Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt Delta, Delta nr 513, ewentualnie Delta-K


Recommended Posts

(...)

Kyniek123, a może zdecyduj się na ogrzewanie podłogowe?? Ja tak zrobiłem, ale opinie mogę napisać dopiero po przyszłej zimie, w tej chwili nawet pieca nie mam.

 

Od początku byliśmy zdecydowani tylko na ogrzewanie podłogowe bez grzejników :) Czekam na Twoją opinię czy faktycznie to dobry wybór. Ciekaw jestem jaki piec i jakiej mocy do siebie przewidujesz. W projekcie jest moc 24kw. Ja nastawiam się na piec na pellet i połączenie tego wszystkiego zaworem 4d. Co do mocy to zastanawiam się czy nie dać jakiegoś mniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

(...) Taras ma szerokość 3,5 m zamieszczam rysunek roboczy. Taras wylewany na mokro, docelowo izolacja żywiczna, na tym deski modrzewiowe. Na elewacji modrzew syberyjski, na kominie piaskowiec. Wyszło ładnie.
Potwierdzam ładnie wyszło. Kształt tarasu bardziej mi odpowiada niż oryginał. Dobre rozwiązanie co do schodów. Modrzew pewnie po jakimś czasie zszarzeje co nada mu jeszcze ciekawszego wyglądu. Pozdrowienia i dołączam się do prośby o więcej zdjęć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonsultuj z fachowcem ilości, rozmieszczenia i wielkości grzejników. Niektóre projektowe są zbędne, a w innych miejscach by się przydały... Problemem okazuje się widoczna murłata w części salonu bez stropu. Zatynkowanie jej na pewno spowoduje zarysowania, tu trza pomyśleć...

 

Co do widocznej murłaty w salonie to może projekt wnętrza wykonany przez biuro będzie jakimś rozwiązaniem? Drewno nad drzwiami tarasowymi przysłoni ewentualne pęknięcia, pozostają boczne ściany.

delta_wnetrza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
z jakim kotłem współpracuje u Was ta pompa?

 

Witam,

Też byłbym zainteresowany tą informacją. Właśnie jestem na etapie instalacji kotła na paliwo stałe (drewno). W przyszłości rozważam instalację pompy ciepła dla zapewnienia cwu. Jaki koszt miesięczny ponosicie Państwo w związku z używaniem tej pompy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Wszystkich.

Właśnie dziś po raz pierwszy odpaliłem piec na drewno - Defro DS. Mam nadzieję, że będę mógł kontynuować pracę wewnątrz podczas zimowych temperatur. Niestety wraz z żoną nie możemy zdecydować się odnośnie schodów. Widzieliśmy dotychczas schody od Lukiego oraz mpiotrowski. Mam pytanie do pozostałych czy już macie jakieś zainstalowane.

 

Vlodzimierz wydaje mi się, że ty jesteś już poza tym etapem. Czy mógłbyś pomóc :)? Mile widziane zdjęcia.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

http://imagizer.imageshack.us/v2/560x400q90/539/HSek3r.jpg

 

Dla podtrzymania wątku wrzucam wirtualny obraz salonu (surowy bardzo) do rozwinięcia. Może Ci którzy już zbudowali i mają na gotowo wtrącą w tą przetrzeń swoje komentarze :-) co, gdzie, warto urządzić itd.?

Edytowane przez Kyniek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
http://imagizer.imageshack.us/v2/560x400q90/539/HSek3r.jpg

 

Dla podtrzymania wątku wrzucam wirtualny obraz salonu (surowy bardzo) do rozwinięcia. Może Ci którzy już zbudowali i mają na gotowo wtrącą w tą przetrzeń swoje komentarze :-) co, gdzie, warto urządzić itd.?

 

Witam

U mnie w tym momencie wygląda to tak. Obecnie mam dylemat odnośnie schodów. Jeżeli ktoś już ma i chce się pochwalić bardzo mile widziane zdjęcia.

Pozdrawiam,

Marcin

DSC03545 (620x465).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Powierzchnia dachu mniej więcej 306m2 wychodzi. Wyceny robocizny oscylują wokół 40zl za metr w moim regionie (z obróbką okien, kominów rynny itd.)

około 350 m2, cena zależy pewnie od regionu oraz od robót dodatkowych, typu deskowanie, montaż okien połaciowych, rynien, kominków went. ilość obróbki blacharskiej itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

To ciekawe nie pomyślałbym, że będzie dofinansowanie na piec pellet. Jak możesz to daj więcej informacji na priv bo ze strony mojej gminy niewiele można się dowiedzieć. Wybrałeś już konkretny piec?

Spiesz się, póki dotację dają w WFOŚiGW...

 

http://www.wfosigw.lodz.pl/osoby_fizyczne.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmina nie ma z tym nic wspólnego. Dotacji udziela Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska na spłatę zaciągniętego kredytu w wysokości 40% kosztów w przeliczeniu na kW. 1000 zł za 1 kW kotła oraz przy pompie ciepła 2500 zł za 1kW mocy znamionowej.

Wybrałem dwa kotły: Red Compact 18 kW lub Kostrzewa Pelet Mini Bio 20 kW oraz pompa ciepła Galmet lub Hewalex. Pompa nie musi być wypasiona.

Konfiguracja jest uzależniona od cen ofertowych firm. Jestem w trakcie negocjacji.

Dochodzi trochę papierologii ale do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...