Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt Delta, Delta nr 513, ewentualnie Delta-K


Recommended Posts

u mnie do przodu w poniedziałek wyglądało to tak:

http://i47.tinypic.com/302z7rr.jpg

a dzis wygląda tak:

http://i50.tinypic.com/29fwolc.jpg

http://i50.tinypic.com/9ldcfa.jpg

poddasze mam nadzieję , że uda się od razu wykończyć.

Dziś dostałem wycene WM z rekuperacją - wszystkie części i reku z własnym montażem (sam se zrobię a co ) 7000:)

Robił ktoś lany strop? ile stali potrzeba na taki - może ktoś podpowie bo nie wiem na co się zdecydować a czasu mało

Edytowane przez ceel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ceel ekspresowe tempo masz, w cztery dni ściany parteru postawione :) Pewnie za tydzień zobaczymy wiechę..

 

Ja także WM instalować będę sam. Ciekaw jestem jaki dostałeś rekuperator w wycenie. Napisz coś więcej - jakie kanały, gdzie umieszczane, czy na skrzynkach rozprężnych, czy może na trójnikach? Czy w tej cenie dostajesz projekt czy może sam sobie go zrobiłeś? 7000 tys. to moim zdaniem bardzo dobra cena nawet jeśli będziesz to montował sam.

 

Co do stropu to Ci nie pomogę ;) ja zostaję przy terivie. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyniek, jeśli zamierzacie powolutku wykańczać górę to faktycznie nie ma co jej zamykać. My wykończymy dół i dopiero za kilka lat zastanowimy się co robic z górą. Jest opcja, że nie będziemy wcale użytkować, ale kto wie ;)

Schody rozkładane - Niezły pomysł. Też zastanawialiśmy się nad takowymi, bo myśleliśmy żeby używać poddasza jako graciarni na (nie)zbędne klamoty :D, i ciągle jeszcze kołacze w głowie ta myśl.. Tylko nie jesteśmy przekonani czy warto szpecić salon włazem na strych.. W Waszym przypadku ma to sens, bo planujecie coś tam robić powoli a schody (te docelowe) można zrobić na końcu :) Dzisiaj widziałam piękne schody po remoncie domu, zmasakrowane kapciorami budowlańców... :0 Chyba umarłabym z rozpaczy gdybi mi tak zniszczyli..

 

 

Warto chyba by było zmniejszyć otwór włazu, żeby nie mieć ogromnej klapy, no chyba, że można to jeszcze jakoś inaczej zrobić..?

 

_________

Tak, poddasze podniesione o 2 pustaki.

Nie bardzo wiemy ile poszło drewna, pustaków itd. także w tej kwestii nie pomogę :)

Jeśli chodzi o taras, to raczej zostanie taki kształt jak w projekcie.

 

Pozdrawiam i ja :)

 

Ceel

Śmigacie z budową! Jeszcze ze 2 tygodnie i będziemy na tym samym etapie! :D

Ściany jak od linijki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ostro się buduje :) Super , powodzenia ! :) Jak chcecie jakieś extra fotki czy coś to piszcie :)

A teraz ja mam pytanko do was , widzę że interesujecie się wentylacją , ja porobiłem rury do pomieszczeń , tak przyszłościowo , i pytanko czy rekuperatory są z funkcją klimatyzacji ? Czy może być dwa w jednym ? Nie mam o tym pojęcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Luki :)

Rekuperator to generalnie odzysk ciepła, natomiast latem w połączeniu z gruntowym wymiennikiem ciepła (GWC) obniża temperaturę pomieszczeń. Niestety nie należy oczekwiać bardzo dobrych rezultatów, jednak klimatyzacja to oddzielna bajka ;) Główne założenie instalacji to wentylowanie pomieszczeń. Istnieje możliwość wepnięcia do niej klimatyzatora ale to już oddzielne urządzenie.

 

Luki byłoby super gdybyś mógł wrzucić jakieś fotki i nie przejmuj się ilością ;) im więcej tym lepiej!! To piękny dom i być może Twoje zdjęcia pomogą komuś w podjęciu decyzji o budowie. Nam już zdecydowanym, dodadzą sił w dążeniu do celu :)

 

Jesteś już po pierwszym sezonie grzewczym. Co powiesz o tak dużych przeszkleniach w delcie, czy mocno schładzały parter. Jak się spisuje kominek, czy prawdą są problemy z ciągiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Widzę ostro się buduje :) Super , powodzenia ! :) Jak chcecie jakieś extra fotki czy coś to piszcie :)

A teraz ja mam pytanko do was , widzę że interesujecie się wentylacją , ja porobiłem rury do pomieszczeń , tak przyszłościowo , i pytanko czy rekuperatory są z funkcją klimatyzacji ? Czy może być dwa w jednym ? Nie mam o tym pojęcia .

Proponowano mi rozprowadzenie ciepła z kominka za pomocą rekuperatora więc pewnie coś z klimą też się da pokombinować ale czy rekuperator ma wbudowaną klimę to wątpię.

w piątek zalewamy!! powiększyłem też pustkę nad salonem o jakieś 94cm - teraz mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących ponownie po długiej nieobecności. Cieszę się, że niektórzy po chwilowym zastoju ponownie ruszyli z budową do przodu. U mnie właśnie także kończę zastój (blisko roczny). Jestem na etapie wykonywania elektryki w domu. W związku z powyższym moje pytanie do was: jak rozwiązaliście lub jak planujecie rozwiązać oświetlenie salonu (całej otwartej przestrzeni na dole)? Mile widziane jakies podpowiedzi. Jak pamiętam nasz Guru (pozdrwiam Luki :)) zastosował oświetlenie boczne bez górnego (ale mogę się mylić). I tu prośba do Lukiego o może jakieś nocne fotki :).

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam po małej przerwie. Z przyjemnością pragnę poinformować, że i my już rozpoczeliśmy budowę :) Po trzech tygodniach na działce mamy gotowe fundamenty.

 

Pierwsze wrażenia:

- Dom wydaje się być ogromny i jest to opinia praktycznie każdej osoby która widziała gotowe juz fundamenty po zalaniu podłogi na gruncie. Wiadomo, że poddasze już jest dosyć małe, więc to się jakoś wyrówna ;).

- Według opinii majstra no i innych fachowców ławy baaaardzo solidne. Na początku namawiano mnie na zmniejszenie zewnętrznych ław z szerokości 83 o jakieś 20 cm. ale jednak zostałem przy projekcie.

- Jesteśmy już po pierwszym "spacerze" po domu - łatwiej można sobie wyobrazić jakie wymiary będzie miało poszczególne pomieszczenie na parterze. Nie zawiedliśmy się a raczej pozytwynie jesteśmy zaskoczeni co potwierdza, że to był dobry wybór!!

 

Apetyt rośnie hehe. pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również :)

U nas właśnie kilka dni temu wstawili okna i drzwi zewętrzne, ale.... firma, która to robiła zostawiła po sobie STRASZNY chlew w domu i wokół domu. Śmieci (folie, resztki pianek montażowych, tubki po piankach, pudło po drzwiach itd.) walają się wszędzie, ogromne folie porozwalane po całym podwórku i popsikana pianką ściana na której nawet okna nie ma.. :D, ale gdzieś trzeba sobie było wypróbować czy pianka leci..?

Czy Wy też mieliście do czynienia z takimi `fachowcami`? Nie było nas przy montażu tych okien, ale był ktoś kto miał zadbać o to żeby wszystko było ok, ale jak człowiek sobie sam nie dopilnuje, to nie będzie miał dopilnowane - prosty wniosek.

Teraz pasowałoby zabrać te wszystkie śmieciska, zawieźć im do sklepu i zostawić na środku!

Czy to norma, ze zostawiają po sobie chlew..? Może ja się czepiam..?

Kyniek Zdjęcia mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Vina

Nie jest to normą i uważam, że się nie czepiasz. Dopilnować każdego nie zawsze jest jak. Myślę, że warto do umowy z wykonawcami dodawać obowiązek pozostawienia miejsca ich pracy w należytym stanie i odpowiednie kary za łamanie tego punktu. Jeśli jednak takiej umowy nie ma to warto pamiętać ten "chlew" i nie polecać danej ekipy znajomym. Świadczy to o braku szacunku dla Twojej własności, a takim ludziom nie dawajmy nawet kosić sobie trawy ;) Wszyscy znamy standardy dawnej Polski, zmianę ich napewno wymusi rynek i powinniśmy stanowczo domagać się tego za co płacimy.

 

Co do zdjęć, za bardzo nie ma jeszcze co pokazywać ale na pewno coś niebawem wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga - mieszkamy od tygodnia w naszej Delcie!:) Pierwsze wrażenia - jest bosko!:) Jeszcze mnóstwo jest do zrobienia, ale generalnie uwielbiamy nasz nowy dom:) Pierwsze przemyślenia, oprócz tego że jest bosko, mamy następujące - bardzo chwalimy sobie pomieszczenie gospodarcze - mimo że zmieściliśmy tam i lodówkę i pompę ciepła i pralkę i kocioł, a zatem całkiem dużo sprzętu, nadal jest miejsce na półki i póki co suszarkę na pranie!Bardzo chwalimy też sobie dwoje drzwi w pomieszczeniu, mimo że niektórzy budowlańcy przekonywali nas, że przez nie i przez okno pomieszczenie będzie bardzo nieustawne..A tu proszę - wszystko się zmieściło, a przejście przez pomieszczenie gdy niesie się coś ciężkiego bądź brudnego z garażu - bezcenne:) Zaskakująco duża okazała się też dolna łazienka - minimalnie powiększyliśmy ją w stosunku do projektu, ale jedynie niewielkim kosztem korytarza małego, a zmieściła nam się tam zarówno wanna, jak i prysznic, a miejsca nadal jest sporo..Nie wiem nawet co miałabym zrobić z tym miejscem jeśli zdecydowalibyśmy się tylko na prysznic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super! Panie mpiotrowski czyli wszystko jak w wizualizacji :) - śledzę galerię na picassie tylko , że ostatnio jakby mniej nowych fotek

ja dopiero na etapie ścian działowych - trochę tempo spadło za to juz za 10 dni przyjeżdża drewno na dach - liczę , że do końca czerwca zostanie zamontowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kyniek, dzięki za odpowiedź. Oczywiście złożyliśmy oficjalną skargę w związku z bałaganem, i firma obiecała, że zajmie się tym w najbliższym czasie.. A więc czekamy.

 

mpiotrowski, tylko pozazdrościć :) U nas też wiele zmian wprowadzonych, a później się okaże co z tego wyszło.. :D

 

Pozdrawiam Deltowiczów, i wrzucam kilka zdjęć.

 

P.S Wy też wrzucajcie fotki, bo miiiiiło się ogląda! ;)

 

http://i1.fmix.pl/fmi1649/9da2d62a000468fc4fea1190/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2938/f373d501001679954fea12c9/zdjecie.jpg

Edytowane przez Vina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceel- faktycznie ostatnio zdecydowanie mniej zdjęć na picassie, bo aparat popsuliśmy w Leroy Merlin w trakcie wybierania kontaktów;) Poza tym po przeprowadzce mamy zdecydowanie mniej czasu - intensywnie poznajemy nowych sąsiadów;) W każdym bądź razie jeszcze wiele jest do zrobienia - nie mamy schodów, ani podłogi na górze, nie mamy kozy (bo planujemy zamiast tradycyjnego -kozę), więc komin na razie trochę straszy, nie mamy listew przypodłogowych, wielu mebli, szafy do zabudowy wnęki itp.itd. - długo by wymieniać..;)Ale i tak mieszka się super! Pozdrowienia i wytrwałości dla wszystkich budujących!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...

czy ktoś posiada elektroniczną wersję projektu? Niestety Krajobrazy się wypinają i nie udostępniają takowej ale może ktoś sam to przerysował i byłby w stanie udostepnić? Bardzo pomogłoby mi to w dalszych pracach.

A tak wogóle to jak tam Wasze domki? buduje się jeszcze ktoś czy wszyscy już zakonczyli i już t nie zaglądają?

pozdrawiam

Edytowane przez ceel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko brama garażowa i ogłaszamy stan surowy zamknięty , ale żeby nie tracić czasu lecimy już z elektryką

[img]http://i50.tinypic.com/sbjv9x.jpg[/img]

[img]http://i47.tinypic.com/35197bp.jpg[/img]

Luki Twoje zdjęcia są dla mnie inspiracja - studiuje je codziennie :)

Edytowane przez ceel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...