Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt Delta, Delta nr 513, ewentualnie Delta-K


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cały dach z więźbą robocizną i materiałem to koszt +/- 90 tyś zł, deskowanie, papa,dachówka ceramiczna ,rynny ,obicia ,okna (w projekcie 7 szt, ja zrobiłem 15 ,160cm na 80cm, w tym pare elektrycznych i większość z elektrycznymi roletami ,wszystko centralnie sterowane z pilota i EIB ) :)

http://img262.imageshack.us/img262/6048/ono01jul021137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie liczyłem , i chyba nie będę liczył bo po co się wnerwiać :D Ale całość do tego momentu myślę że podchodzi pod 250 tyś.

 

Wiele osób na PW prosi mnie o fotki wiec daje je tu : http://www.picasaweb.google.pl/KlubA4ono/Domek?authkey=Gv1sRgCNDk2u_zqq3ltAE#

W miarę możliwości aktualizuje katalog :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witajcie wielbiciele Delty. Bardzo ciekawy domek i od dawna się nim interesuje, obserwując wasze postępy w budowie. Niestety jest tu straszna cisza i wiadomości są dodawane bardzo rzadko :(.. nie mówiąc już o zdjęciach - szkoda. Trzymam kciuki za wasze budowy, życzę powodzenia i dalej będę obserwował ten wątek, szczególnie, że za jakiś czas planuje dołączyć do budujących to cudo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 5 weeks później...

My stworzyliśmy własny projekt w oparciu o pomysł Delty,, wprowadziliśmy wiele zmian,, zamknęliśmy projekt w bardziej zwartą bryłę na planie prostokąta, zmniejszyliśmy powierzchnię parteru do 140m użytkowych, kąt nachylenia dachu podnieśliśmy do 40stopni, automatycznie zwiększyła się kubatura góry,, zamiast garażu - pokój (dla Matyldy - 3 miesiące), garaż będzie w osobnym budynku gospodarczym,, obecnie jesteśmy na etapie konstrukcji dachowej,,

postaramy się dodać foty

 

Pozdrawiamy

Osy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

 

Jesteśmy z mężem na etapie wyboru projektu domu i po długich poszukiwaniach wszystko wskazuje na to, że będzie to właśnie Delta.

Planujemy jednak kilka zmian:

1. Na tyle garażu chcielibyśmy stworzyć pomieszczenie gospodarcze na kotłownię szer. 1,2 m kosztem powierzchni pokoi.

2. W związku z tym łazienka przesunie się o 1,2 m w głąb domku a pokoje zostaną skrócone. Pomniejszne przez utworzenie kotłowni pokoje chcilibyśmy powiększyć na szerokość rezygnując z hollu na rzecz pokoi. Tu mamy dylemat czy dobudować ścianę zewnętrzną, rezygnując z zadaszonego trarsiku, czy też zachować niezmienioną bryłę domu i drugi pokój pozostawić w kształcie literki L (ale czy taki pokój nie będzie za mały??)

3. Schody z salonu chcielibyśmy przenieść do hollu.

 

Układ pokoi i schodów po zmianach byłby bardzo zbliżony do układu z projektu RETRO.

 

W związku z powyższym mam prośbę do budujących Deltę o odpowiedź na pytania:

1. Jakie są wymiary (nie metraż) małych pokoi na parterze w niezmienionej wersji???

2. Jakie są wymiary wcięcia (zadaszonego tarsiku licząc po murach budynku) ??

 

3. A może powierzchnia i układ garażu pozwoliłby na wygospodarowanie pomieszczenia gospodarczego szerokości 1,2 m na kotłownię, nie tracąc przy tym możliwości zaparkowania dwóch samochodów ???

4. Jakie są wymiary garażu???

 

Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

 

Chętnie obejrzelibyśmy domek na żywo. Jesteśmy z Andrychowa (okolice Bielska-Białej lub Krakowa). Jeżeli ktoś buduje blisko i chciałby się pochwalić swoim domkiem dajcie proszę znać :)

 

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejne fotki z budowy.

 

Angela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam z niecierpliwością na kolejne zdjęcia, wizualizacje itp domku Delta. bardzo proszę o zamieszczanie ich na poniższym forum lub przesyłanie linka, gdzie można takie cuda zobaczyć ....domek super.

 

szczególnie interesują mnie zmiany jakie zostały wprowadzone w projekcie. Sama mam dylemat pomiędzy Delta a Lawendą z pracowni dom na horyzoncie

 

pomóżcie w wyborze

Żaneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

I my dołączamy do Waszego grona. Budowa rozpoczęta w Październiku. Do zimy robimy tylko fundamenty i podmurówkę, a na wiosnę ruszamy pełną parą 'w górę'. Buduje nam firma, więc koszty nie są małe, ale damy radę.. (chyba! :D)

Powprowadzaliśmy troszkę zmian w projekcie, żeby nam pasował w 100% i teraz jest bajerka ;)

 

PIOGRON, wizualizacja jest świetna, sam robiłeś?? :o

 

LUKI, Twoje fotki i wskazówki są genialne!

 

 

Już nie możemy się doczekać jak nasz trochę 'podrośnie', to wtedy i jakąś fotkę wrzucimy ;)

 

Pozdrowienia!

 

P.S Zaglądajcie tu trochę, plizzzz! ;)

 

 

Żaneta, wybór jest prosty: D513 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Angelaaza , specjalnie dla ciebie projekt w wersji elektronicznej z darmowym programem do podglądu :)

http://rapidshare.com/files/312432304/delta-k.rar.html

masz tam wszystkie wymiary parteru i poddasza , nie wiem czy na 100% wszystko przerysowałem dokładnie , ale sie starałem :) U mnie już elewacja tynki ocieplanie poddasza ,ostatnio paliłem w kominku , polecam z płaszczem wodnym, rewelacja, palisz w kominku a podłoga się grzeje :) fotki niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Luki, czy jest możliwość zobaczenia na żywo Twojego domu? Chętnie wybralibyśmy się z żoną, w jakimś dogodnym dla Ciebie terminie, by obejrzeć jego realizację.

Lada chwila przystępujemy do budowy właśnie tego projektu i mamy wiele pytań.

Poczyniłem też parę zmian w projekcie, m.in. rezygnacja z garażu na rzecz pralni oraz sauny. Wrzucę kilka zdjęć z wizualizacji.

Luki, czy możesz jeszcze raz wrzucić na rapidshare ten projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że można pooglądać , jestem do świąt na miejscu więc zapraszam , adres wyśle ci na PW , tu jeszcze raz link http://rapidshare.com/files/322029078/delta-k_oryginal.zip.html

nie wiem czemu tamten wcięło , w pliku jest tylko projekt , trzeba ściągnąć free dwg viewer no chyba że ktoś ma AutoCada :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich.

Na początku gratuluję wszystkim wyboru projektu. Ja z żoną też do Was dołączyłem :). Oczywiście wielkie dzięki dla Lukiego bo wizyta u Niego w tym wyborze nas utwierdziła. Z budową chcemy ruszyć na wiosnę do tego momentu sprawy papierkowe. Prawdopodobnie wprowadzimy parę zmian aczkolwiek jeszcze nie zdecydowaliśmy do końca jakie :).

Pozdrawiam i mam nadzieję, że do usłyszenia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Hmmm, Ale cisza....

Śnieg topnieje, ptaki zaczynają śpiewać, a budowy stoją.

Mam nadzieję, że coś się u was dzieje i zaczniecie się chwalić i ten temat nie upadnie.

Luki czekamy na kontynuację Twojego foto-dziennika budowy :).

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że wraz z wiosną forum się ożywi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare nowych fotek : http://picasaweb.google.pl/KlubA4ono/Domek#

porobię więcej jak najszybciej.

U mnie przez zime robiła sie hydraulika, elektryka , tynki , wylewki, szpachlowanie i pierwsze malowanie :D W końcu ogarnąłem szafę KNX/EIB jak widać na totkach parę kabelków było , jestem w trakcie zakupów kafli kibelków kraników,organizacja kuchni ,schodów itd itp Pare osób mnie pytało czy dach nie stracił nośności po rezygnacji ze ścianki kolankowej, moi projektanci uparcie twierdzili że absolutnie nie , dla potwierdzenia napisze że dach wytrzymał ogromną ilość śniegu i nawet ryski na rygipsach nie ma , więc chyba mieli racje :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

właśnie oglądałam fotki Twojego domku Luki i muszę przyznać, że robi wrażenie :) Też zastanawiam się nad wyborem tego projektu i mam pytanko:

- gdzie w Twoim domku na poddaszu jest GARDEROBA przewidziana w projekcie? Czy może zrezygnowałeś z niej dla antresoli?

Proszę, wrzuć jakieś nowe zdjęcia, bo naprawdę miło się je ogląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Próbuję właśnie wgrać efekty moich zmian w projekcie Delta. Mam nadzieję, że się uda a jak nie to będę próbowął do skutku :).

Oczywiście jest to wersja demo. Proszę nie zwracać między innymi uwagi na ilość słupów na poddaszu itp. Trochę mi zeszło z papierologią, ale mam nadzieję wystartować z budową w czerwcu.

Luki czekamy na zdjęcia. Ja również postaram się prowadzić dziennik na Twój wzór, oczywiście jak tylko ruszę :).

Pozdrawiam wszystkich i liczę na ożywienie forum.

Parter.jpg

Poddasze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...