Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stara Mazurska Szkoła


maciek01

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 157
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tam w ogóle nie ma żadnego stanu w środku.
Muszę to sobie zapamiętać i tak odpowiadać, kiedy ktoś zapyta.

Środek jest wybebeszony i zapuszczony, została stolarka okienna i drzwi wejściowe, reszta to smętna demolka (taki stan surowy do remontu kapitalnego :evil: ). Układ pomieszczeń na nasze potrzeby jest OK - korytarz wzdłuż domu i pokoje prawo - lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Wam obu....... 8) :D

 

Komturze - jak się czujesz jako Prawdziwy Mazur ?? :wink:

 

Z okazji bycia prawdziwym Mazurem - świetnie. :D

Z powodu nogi - fatalnie. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak to w życiu - bilansuje się (zawsze prędzej czy później) ... :D :roll:

 

Byle w dobrym stylu... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, żle to nie wyglada. Moje było w znacznie gorszym stanie, a śmieci wszelkiego rodzaju na podłodze po kolana. Może dam radę podjechać któregoś dnia i zobaczyć z zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - to jest STAN!

To zdecydowanie JEST stan.

Mogę powiedzieć że jest mój stan-marzenie.

W takim właśnie stanie chciałabym kiedyś kupić piękny poniemiecki dom.

Pozostała cała BAZA - piękne cegły, stolarka, piece, nikt przy tym nie grzebał za komuny ( w sensie wymiana czego się da na plastik itp)...

Rewelacja.

Teraz tylko działać.

 

Jedno co należy sprawdzić zanim popadnie się w zachwyt i pełnię szczęścia to - WILGOĆ i ROBALE (odpukać).

 

Gdybyś zobaczył stan domu, który ja remontowałam :o

Ale chwilowo zawiesiłam (red. schowała na moja prośbę) dziennik, więc nie ma gdzie zajrzeć.

Ale wierz mi - ja Ci zazdroszczę takiego STANU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio, to wiem, że nie jest najgorzej. Oglądałem kilka starych szkół i ta zajmuje drugie miejsce w rankingu stanu technicznego. Z wilgocią też jest całkiem nieźle (jak na taki dom) - piwnica pod 1/3 domu umiarkowanie wilgotna (fotki później). Robale - zobaczymy, i tak nastawiam się na wymianę więźby dachowej, więc do zwalczenia zostaną "tylko" :evil: legary i podłogi, bo drewniane ścianki działowe idą pod kilof.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu nastawiasz się na wymianę więźby?

Widziałeś coś co każe tak myśleć (stan drewna)?

 

Bo jeśli tylko można to zostawić - ZOSTAW TO.

 

Koszt nowej więźby to jeden z większych kosztów całego remontu.

A jeśli starą więźbę da się zostawić to z całą pewnością, oprócz wielkiej kupy kasy w kieszeni, ma się doskonałe stare twarde drewno który będzie na pewno lepsze od nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, Gagata dobrze radzi. Ma doświadczenie. Widziałem jej dom już wyremontowany i zdjecia stanu w jakim go kupiła. Działaj rozważnie. Staraj się zachować "ducha" domu, oczywiscie nie zapominając o obecnych potrzebach cywilizacyjnych. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...