Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt Delta, Delta nr 513, ewentualnie Delta-K


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Jak tam postępy na budowach szanowni inwestorzy? My obecnie czekamy na ekipę od instalacji wod-kan.etc. Czy ktoś będzie instalował/ma zainstalowany grzejnik kanałowy w salonie? Mamy zrobione bardzo wstępne wizualizacje łazienek - zdjęcia na https://picasaweb.google.com/102438210073467946672/Domek# Może ktoś skorzysta..Natomiast zastanawiamy się nad tym czym obłożyć komin z zewnątrz i czy cały salon na dole wyłożyć deskami czy np. przejście z kuchni do przedpokoju zostawić w płytkach..Macie jakiś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpiotrowski, już bliżej niż dalej.. ;) Widzę sporo podniesione poddasze (my też podnosiliśmy, ale trochę mniej).

Jeszcze nie wiemy czym obłożymy komin, i też się zastanawiałam nad podłogą w salonie i kuchni, bo nie jestem miłośniczką listewek, a nie wiem czy jakiekolwiek łączenie np. płyt kamiennych z drewnem, może się bez nich obyć..? :D Mam nadzieję, że tak.......

Ja chciałabym całość w płytach kamiennych, ale nie wiem czy się na to zdecydujemy bo:

1.trzeba robić ogrzewaną podłogę (mam okazję po takiej dreptać, i nie odpowiada mi to za bardzo..)

2.nie znalazłam fajnych płyt, które pasowałyby jednocześnie do kuchni i do salonu..

Jak postępy na naszej budowie widać na zdjęciach w poście 103 ;) Dalekooooo w tyle.......... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpiotrowski, już bliżej niż dalej.. ;) Widzę sporo podniesione poddasze (my też podnosiliśmy, ale trochę mniej).

Jeszcze nie wiemy czym obłożymy komin, i też się zastanawiałam nad podłogą w salonie i kuchni, bo nie jestem miłośniczką listewek, a nie wiem czy jakiekolwiek łączenie np. płyt kamiennych z drewnem, może się bez nich obyć..? :D Mam nadzieję, że tak.......

Ja chciałabym całość w płytach kamiennych, ale nie wiem czy się na to zdecydujemy bo:

1.trzeba robić ogrzewaną podłogę (mam okazję po takiej dreptać, i nie odpowiada mi to za bardzo..)

2.nie znalazłam fajnych płyt, które pasowałyby jednocześnie do kuchni i do salonu..

 

Jak postępy na naszej budowie widać na zdjęciach w poście 103 ;) Dalekooooo w tyle.......... :D

 

Ehh...Niby bliżej niż dalej, ale jeszcze końca nie widać..ani robót, ani kosztów;) Ale z każdym dniem lepiej to wygląda i już nie możemy doczekać się, żeby tam zamieszkać..;) Vina - u nas poddasze podniesione zostało o 3 pustaki i prawdę mówiąc jakby był jeszcze jeden więcej to też byłoby dobrze..Raczej na urodzie nic by dom nie stracił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, budujemy domek wg projektu Delta k nieco zmodyfikowanego - w Bielsku-Białej - zainteresowanych zapraszam. Mamy stan surowy zamknięty, teraz robimy instalacje. pozdrawiam Beata

 

chętnie zajrzę do Was jak będę w okolicy , może nawet wybiorę się ekstra w końcu to nie tak daleko :yes:

pozdrawiam

p.s.

proszę podać jakiś nr kontaktowy lub adres na [email protected]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

U nas schną wylewki, przymierzamy się do wykończeniówki..Ehhh...ile decyzji do podjęcia!Właśnie stanęliśmy przed problemem schodów...Chcieliśmy takie jak u Lukiego, ale z opcją wychodzenia na tę węższą część otworu i tu klops, bo nasz stolarz przeliczył wszystko i wyszło mu, że otwór jest za mały..Pozostaje opcja z wyjściem na górze na wąskie przejście między otworem schodowym a antresolą (wąskie, bo powiększyliśmy pustkę nad salonem), a na dole z wejściem na schody od strony salonu, a nie korytarza..Pytanie tylko na ile funkcjonalne jest takie rozwiązanie..Ktoś ma inny pomysł?

 

Luki, zaglądasz tu jeszcze?

Vlodzimierz-możesz wrzucić zdjęcia kominów obłożonych piaskowcem? U nas za 4 tyg ma być ekipa od ociepleń, więc musimy podjąć decyzję jak i czym okładać kominy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vlodzimierz, co będzie u Ciebie zamiast garażu, jeśli mogę zapytać? Ja dałabym troszkę większe okno z lewej, ale to już kwestia osobistych preferencji :) Moim zdaniem, Delta wygląda chyba najlepiej z symetrycznymi oknami z przodu. Pobawiłam się w jednym programie i oto efekty : http://i2.fmix.pl/fmi1215/d1231f6b0002bea24e838b2a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię symetrię ale nie zawsze ;)

a przecie wrota garażowe symetrii nie zapewniają i w dodatku szpecą większość budynków, witając gości swoją wielką powierzchnią na "frontonie" :]

garaż jest osobno a w jego miejscu duże pomieszczenie na różne takie :)

 

http://img705.imageshack.us/img705/4965/1001751a.jpg

 

http://img17.imageshack.us/img17/7919/1001745ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vlodzimierz

Jej, jak ten domek pięknie wygląda.. I podobny kolor dachu będziemy mieli :D

Odnośnie drzwi garażowych mamy podobne zdanie. Wyjątkowo nie podoba mi się takie rozwiązanie w Delcie, bo dom zmniejsza się przez to automatycznie, a po drugie, traci swój urok.. U mnie też zamiast garażu miały być pomieszczenia, ale w danej chwili ta decyzja jest zawieszona w próżni... :/ Póki co jest tak:http://i2.fmix.pl/fmi496/44579c71001111b14dea1057

Jeśli jednak zostanie przy tym, że nie robimy garażu `w domu`, to okna będą symetryczne, a nie takie jak widać na zdjęciu :)

 

Vlodzimierz, a mógłbyś nakreślić z jakimi kosztami wiąże się postawienie garażu osobno? Będę bardzo wdzięczna :)

Edytowane przez Vina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

 

Dzięki za zdjęcia! Czy dobrze widzę, że nie ocieplaliście kominów? Stanęliśmy właśnie przed takim problemem..Nasza ekipa od ociepleń sugeruje dwa rozwiązania:

1. ocieplić styropianem komin, ale wówczas nie będzie dało się go obłożyć kamieniem, bo nie będzie można wzmocnić elewacji kotwami tak, żeby móc później przyklejać kamień (kotwy podobno mogą się przepalić od ciepła komina)

2. nie ocieplać, żeby dało się położyć kamień...

 

Nie ukrywam, że zależałoby nam na tym, żeby mieć zarówno ocieplony styropianem, jak i obłożony kamieniem..Ma ktoś jakiś pomysł jak z tego wybrnąć?

Ponad to oklejając ściany boczne komina styropianem zabraknie miejsca, żeby położyć kamień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
wg mnie ocieplanie kominów ponad dachem jest zbędne

natomiast ważne jest ocieplenie a raczej zaizolowanie tego dużego kominkowego w tylnej elewacji

zrobiliśmy to w ten sposób, że twardy styropian podłogowy został przyklejony i zakołkowany (trzpienie stalowe) a na to siatka stalowa

na czymś takim kamień ma się utrzymać

 

Właśnie też tak planowaliśmy zrobić, ale firma od ociepleń odradzała nam wbijanie trzpieni w komin..Póki co komin został jedynie otynkowany..Zobaczymy jakie rozwiązanie zaproponują firmy, które sprzedają kamień, może oni znajdą jakieś salomonowe rozwiązanie..Ewentualnie zastanawiamy się czy nie obłożyć komina płytkami imitującymi kamień..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Razem z żonką dołączamy do grona szczęśliwców budujących DELTĘ.

Decyzja w głównej mierze podjęta po czytaniu tego wątku i wspaniałym zdjęciom umieszczanym ( podziękowania w większości dla Luki i wszystkich za wspaniałe motywujące zdjęcia ) , pomocy userów , którzy wybudowali. Projekt mamy wykupiony , działka też już czeka , przyłącza ( prąd i woda ) gotowe. Teraz czytanie i czytanie oraz cenne uwagi z Tego wątku.Zdecydowaliśmy się na mury z cegły silka xelli , podniesienie ścianki o 3 sztuki :) , powiększeniu antresoli i pełne podpiwniczenie (pompa ciepła , filtry i inne bzdety + sala bilardowa z maleńkim kominkiem - oby była , jak kaska pozwoli ) .

 

Pozdrawiam wszystkich uczestników tematu i czytających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...