Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt Delta, Delta nr 513, ewentualnie Delta-K


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam wszystkich budujących po długiej przerwie. Z powodu częstych wyjazdów za granicę niestety moje budowanie jest poprzedzane długimi przerwami. Ale cały czas prę do przodu :). Właśnie zakończyłem elektrykę i wykonałem tynki. W planie na zimę oczywiście jak pogoda pozwoli hydraulika i ocieplenie dachu. I tu mam pytanie do budujących: czy ktoś może zdecydował się w dużej mierze na ogrzewanie podłogowe i jak ono funkcjonuje z antresolą?? oraz jaką grubość ocieplenia dachu daliście?? Ja przyznam się, że myślę 15+5 ewentualnie 15+10, może jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam budujących i liczę na nowe fotki od Lukiego :) oraz innych, którzy już mieszkają.

Oczywiście jeżeli ktoś ma do mnie pytania postaram się pomóc w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może zdecydował się w dużej mierze na ogrzewanie podłogowe i jak ono funkcjonuje z antresolą??

 

 

My mamy ogrzewanie podłogowe, ale tylko w kuchni, przedpokoju i łazienkach. Poza tym mamy zamiast kominka kozę i w salonie dwa grzejniki kanałowe..Jak się spisuje takie rozwiązanie będę w stanie powiedzieć za jakiś miesiąc, bo przed nami dopiero pierwsza zima w Delcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cell:

Mam gdzieś wersje elektroniczną projektu ( nawet tu wklejałem kiedyś ) . Poszukam i ci wyśle :)

 

jojo117 :

Ja mam podłogowe wszędzie oprócz dwóch sypialni , nawet w garażu mam :) Wydaje mi sie że podłogówka lepiej zdaje egzamin z antresola bo z zasady ciepłe powietrze z grzejnika idzie najpierw pionowo do góry , w podłogówce ogrzewa nas od dołu , więc nie mamy bez sensu nagrzanego powietrza na górze ( takie moje przemyślenia :D ) No i komfort przy podłogówce jest nieporównywalny do grzejnika , już nie pisze nawet o walorach estetycznych :)

 

anias76:

Kominek mam ten : http://www.kratki.org/wklad-kominkowy-z-plaszczem-wodnym-mila-24kw-z-wezownica-glass

Sterowanie pompami i dolotem powierza : http://www.kratki.pl/pl/produkt/mikroprocesorowy-sterownik-kominka-z-przepustnica-fi-150_mskp150

Obudowe kombinowałem sam , najpierw miała być cała z kamienia który miał być pęknięty przez środek , a to pęknięcie miało być podświetlane w miarę rozpalania kominka ( temperatury wody ) , niestety nikt nie potrafił zagwarantować jakości o którą prosiłem ,a i koszta były ogromne . Więc sie wq.... i kupiłem jakieś płytki ala kamień i wyszło naprawde fajnie , wszystko podświetliłem z boku i jest gicio :)

Z kominka jestem bardzo zadowolony , w połączeniu z podłogówka sprawdza sie znakomicie , podłoga po nagrzaniu oddaje ciepło przez 2 dni , a rozgrzewa sie jakieś 3/4 godziny od odpalenia , w jesienne dni wystarczy wrzucić parę gałęzi z ogrodu żeby w domu zrobiło się przyjemnie .

 

Tu w fazie montażu :

https://picasaweb.google.com/KlubA4ono/DOMEK?authkey=Gv1sRgCK_N3bH08OTi1gE#5603246555446100082

 

A tu z dzisiaj :

https://picasaweb.google.com/KlubA4ono/DOMEK?authkey=Gv1sRgCK_N3bH08OTi1gE#5803970174993325442

 

https://picasaweb.google.com/KlubA4ono/DOMEK?authkey=Gv1sRgCK_N3bH08OTi1gE#5803971156221851634

 

https://picasaweb.google.com/KlubA4ono/DOMEK?authkey=Gv1sRgCK_N3bH08OTi1gE#5803971349258303378

Jeśli oglądają to kobiety , to tak wiem karnisze sa do dupy :D Ale to sztuka na chwilkę , nie mam pomysłu jak narazie :p

Edytowane przez Luki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cell:

 

Jeśli oglądają to kobiety , to tak wiem karnisze sa do dupy :D Ale to sztuka na chwilkę , nie mam pomysłu jak narazie :p

 

 

 

Oglądają kobiety, oglądają;) Właśnie intensywnie myślę co powiesić w oknach w salonie..Na chwilę obecną skłaniam się do rolet rzymskich, bo zasłony wydaje mi się, że :1. zasłoniłyby mi widok z okna; 2. byłyby za blisko kozy..No i chciałabym mieć to samo w oknie w kuchni, w salonie i przy stole w jadalni..Z drugiej strony jakoś preferuję zasłony od rolet...Zatem kolejny trudny orzech do zgryzienia;) Póki co moje okna świecą pustkami, a ja oswajam myśl, że sąsiedzi widzą mnie jak na patelni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jojo117:

 

Tak , to jest klejona deska barlinecka , podobno dobra na ogrzewanie podłogowe no i fajnie wygląda . Jak narazie się sprawdza :)

Fotkę ci zrobię jakoś wieczorkiem .

Na poddaszu mam 20 cm wełny .

 

mpiotrowski:

 

Taaa , z tymi firankami i zasłonami to mega problemy , ja na początku nic nie chciałem , bo mam rolety , ale jakoś tak pusto było , no i teraz kombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chwila nieuwagi a tu tak się pięknie wątek kręci :) Ja na ocieplenie dachu planuje 18+10 (nie mam deskowania)- mam nadzieję ze to wystarczy, na całym dole bedzie podłogówka plus górna łazienka a u góry w holu i pokojach grzejniki do tego po jednym grzejniku w łazience i garażu. Elektryka skończona kanaliza się robi czekam na tynki tylko ta pogoda :(

Luki na projekt się tu nie natknąłem ale może znajdziesz u siebie i.... interesuje mnie jeszcze jeden Twój "mebel" te zajebiste Schody producenta już znam.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Szczerze powiedziawszy nie rozwiązałem swojego problemu z ociepleniem dachu, gdyż nie mogę się zdecydować, ale pozostawię to na ostatnią chwilę :) (20 lub 25cm wełny). Plan wykonania grudzień - styczeń.

Na pewno decyzja zapadła odnośnie podłogówki, która będzie na dole plus łazienki oraz grzejniki tradycyjne w sypialniach. Grzane będzie piecem na drewno plus pompa ciepła woda-powietrze (przyszłościowe rozwiązanie) - rozważam Atlantica Excelllia Tri 14 (14kW), gdyż nie mam gazu, a koszt wykonania przyłącz dość znaczny.

 

Luki dziękuję za fotki - pięknie wszystko u Ciebie współgra. Czy masz w planie jadalnię i w jakim miejscu?? Bo nie zauważyłem jeszcze stołu :).

Schody rzeczywiście piękne :).

 

Czy ktoś może posiadacza inne schody? Ciekaw jestem jak to współgra z wnętrzem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo ogrzewania...

podłogówka jest w wiatrołapie, holu, kuchni, korytarzu, łazience i pralni

grzejniki kanałowe w holu i salonie pod oknami tarasowymi

elektryczna mata grzewcza w górnej łazience

grzejniki płytowe w jadalni, małym salonie, 2 pokojach na dole, w 2 sypialniach na górze i na antresoli

dodatkowe w łazienkach i pralni grzejniki łazienkowe

 

Vlodzimierz, a czym ogrzewasz, jaki piec?? Oraz jakie rachunki niesie to za sobą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jeszcze nie grzejesz, daruj sobie tynki na zimę

nie wyschną na bank

Luki:

Ja sie uparłem i robiłem tynki w zimie , zamówiłem firmę od osuszania , postawili jakieś wentylatory z których wylewalem wodę , w sumie nie ma tragedii bo 2500 zł to kosztowało , a można było robić delej .

Pamiętam , że w zeszłym roku jeszcze w grudniu jeździłem na motocyklu więc licze na lepszą pogodę w listopadzie , nie mam jeszcze elewacji więc wilgoć powinna mieć gdzie uchodzić pod warunkiem , że mrozu nie będzie.Planuje zakup kominka i pogrzać nim trochę a dodatkowo jakieś dmuchawy i osuczacz (chyba teściu posiada) i tak się łudzę że to może wystarczy? Luki ile czasu pracowały te osuszacze?

Edytowane przez ceel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacze były 4 , pracowały jakieś 3 tygodnie , codziennie wylewałem okolo 20 litrów z jednego , więc strasznie dużo wody .

 

Znalazłem projekt w elektronice , do przeglądania wystarczy pobrać Free DWG Viewer , jeśli oczywiście ktoś nie ma AutoCada :)

 

http://przeklej.net/file_details/25423.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki

Proszę napisz jak deska Barlinecka sprawuje się na ogrzewaniu podłogowym tzn czy jest znaczna różnica w temp. odczuwalna pomiędzy nią, a ceramiką?? Twoim zdaniem jest to dobre połączenie, czy raczej lepiej iść w kierunku paneli lub ceramiki??

Pozdrawia i czekam na odpowiedź.

Edytowane przez jojo117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...