Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt Delta, Delta nr 513, ewentualnie Delta-K


Recommended Posts

Zapraszam do dyskusji na temat projektu domu Delta o powierzchni 174 m2.A może już ktoś zaczął realizację tego projketu i zechce podzielić się spostrzeżeniami i uwagami.

Od jakiegoś czasu przyglądamy się z żoną różnym projektom domów i jak na razie ten przypadł nam do gustu najbardziej. Myślę,że jego główną zaletą jest otwarta przestrzeń na dole, którą łącznie z salonem, hallem i otwartą kuchnią ma 87 metrów. Co przy domach o powierzchni 174 m jest ewenementem. Dodatkowo ciekawie wyeksponowany kominek pomiędzy dużymi taflami szkła sprawia wrażenie nowoczesnego wnętrza.

Link do projektu :

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/delta/513/opis

 

http://images41.fotosik.pl/78/1db8fcfbd51a27aemed.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/78/bb8576d4645bd083med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy możesz zdradzić czy na etapie projektu dokonałeś jakiś istotnych zmian. Nam właśnie uprawomocnia się plan zagospodarowania przestrzennego i na razie nie możemy nic zrobić z budową,ale prawie napewno będziemy budować Deltę. Jako,że mam dużo czasu na przemyślenie tego projektu kilka rzeczy mi się nasunęło. Przede wszystki centralnym miejscem domu będą tutaj schody i będą decydowały o charakterze domu. Nie mają żadnego podparcia w formie ściany więc trzeba będzie na etapie projektu zdecydować jak będą zamontowane. Mi wstępnie podobają się takie:

http://images46.fotosik.pl/85/2caccbe5dd2213fdmed.jpg

 

Także prawie napewno będę wydłużał dziurę w stropie kosztem garderoby na górze aby weszły schody ze spocznikiem o szer.80 cm. Dodatkowo rozmawiałem z producentem i są dwa sposoby aby je zamontować.Pierwszy sposób to podwiesić je do sufitu i drugi sposób zamontować dwa wsporniki od dołu do spocznika lub murek oporowy,ale w tym przypadku należy przed wylewkami zrobić coś w rodzaju ławy fundamentowej pod stopę dla schodów. W obydwu przypadkach o wszystkim trzeba pomyśleć na etapie projektu. Zastanawiam się jakie Ty masz przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie mało chce zmieniać w projekcie,ale wiemy jak to potem bywa :D , na razie obniżyłem dom do 17 cm nad ziemią (podłoga) żeby wizualnie nie stracił bo chce podnieść dach o pustaka (24cm)zawsze to troszkę więcej nad głową, Co do schodów hmm na pewno nie będę stawiał ścianki żeby je podtrzymać jeśli w ogóle trzeba tak robić ,jeśli już to tak jak piszesz będę wolał je podwiesić na jakiejś fajnej konstrukcji jeszcze nad tym nie myślałem , a schody wymyśliłem sobie takie:

http://img11.imageshack.us/img11/8256/screenhunter1m.jpg

W tym tygodniu koniec stanu zero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody bardzo ładne,mam nadzieję,że się zmieszczą w otworze, bo niestety w projekcie nie jest on szeroki, jedynie 212cm.A żeby schody były wygodne bieg musi mieć przynajmniej 1m szerokości.Ale pewnie Ty to szybciej zobaczysz już na żywo. Takich schodów jak Twoje nie trzeba nigdzie podwieszać, są w pełni samonośne.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,, też zdecydowaliśmy się na ten domek, jednak wprowadziliśmy zmiany,, jeśli chodzi o schody to pięknie w takim dużym salonie będą wyglądały schody wolno stojące z giętą wangą wewnętrzną (widziałam) i w tym projekcie da się je zamontować,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wrzucić jakies zdjęcie tych schodów.Możesz pochwalić w jakim rejonie Polski bedziesz się budować?

 

Co do zmian w projekcie, zeby obnizyc koszty zrobimy nizszy cokol wokól domu z klinkieru, cokól bedzie pionowy, nie taki jak w projekcie skosny. Na rogach domu pozostawimy tylko takie przypory skośne nadające masywny wyglad.Myślę,że wycentrujemy okna w pokojach na dole, tak zeby byly na srodku scian pokoju. Bedzie to wygladac tak:

http://img212.imageshack.us/img212/2417/elewacjatyl.jpg

By piogron at 2009-03-22

Z przodu domu pozostawimy chyba okna na swoim miejscu, bo wyglądałoby to tak: Chyba nienajlepiej.

http://img212.imageshack.us/img212/5089/deltaelewacja.jpg

By piogron at 2009-03-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! razem z mężem zastanawiamy sie na tym projektem bardzo powaznie. wiemy jednak ze bedziemy musieli wynając firme budowlana- a to są dodatkowe koszty.martwi nas jednak fakt ze szacunkoy koszt budowy to 400 tys. zl. chcielibysmy zapytac jaki koszt poniósł pan budujac arazie w stanie surowym. i jeszcze jedno pytanko: odnośnie wypowiedzi o cokoliku,w jakim stopniu te zmiany zmniejszyłyby koszty budowy? pozdrawiam serdecznie.

p.s. macie moze jakies zdjecia z budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ancia link do zdjęć wysłałem ci na PW , co do kosztów , na razie zrobiłem stan zero kosztował on mniej więcej 50 tyś , oczywiście wszystko robi firma które niestety w warszawie nie są tanie . Obniżenie domu raczej nie wpłynie na cene bo dach podniosę więc jedno wejdzie w drugie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...