Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt Delta, Delta nr 513, ewentualnie Delta-K


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no i jestem po rozmowie z pierwszą ekipą budowlańców : sprawdzona , rzetelna , solidna polecana itp.

Całość od fundamentów po dach wycenili na 85 tyś. (poddasze podwyższone o 2 pustaki, garaż wydłużony o 1metr, no i najważniejsze fundament wzmocniony na szkody górnicze - podwójny koszt)

Jak oceniacie tą wycenę? jak u Was to wyglądało? szukać dalej czy brać?

tak czy inaczej jestem jeszcze umówiony z dwoma innymi ekipami więc będzie porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW

Bardzo dobra cena , 19k z oknami ? Jakie okna wybrałeś ?

Czyli ja płace jak za złoto , u mnie ceny bez materiałów .

Postawienie domu ( same mury bez niczego ) i dach bez dachówek , okien i innych.

Edytowane przez frytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robocizna za dach 19 tys. zł

w tym więźba, pełne deskowanie, papa, 8 okien, rynny, blachodachówka modułowa, obróbki blacharskie

ekipa świetna i profesjonalna

 

cena marzenie

kolejna ekipa wyceniła budowę na 100.000 :o , chyba z torbami pójdę

Vlodzimierz a gdzie się budujesz bo nie mogę się doszukać... od regionu też wiele zależy.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest światełko w tunelu znalazłem ekipę (sprawdzoną na 2 inwestycjach- sam sprawdzałem) z polecenia , która wyceniła robotę SSO na 60parę tyś.(para to dla mnie 2) więc 62 tyś.

czy ktoś dysponuje może wzorem jakiejś umowy którą moim zdaniem (różnie mówią) warto zawrzeć z firmą budującą ?

Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

to pytanie raczej do tych co trzymali się projektu , zwłaszcza w temacie okien:

czy podane w projekcie wymiary okien mogę ślepo podać producentowi do ich wykonania czy należałoby zrobić jakieś korekty celem ułatwienia sobie życia lub roboty?

Piszcie proszę bo mało się tu dzieje :(

Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku i udanej zabawy Sylwestrowej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zacznę od życzeń dla wszystkich budujących- Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku! A co do pytania o okna to my, gdybyśmy drugi raz budowali to podnieślibyśmy je trochę w górę albo minimalnie zmniejszyli otwór, jeśli chodzi o kuchenne-oboje jesteśmy wysocy i niestety trzymając się projektu blat wypadł u nas za nisko...Natomiast na górze dodaliśmy bodajże 2 okna dachowe i dwa kolankowe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Domek jak narazie jest super , bardzo dużo przestrzeni na dole , ale dach koniecznie podnoście 2 lub 3 pustaki bo bez tego pomieszczenia są śmiesznie małe,ściany kolankowej wcale nie musi być tak mi podpowiedział moj znajomy projektant ,ja podniosłem 2 pustaki i jest w miare.

 

...Mam zamiar tak jak Luki postawić ściankę kolankową zewnętrzną - 2 pustaki...

 

Jak to jest z tą wewnętrzną ścianką kolankową. Zastanawiam się by z niej zrezygnować, a przynajmniej w częsci pomieszczeń ale jednak nie chcę podnosić domu i budować ścianki kolankowej zewnętrznej. Czy jest możliwy taki wariant - bez ścianki wewnetrznej i bez podnoszenia o 2 pustaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...