Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt Delta, Delta nr 513, ewentualnie Delta-K


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak to jest z tą wewnętrzną ścianką kolankową. Zastanawiam się by z niej zrezygnować, a przynajmniej w częsci pomieszczeń ale jednak nie chcę podnosić domu i budować ścianki kolankowej zewnętrznej. Czy jest możliwy taki wariant - bez ścianki wewnetrznej i bez podnoszenia o 2 pustaki?

Siema , możesz nie robić ścianki i nie podnosić dachu , tylko wtedy dach przy końcu będzie schodził do samej podłogi , po co ci to , wyobraź sobie jak to będzie wyglądało , nie mówiąc już o praktyczności ? Podniesienie dachu daje dużo więcej miejsca za stosunkowo śmieszną cenę .

 

Jak tam ludziska postępy w pracach ? Jak wam idzie ? Dawajcie jakieś fotki :) Mi mieszka się super , niebawem zrobi sie ciepło i zabieram sie za płot i ogród , oczywiście jak coś zrobię podzielę się fotami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz Luki. Chciałem wiedzieć czy mogę wprowadzić jakieś modyfikacje co do tej ścianki. Upewniłeś mnie, że mogę np cześciowo z niej zrezygnować lub wymurować niższą.

 

Luki jakie masz ogrzewanie? Podłogówka wszędzie, czy dodatkowo grzejniki i jak się sprawdza podczas tej srogiej zimy? Pozdrowienia i czekam na zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wykończeniówka w trakcie..Planujemy wprowadzić się za jakieś 1,5 m-ca..Nie możemy już się doczekać tego momentu..:) Chociaż jak patrzymy ile jeszcze trzeba zrobić, a właściwie kupić to głowa nas trochę od tego boli;) Wydatkom nie ma końca, ale sam dom cieszy:) Z perspektywy czasu niektóre rzeczy zrobilibyśmy trochę inaczej, np. podnieśli wyżej okna, ale generalnie z wyboru projektu nadal jesteśmy zadowoleni:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A propos wewnętrznej ścianki kolankowej...

wg moich cieśli/dekarzy więźba została zaprojektowana tak, że wytrzyma atak jądrowy

podparcie dachu na ścianie zewnętrznej i słupach wewnętrznych jest wystarczające i dlatego też zbędne jest murowanie ściany kolankowej wewnętrznej, która miałaby być wciągnięta do współpracy w podparciu dachu

 

dysponujesz może jakimiś obliczeniami na papierze? mój kierownik budowy twierdzi , że to ryzykowne i żeby pozbyć sie wewnętrznej kolankowej trzeba by przynajmniej zwiększyć przekroje krokwi no i zachować podpory w jej miejscu co przy podniesieniu sciany o 50 cm sprawi ze wyjdą na wys środka okna. wiem , że u Lukiego to funkcjonuje ale jak ja go mam przekonać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyniek : Grzejniki mam tylko w dwóch sypialniach na górze , reszta podłogowe ( w garażu tez , podłoga szybko schnie po błocie i śniegu ) mam też kominek z płaszczem wodnym z którego korzystam najczęściej w mroźne weekendy . Jak narazie jest oki , domek ciepły nie mam co narzekać :) Do tej pory nie przekroczyłem 700 zł miesięcznie za gaz , więc chyba nie jest źle :)

 

vlodzimierz , tak zajmuje sie instalacjami , całe sterownia , połączenia i programowanie robiłem sam , wszystko na osprzęcie Gira , ciężko tak coś podpowiedzieć bo to dość indywidualny temat , ja mam na tym punkcie świra więc moje pomysły i rozwiązania mogą kogoś przerazić :D

W planie miałem system który w obsłudze będzie prosty , np : wyjazd z domu klikam jeden guzik w pilocie , uruchamia sie alarm , zamykają sie rolety , wyłączy sie całe światło , wyłączają sie wcześniej zdefiniowane gniazda np żelazko , telewizor itd , po 3 minutach gaśnie oświetlenie ogrodu :) Dom inteligentny ma naprawde wiele zalet jeśli się wie jak je wykorzystać , można przez Iphona sterować oświetleniem, ogrzewaniem , wszystkim , np pilotem od telewizora otwieram rolety gaszę światła , uruchamiam sceny świetlne :) Niestety rozwiązanie nie jest tanie , ale daje potężne możliwości konfiguracji , np dzisiaj wyłącznik w salonie włącza światło , a jutro może sterować podlewaniem ogrodowym , to tylko kwestia fantazji i chwilki przy laptopie :)

 

Jeśli chodzi o wykonawstwo , zajmuje sie dużymi projektami w medycynie , więc wątpię żeby moja oferta była dla ciebie odpowiednia :D Ale oczywiście chętnie ci pomogę jak tylko mogę .

 

Jedyne co mogę wam podpowiedzieć ogólnie , to nie oszczędzajcie na kablach , lepiej położyć więcej , koszt kabli jest stosunkowo mały a w przyszłości może życie uratować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Czesc Ceel

 

Rozpoczynam budowę za mniej więcej 3 tygodnie i na pewno w domu będzie wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Wątek faktycznie zamarł hehe no ale cóż może my to niedługo zmienimy. Masz już fundamenty - jeśli pamietasz to napisz ile poszło stali, betonu.. wszystko co może być pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie , że nie zostałem sam :)

budujemy na szkodach górniczych więc nasz fundament jest nieco rozbudowany i tak :

w ławy poszło 26m3 betonu i 1,5T stali :(

do tego 1450 szt bloczków fundamentowych 12cm co dało mur z 6 warstw (ok 82cm) na to została wylana

przepona gr12 cm 24m3 betonu i 0,8T stali no i do środka

około 250T piasku

http://images46.fotosik.pl/1474/9da18b4365fecac0med.jpg

http://images49.fotosik.pl/1471/90cf5b65b08da3d8med.jpg

http://images41.fotosik.pl/1462/669ba1c2afe473ddmed.jpg

http://images37.fotosik.pl/1479/51c0e13ac2f5b660med.jpg

masz już może jakiś projekt lub wycene tej wentylacji? moja jest w trakcie wyceny

Edytowane przez ceel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze gotowego projektu wentylacji. Jak narazie zdecydowałem się w których miejscach będą nawiewy i wywiewy. Zdjęcie to plan parteru. U mnie po zmianach pomieszczenie 1 - gabinet, 2 - łazienka, 4 - garderoba i 5 - główna sypialnia. Niebieskie kropki nawiew, czerwone - wywiew. Poddasze jak narazie mam rozplanowane jak w pierwotnym projekcie i tam w pokojach standardowo po nawiewie i w garderobie oraz łazience wywiewy. Zakładam kubaturę wentylowaną około 430 m^3 ale na konkretny rekuperator jeszcze nie jestem zdecydowany. Dokładny projekt planuję na zimę tego roku.

 

Twój fundament robi wrażenie :) Napewno dużo więcej pracy wymagał niż standardowy. Ten etap już za Tobą więc teraz pomyślnych lotów w górę :) Czekam z niecierpliwością na dalsze relacje - powodzenia.

wentylacja Delta punkty nawiew_wywiew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreeeeeeszcie się coś ruszyło na tym Naszym Deltowym wątku ;)

U nas za około 3 tygodnie będą wstawiane okna i drzwi, hura! Ogólnie sporo zmian wprowadzamy w całym projekcie, aż się boję co z tego wyjdzie.. :D Poddasze będzie nieużytkowe (dopóki nie wygramy wreszcie w TOTOLOTKA), i nie będzie garażu w bryle domu, także cały parter będzie mieszkalny.

Teraz siedzimy nad rozmieszczeniem gniazdek, i zastanawiamy się ile ich zamontować w kuchni? Ile Wy ich planujecie/macie?

Pozdrawiam zaglądających :)

Edytowane przez Vina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Vina

Masz już prawie stan surowy zamknięty!! Ciężko było do tego etapu? Jak masz możliwość to wrzuć zdjęcie ze schematem parteru po zmianach. U nas też w planach poddasze wykańczane po latach. Póki co gabinet na dole pełnił będzie role pokoju córki (2 latka). Co do kuchni to planuję dwa oddzielne obwody gniazd. Pierwszy kolor niebieski - gniazda użytkowe w tym zasilanie lodówki (lewy górny róg) oraz drugi (kolor zielony) - zasilanie kuchenki indukcyjnej.

 

Mała prośba - w miarę możliwości wrzucajcie zdjęcia z realizacji. Nawet jeśli za wiele jeszcze nie widać to być może pomogą innym w podejmowaniu ważnych decyzji :) trzymam kciuki za wasze budowy

gniazda kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To układ pomieszczeń po zmianach. http://i1.fmix.pl/fmi2729/ef31faa1000045414f9478ac

 

Obawialiśmy się, że lewa strona będzie ciasna przez ilość pomieszczeń, ale wszystko wyszło bardzo fajnie. Zależało Nam na garderobie (yyy, raczej MI :D) i pomieszczeniu gospodarczym, i udało się jak widać :)

 

Kyniek123

Pytasz czy było ciężko do tego etapu..? W związku z tym, że sporo zmian wprowadziliśmy to było trochę główkowania i marudzenia budowlańcowi.. :D, ale warto było :) Kiedyś będziemy musieli pomyśleć nad garażem, ale to nie jest pilne bo stoi blaszak póki co.

Budowa to skarbonka bez dna jak wiadomo, więc przemilczę kwestię finansową... =]

 

Odnośnie poddasza, czy Wy również całkowicie je zamykacie czy chcecie mieć dostęp do niego? My myśleliśmy żeby może zrobić właz i jednak wykorzystać te metry na jakieś klamoty, ale nie ma co szpecić salonu, a po drugie, zamiast chomikować i zagracać sobie strych, będziemy na bieżąco wywalać co zbędne.. :D Przynajmniej takie mamy założenie ;)

 

 

GNIAZDKA

Czyli planujecie 4 punkty do gniazdek użytkowych? A ile samych gniazdek?

Edytowane przez Vina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vina jak widać z tą lewą stroną delty można wykombinować wiele ciekawych wariantów ustawień pomieszczeń. Ja też spędziłem sporo czasu nad zmianami i po kilku wersjach wybraliśmy tą najlepszą dla nas :) a nie było łatwo hehe. Żonie także zależało na jak największej garderobie, no i udało się.

 

Co do gniazdek to oczywiście podwójne. Cztery punkty użytkowe plus jeden punkt dla kuchenki. Poddasze będzie otwarte i mam nadzieję, że uda się je zrobić do stanu deweloperskiego. Ogrzewanie podłogowe, wentylacja mechaniczna, ścianki działowe murowane. Natomiast bez tynków, wykończenia podłóg, bez ścianki kolankowej kartonowo gipsowej, drzwi wewnętrznych, wykończenia łazienki itd. Zostawimy otwór i jak się uda będą także schody - czas pokaże :) Reszta w zależności od funduszy.. pewnie poczeka kilka lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe, jeszcze ciepłe ;)

http://i2.fmix.pl/fmi1891/344d30dd0015ccb74f970c6a/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi223/77b99c9c000ca7954f970d21/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2122/966b5a750009f3e64f970e26/zdjecie.jpg

 

Kyniu

My też planowaliśmy zrobić dokładnie tak jak Wy z tym poddaszem, i schody już wybraliśmy... ALE. Doszliśmy do wniosku, że dopóki go nie zamieszkamy to nie ma sensu ogrzewać tak dużej powierzchni, dlatego całkowicie odcinamy poddasze tymczasowo. Ocieplimy dach, wylewki na podłoge + styropian, i tynki, tak żeby grubsza robota była już za nami jak będziemy kiedyś wykańczać. Właz na strych będzie zamurowany, a na antresoli będzie postawiona ściana z płyt gipsowo-kartonowych odpowiednio ocieplona, żeby nie uciekało za dużo ciepła.

 

Bardzo namieszałam..? Wiadomo o co chodzi czy nie bardzo..? :D

Edytowane przez Vina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne ;) Ja jednak zamierzam to nieużytkowe poddasze trochę grzać, utrzymać tam oczywiście obniżoną temperaturę w stosunku do parteru. Nie zamuruję tego wejścia ponieważ chcę mieć łatwiejszy dostęp do niego. Jednak cały czas mam nadzieję, że będzie można je systematycznie w miarę możliwości wykańczać. Może dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie rozkładanych schodów takich jak się stosuje na strych. Antresoli nie będzie - pozostawiamy układ z garderobą.

 

Zdjęcia super!! czekamy na więcej :) Widzę delikatnie podniesione poddasze - dwa pustaki? Pełne deskowanie dachu i papowanie - tak samo będzie u nas. Ile poszło drewna, więcej niż 8m^3? Jaki będzie kształt tarasu? Taki jak w projekcie, czy może masz inną wizję ;) Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...