Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka grubość ocieplenia podłogi i wylewki w garażu ???


Recommended Posts

wita,

 

bardzo prosze o podpowiedz tych co lepiej wiedza jaka grubosc styropianu (i jakiego najlepiej) dac w garazu oraz ile cm powinna mimec wylewka.

 

Dodam że garaz jest murowany i styka sie z domem a jego zewnetrzne sciany beda tez ocieplone 12 cm styro.

 

Niektorzy mówili mi żeby podłogi w garazu w ogóle nie ocielać tylko na chudziaku (ktory ma 15 grubosci) kłaść od razu płytki.

 

Prosze Was o porade.

 

Papcio Chmiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w moim przypadku-dom jest w woj.Śląskim z terenów ponad nami spływa woda (po wykopaniu szpadlem jednego sztycha widać cieknącą wode!!!)

Tak więc dobry drenaz i ocieplenie to podstawa

A nie czekanie na "grzybki we wnętrzu

Dom jest niepodpiwniczony i tak więc nie bede czekał na oddawanie ciepła przez grunt zimą :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem styropianu w garażu, tak samo jak ogrzewania podłogowego w tego typu pomieszczeniach. Jeśli ma to poprawić samopoczucie to folia/3 cm styropian/ folia i min 8 cm wylewki. Jeśli styropian grubszy to proponuję nie dawać go na odcinku ok. 0,5m od wjazdu do garażu ze względu na nacisk "wjeżdżającego" samochodu.

 

Co do kładzenia płytek na chudziaku to gratuluje rozrzutności . Nie spotkałem się z równym chudziakiem. Zakładając ( co jest niemożliwe ) że chudziak trzyma poziom to koszt kleju do glazury na sam garaż wyniesie Cie tyle co na cały dom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Jestem przeciwnikiem styropianu w garażu, tak samo jak ogrzewania podłogowego w tego typu pomieszczeniach. Jeśli ma to poprawić samopoczucie to folia/3 cm styropian/ folia i min 8 cm wylewki. Jeśli styropian grubszy to proponuję nie dawać go na odcinku ok. 0,5m od wjazdu do garażu ze względu na nacisk "wjeżdżającego" samochodu.

 

Co do kładzenia płytek na chudziaku to gratuluje rozrzutności . Nie spotkałem się z równym chudziakiem. Zakładając ( co jest niemożliwe ) że chudziak trzyma poziom to koszt kleju do glazury na sam garaż wyniesie Cie tyle co na cały dom :)

 

Nie spotkałeś się z równym chudziakiem ? Zapraszam do mnie. Ja natomiast coraz czesciej widze na budowach chudziak z mixokreta tak jak u mnie.

 

Odnośnie ocieplenia garazu (u mnie tez kotłowni) to ja na chudziak daje wylewkę z perlitu zamiast styro. Garaz jest w bryle budynku, bedzie ogrzewany jednym grzejnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem radzicie nie ocieplać podłogi w garażu nieogrzewanym (w bryle)?Styropian kupiłem,dziś montują mi bramę, więc chciałbym być pewny jaką grubość podłoża dostosować do wys. bramy. Planowałem 8 cm styropianu, ale jeśli rzeczywiście zatrzyma on ciepło, które emituje grunt, to chyba nie ma sensu go tam kłaść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę dać 5cm styroduru w garażu w bryle budynku.

Mam jednak pytanie o spad w garażu.

Wykonawca wylewek powiedział mi, że ludzie dają spad nawet 1cm/m

to daje 6cm spadu na całej długości garażu :o

Czy Wy tak robicie??

Ja myślę dać ok 2cm spadu na cały garaż.

Pozdrawiam

 

U mnie jest w projekcie i tyle zamierzam dać spadek 1% garaż ma 6m30cm, a więc wychodzi ok 7 cm różnicy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też daje 1%. Tylko się zastanawiam czy dawawć izolacje termiczną.

Ja daje tylko dlatego że:

garaż jest niżej i w wypadku gdy zmieni się np jego przeznaczenie-będzie można-urządzić tam pokoje(zaniżenie daje możliwość wykonania tam ogrzewania podłogowego)nie wyobrażam sobie takiej zmiany bez ocieplenia.

Dodatkowo garaż będzie ogrzewało powietrze z wentylacji mechanicznej(brak aktywnego ogrzewania w przypadku garażu)

ściana wewnętrzna sąsiadująca w garażu również będzie ocieplona.

Myślę ze koszt dania pod wylewkę ocieplenia na 50m2 nie będzie tak duży aby z niego zrezygnować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...