Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt Delta, Delta nr 513, ewentualnie Delta-K


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

mógłby ktoś wrzucić rysunki szczegółowe (wymiary poszczególnych pomieszczeń) Delty z orginalnego projektu (bez przeróbek)? Na żadnej stronie z tym projektem takich nie ma, a szkoda. Z góry dzięki.

LUKI- CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA NOWE FOTKI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnie podane przez Ciebie to powiezchnie uzytkowe. W rzeczywistości tego miejsca jest trochę więcej. Chyba że zrobisz tak jak Luki i podniesiesz ściankę zewnętrzną o dwa pustaki to wtedy yego miejsca jest ogrom :). Pozdrawiam.

Oczywiście przyłączam się do prośby: LUKI czekamy na zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź JOJO :) Widziałam tez rysunki z poprawkami, które tu zamieściłeś. Poddasze zyskało chyba sporo miejsca. Czy mi się wydaje, czy Ty tam masz normalne okno (nie dachowe :) )? Chyba zmienił się też trochę kształt dachu? Jak tego dokonałeś??? Zamierzasz budować ściankę kolankową (jak wysoką)?

Z góry dzięki za odp

Pozdrówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddasze w zasadzie zyskało i straciło. Zyskało bo dodałem balkon od strony antresoli i wole oko w łazience (czyli lukarnę) co pozwoliło zyskać trochę powierzchni użytkowej (aczkowliek na etapie budowy będę się jeszcze zastanawiał czy je wykonam jako wole oka czy jako jaskółki). Natomiast staciło gdyz zrezygnowałem z części stropów (jak zuważysz z jednej strony nad wejściem a z drugiej nad wyjsciem). Mam zamiar tak jak Luki postawić ściankę kolankową zewnętrzną - 2 pustaki. I to chyba wszystko. Dodam że poddasze traktuję jako tylko część mieszkalną (spalnianą :)). Myślę, że układ łazienki i pomieszczenia pralnio-szuszarni pozostanie natomiast układ ścianek działowych w pozostałej części poddasza może troszeczkę się zmienić, gdyż rzeczywistość może zweryfiokować poglądy :). Ale to zobaczymy.

Aha wzorę Lukiego została też zwiększona dziura nad salonem :). Pozdrwaiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam. Czy jest ktoś oprócz Lukiego kto chciałby się pochwalić zdjęciami z realizacji. Proszę o kontakt, gdyż rozpoczynam budowę w czerwcu i wszelkie pomysły innych mile widziane.

Luki mam nadzieję, że więcej zlotów Mustangów już nie ma :) i teraz tylko fotki domku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Luki, Luki, Luki ;) Zaglądałam tu ostatnio często, z nadzieją że dodasz kilka nowych fotek, no i jesteś! :D Twoje zdjęcia są bardzo pomocne ;) Przynajmniej już mam jakieś wyobrażenie, jak będą prezentowały się wnętrza. U mnie dopiero zalewają strop, i zaraz będą ciągnąć poddasze w górę, więc jestem sto lat za... Tobą! :D

 

Masz świetne grafitowe (??) płytki w łazience, moje klimaty ;) Wygląda to bardzo nowocześnie, i minimalistycznie.

Okna. Ja już też jestem na etapie poszukiwania właściwych. Kolorystyka dokładnie taka jaką masz, a nawet jeśli się uda, to troszke ciemniejsze wybiorę.

Którego z producentów okien wybrałeś, i dlaczego, jeśli mogę zapytać? Ach, no i czy to prawdziwe drewno? ;)

Przeglądałam ostatnio ceny takich okien, z prawdziwego, i muszę przyznać, że drooogaweeee . :D

 

P.S No i fajne autko w garażu, też takie mamy ;P

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki hmm , taki grafit /ciemny brąz , wiecie ja facet to z kolorami średnio :D Generalnie jest to gres bo chciałem mieć to samo co na podłodze :)

Okna wybrałem Urzędowskiego drewno dąb ,drewno ze względu na okolice i klimat domu ( jakoś mi nie pasi plastikowe okno a za oknem piękne sosny) :p ,kolor też chciałem trochę ciemniejsze ,ale pani w sumie mądrze podpowiedziała mi że jeśli już mam okna drewniane to niech tak wyglądają , na ciemnych o wiele mniej widać słoje itd , i jestem zadowolony .Urzędowskiego wybrałem bo jakość okien jak i drzwi zewnętrznych zrobiła na mnie wrażenie wykonanie jest naprawdę na najlepszym poziomie , są grube i masywne, a dodatkowo za stosunkowo niewielką dopłatą ( jakieś 2 tyś ) dostałem trzy szyby , duuuuużo cieplej , 2x szyba Ug=1,1 W/m2K , 3x szyba Ug=0,5 W/m2K , lekka różnica :D

Wiem że jeszcze nie ten etap ale pomyślcie nad wkuciem/zlicowaniem ze ściana cokolika od gresu , wygląda niesamowicie fajnie i syf sie na nim nie zbiera , fakt faktem robotnicy was za to nie pokochają :D

 

Ufff sie napisałem :p

 

 

Autko .... tez dobry wybór :D

 

 

 

aaaa no i jeszcze mój wspaniały pomysł :D wanna w stropie ...... KOSZMAR budowlańca :p

http://img651.imageshack.us/img651/461/wanna.jpg

Edytowane przez Luki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru płytek, to aparat też potrafi oszukać, chociaż z drugiej strony, to fakt, że Wy faceci macie z tym problemy.. :p :D

Ja też chcę okna drewniane, bo:

1. wolę naturalne materiały

2. drewno jest na lata

 

U mnie tylko lasek brzozowy za oknem, ale za jakiś czas trochę krzaczków przybędzie ;D

Co do koloru, to racja, że przy ciemnych cały ten efekt prawdziwego drewna może być przytłumiony farbą. Zobaczę jak to wygląda, i może też zdecyduję się na trochę jaśniejsze.

Zaraz przejrzę ofertę Urzędowskiego, rozeznam się w temacie, i w cenach.. :0

 

Co do wkuwania/zlicowywania ze ścianą cokolika od gresu, to masz na myśli ten cokół zewnętrzny? Na domu? Nie masz do czynienia ze specjalistką ;P Jak widać.. :D

U mnie chyba nie będziemy robić. Mi się to nie bardzo podoba, ale nie wykluczam go całkowicie. Fakt, sporo wkuwania by było.. no i robotnicy `zadowoleni` z zadania specjalnego :D

 

P.S Genialny pomysł z wanną w stropie! Bardzo estetycznie to wygląda, i zarazem praktyczne, bo strasznie niziutkie mamy te poddasza (ja też podciągam o 2,3 pustaki w górę). Też mi się marzy taka wanna, a czy będzie.. portwel pokaże.. :D

 

Dzięki za konkretne, straszliwie pomocne odpowiedzi, i za czas, który poświęcasz na to forum. Uświadamiasz (bynajmniej mi), wiele ważnych aspektów, za co wdzięcznam ogromnie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to bralam pod uwage, ale nie bylam pewna :) Takie wykonczenie wyglada faktycznie fajnie, pomysle nad tym ;) Tylko to wkuwanie...... ;P :D Ale przeciez ja tego nie bede robila! ;D

Ja mam jakies uprzedzenie do listewek wykonczeniowych, ale takich, co sie kladzie na laczeniu sciany z podloga.. Uwazam to za nieporozumienie, i widzialam kilka razy jak `lataja` w powietrzu, zamiast trzymac sie sciany/podlogi... :D Cos musze wymyslec, zeby ich nie montowac, albo zeby ktos je tak przymocowal, ze zostana na swoim miejscu przez lata! :]

 

P.S Widze, ze Ty juz masz listewki przy panelach pokladzione. Czym je zmusiles do pozostania na miejscu? Klej? Gwozdzie? To i to? :D

Edytowane przez Vina
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki juz zupelnie odpadaja, bo to g.. na maxa, tak jak piszesz :)

Luki, ktory model okien wybrales? JU68, GALUX czy GALUX ORO? Domyslam sie, ze GALUX ORO beda najsolidniejsze, i najdrozsze..? :D Ach, no i czy masz antywlamaniowe? Ja chcialabym `anty`, chociaz zawsze i tak moga szybe wybic.. :/ Chociaz jak Ty masz rolety, to chyba to konieczne nie jest?

Mi drzwi w Urzedowskim nie bardzo odpowiadaja, wiec bede musiala poszukac gdzie indziej. Cos polecacie?

Luki, jeszcze jedno pytanie: czy Ty masz ogrzewanie podlogowe w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też wolałabym rolety, ale nie wiem czy będzie nas na to stać. Zobaczymy..

Po parkiecie w salonie domyśliłam się, że masz ogrzewaną podłogę :D Jaki spec normalnie jestem.. :D My też będziemy chyba kładli parkiet, albo płyty kamienne.. To ciągle pozostaje wielką niewiadomą. W każdym razie na pewno chciałabym mieć podłogę jednolitą, czyli np. albo kamień albo parkiet, żeby uniknąć listewek.. :D To jest taka moja mała obsesja :] Zastanawiam się nad ogrzewaniem na poddaszu, czy podłogowe, czy grzejniki, ale jeszcze mam czas na podjęcie decyzji ;)

Dzięki za cierpliwe odpowiadanie :)

Edytowane przez Vina
Nic takiego... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...