżone a siła ssania podawana przez Profi (30.1) nawet wyższa niż w BM,ale za to podciśnienie niższe.Dlatego też zaczęliśmy (a raczej ja zaczęłam) studiować parametry pozostałych odkurzaczy tej firmy.Profi 31,42,42.1 odpadają wg.mnie całkowicie ponieważ posiadają filtr Hepa.Po jednym ,może dwóch sprzątaniach odkurzaczem na kółkach wyposażonym w ten "super filtr" ssanie w moim odkurzaczu spadało i chcąc nie chcąc trza go było myć.

Dlatego też w tym momencie bierzemy pod uwagę Profi 40.(na alle1680zł+separator+zestaw sprząt) lub 40.1 (alle1880zł+separato+zestaw sprząt. )

Nie mogę tylko sobie jednego wytłumaczyć jak to może być iż Profi 40 przy mocy 1200 Eco ,podciśnieniu 35kPa ma siłę ssącą 650 czyli wyższą niż model 40.1 Moc1650 podciśnienie 40 Kpa a siła ssąca 600 .Biorę pod uwagę fakt iż ten worek niby samoczyszczący podobnie jak filtr hepa może się zatkać i trzeba będzie go samemu wyczyścić ale chcę mieć w odkurzaczu duże ssanie -żeby wyrywało dywany:lol:

Gdyby była opcja zwykły workowy ale z większymi parametrami niż 30.1:lol:

bez chwili wahania bym wzięła workowy.

Czy ktoś zna odpowiedż na moje postawine wyżej pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Moja jednostka Profi 30.1 jedzie na serwis po miesiącu działania - nie włącza się :( Święta za pasem a ja dostaje ochrzan od żony, że nie ma czym sprzątać. Zobaczymy jak dynamicznie działa serwis.

 

Odkurzacz po serwisie działa jak powinien. Czas reakcji i na zgłoszenie oraz czas naprawy błyskawiczny (jeden dzień roboczy).

Edytowane przez gonsiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam. OC już wybrany - padło na profi 30.1. Szukam jeszcze zestawu sprzątającego (raczej nie za bogatego) z wężem z wyłącznikiem, rurami najlepiej metalowymi jakąś szczotką do parkietów, do tapicerki i szczelinową. Ewentualnie mogą być osobno (gdyby się to kalkulowało). Jakiej firmy warto kupić i gdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. OC już wybrany - padło na profi 30.1. Szukam jeszcze zestawu sprzątającego (raczej nie za bogatego) z wężem z wyłącznikiem, rurami najlepiej metalowymi jakąś szczotką do parkietów, do tapicerki i szczelinową. Ewentualnie mogą być osobno (gdyby się to kalkulowało). Jakiej firmy warto kupić i gdzie?

 

Oddzielnie zestaw sprzatajacy i jednostkę prawdopodobnie w każdej przepłacimy :).

A każda szczotkę oddzielnie to juz masakra, cena zazwyczaj wychodzi kosmos, dlatego polecam poszukać juz raczej pod nazwą Zestaw Sprzątajacy, wtedy jest zawsze jako komplet i ta cena jest dopracowana przez dystrybutora, który woli sprzedać zestaw niż same szczotki.

 

 

Pozdrawiam

Łukasz Walo

Posejdon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że zazwyczaj jest za dużo szczotek niż bym potrzebował. Ale ok. Czy ten zestaw jest dobry? Nie ukrywam, że wolałbym taniej (odkurzacz kosztuje 900, a zestaw 500!), ale jakoś nie znajduję tańszego zestawu z wyłącznikiem w rączce. Wystarczył by mi (prawdopodobnie) zestaw od Profi, ale w ogóle nie widzę, gdzie można go kupić. Nawet w ich sklepie internetowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że zazwyczaj jest za dużo szczotek niż bym potrzebował. Ale ok. Czy ten zestaw jest dobry? Nie ukrywam, że wolałbym taniej (odkurzacz kosztuje 900, a zestaw 500!), ale jakoś nie znajduję tańszego zestawu z wyłącznikiem w rączce. Wystarczył by mi (prawdopodobnie) zestaw od Profi, ale w ogóle nie widzę, gdzie można go kupić. Nawet w ich sklepie internetowym.

Możesz też kupić na alle standardowy wąż 9 m( bez wyłącznika) za ok. 100 zł, do tego bierzesz rurę teleskopową i szczotki od zwykłego odkurzacza, który zapewne posiadasz.... Byłam pewna, że wyłącznik w rączce jest niezbędny i zrobiłam tak jako rozwiązanie tymczasowe ( ten zwykły wąż miał pójść do garażu). Minął ponad rok i póki co nie odczuwam potrzeby upgrade'u. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gdzie kupowaliście jednostki? Chodzi mi o sprawdzonego sprzedawcę.

 

Profi ma na swojej stronie sklep i u nich można bezpośrednio bezpiecznie kupić.

http://www.sklep.profieurope.eu/

Ja kupowałam u tego sprzedawcy,tylko przez sklep internetowy,nie allegro,więc było taniej niż na allegro i taniej niż na stronie profi,plus dostałam jeszcze gratisy(worki,rurki etc). Realizacja 3 dni.

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=23038932

Edytowane przez marynata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dzień dobry,

 

Mam pytanie do Państwa, mianowicie czy jest sens/zaleca się montowanie OC Profi 30 w mieszkaniu w bloku (68m2).

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3331603739

Powiem szczerze, że ja trochę sceptycznie podchodzę do montowania OC w mieszkaniu, mój mąż wręcz przeciwnie. Jednostka centralna prawdopodobnie zostałaby umieszczona (powieszona) w ubikacji, ewentualnie w jakiejś szafie.

 

Mogą mi Państwo podać plusy i minusy takiego rozwiązania?

 

Dodam, że generalnie w mieszkaniu planujemy ułożyć podłogi drewniane, jakieś dywaniki będą jedynie w pokoju dziecięcym i ewentualnie wykładzina w sypialni.

 

Proszę o pomoc, jestem raczej laikiem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Dzień dobry,

 

Mam pytanie do Państwa, mianowicie czy jest sens/zaleca się montowanie OC Profi 30 w mieszkaniu w bloku (68m2).

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3331603739

Powiem szczerze, że ja trochę sceptycznie podchodzę do montowania OC w mieszkaniu, mój mąż wręcz przeciwnie. Jednostka centralna prawdopodobnie zostałaby umieszczona (powieszona) w ubikacji, ewentualnie w jakiejś szafie.

 

Mogą mi Państwo podać plusy i minusy takiego rozwiązania?

 

Dodam, że generalnie w mieszkaniu planujemy ułożyć podłogi drewniane, jakieś dywaniki będą jedynie w pokoju dziecięcym i ewentualnie wykładzina w sypialni.

 

Proszę o pomoc, jestem raczej laikiem w tym temacie.

 

Witaj.

Niewatpliwa zaleta odkurzacza centralnego ktora w mieszkaniu wykorzystasz jest wyrzucanie powietrza na zewnatrz. Tutaj zadne filtry w odkurzaczach tadycyjnych raczej nie wygraja - i to IMHO jest argument za zamontowaniem sobie takiego "cuda" w mieszkanku, jesli masz po temu warunki i okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich

Kilka lat temu w trakcie remontu domu wykonałem instalację do odkurzacza centralnego.Wszystko wykonałem z elementów pasujących do systemu BEEM.

W chwili obecnej noszę się z zamiarem zakupu maszyny głównej.Rozglądając się po rynku zwróciłem uwagę na PROFI 30 LUB PROFI 40. proszę o ewentualne uwagi za i przeciw tym urządzeniom. Mam nadzieję że pomoże to w podjęciu decyzji mojej osobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...