Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak zrobic C O ,TYLKO na kominek z plaszczem,grawitacyjne


kukunamuniu

Recommended Posts

jak w tytyle.

domek 10 na 8,poniemiecki,cegla ,oblepilem styropianem.

mam w tej chwili CO miedziane,prosty kociol w piwniczce,tam tez boiler wody uzytkowej ogrzewany wezownica i plynem z CO

na parterze mam w sumie 7 grzejnikow,w tym dwa duze,podwojne,panelowe,po 1,5 metra dlugosci,reszta standard,zeberkowe.do tego mam wyprowadzone odpowietrzenia do gory na dwa grzejniki jezeli bym chcial adaptowac poddasze,o czym na razie nie mysle.

teraz na parterze stoi kominek lechma wodnytroszke czasem sobie w nim pale,ale tylko dekoracyjnie.chce go podlaczyc do CO, i zrezygnowac z latania do piwnicy.nei ma sensu ,dwa paleniska na taki maly domek i jeszcze zlazenie po drabinie.

musi byc przede wszystkim grawitayjnie ,bo sie czasem prad wylacza i to na dlugo niekiedy.

mam pompke fajna,chyba na powrocie ,bo jest nisko,i termostacik, ale w sumie jak sie prad wylaczy,to nei ma problemu, w tej chwili instalacja radzi sobie w takiej sytuacji grawitacyjnie,z tym ze oczywiscie nie rozprowadza tak szybko jak z pompka.

ale kominek jst na parterze, wiec jak to trzeba przerobic przy takiej zmianie poziomow???

w instalacji mam wode zmieszana z plynem do chlodnic zeby nei zamarzala jak mnei nie ma i jest cool

naczynko wzbiorcze mam pod kalenica.

jakies sugestie???

jakis schemat??

BO WSZYSTKIE sCHEMATY sa na kociol i(w piwnicy) i do tego kominek, a ja chce sam kominek i ma to byc prosty uklad, nei liczac pompki i termostatu(najlepiej tych co juz mam),zadnej elektroniki.

w sumie moze nawet moge zrezygnowac z boilera, kupie moze boiler elektryczny, bo cos mi boiler, za bardzo mieszal ten co mam,z zimna woda w miare zuzywania cieplej, ale moze to dlatego ze byl zamontowany poziomo???

czekam na wskazowkinaprowadzneia,sugestie jak to przerobic??wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...