Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mada7 koniecznie zrób fotki, jestem ciekawa jak to u Ciebie wyszło. co do psiaka - kochana morda -tylko broi bardzo, w ogrodzie wciąz poprawki, matę wyciąga spod kory, drzewka podgryza, no ale mozna się było tego spodziewać. teraz jeżdżę z nim na szkolenia z posłuszenstwa i jest trochę lepiej. moje dzieci też chcialy psa, ale szybko się znudziły , a że od poczatku podbił moje serducho to pies jest mój i bardzo się z tego cieszę.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1. Strych mam ocieplony, dach 20 cm wełny isover Super mata, (jak bede robił mieszkalne na pewno dam jeszcze 10 cm) strop niemieszkalny 15 cm wełny isover super mata, tam gdzie wylewka pod podłoge 5cm Styropmin pasywny dom.

2. Problem z wentylacją był taki że jak były duze mrozy to wiało przez wentylację, skraplała się woda, to przez dużą różnicę temperatur w środku i na zewnątrz

3. jest dużo lepiej, nie było już takich mrozów ale np w łazience wcześniej wentylator (z czujnikiem na wilgotność), chodził non stop teraz dopiero jak oboje się umyjemy i powstanie troche pary, czyli działa tak powinien. Użyłem rury ocieplonej do rekuperacji, gładkiej w środku, bez wytłumień akustycznych.

4. Tak mamy kominki wentylacyjne ocieplone

 

Czesc Lukiasz.

Wielkie dzieki za odpowiedz. Wszystko jasne. Ja staralem sie jak najmniej uzywac jakichkolwiek rur wentylacyjnych i wszelkie ''piony'' mam zrobione z porothermu ( stary sprawdzony sposob na wilgoc itd). Teraz bedzie czas na to by wszystko ladnie sobie spisac, zaplanowac i po swietach ruszyc z kopyta. Dzis np. koparka zbiera warstwe ziemi by obinzyc teren.

 

Co do lenistwa na wiosne ;) Moim zdaniem to dopiero sie zacznie : grille / ogniska / spotkania itd :)

 

Korzystajac z okazji: Wszystkim zycze Spokojnych i rodzinnych Swiat Wielkiej Nocy.

 

Pozdrawiam

 

Kul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papsiu, mam do Ciebie takie pytania (odpowiedz w miarę możliwości)

1. Jaki strop jest w Twojej zetce

2. z czego są ścianki działowe na poddaszu.

 

Pytam bo w projekcie Z10 jest strop teriva a z tego co wyczytałem jego nośność jest dużo mniejsza od stropu monolitycznego a co za tym idzie należy zwracać uwagę na obciążenie poddasza a szczególnie na ściany działowe i prawdopodobnie w projekcie sugerowane są przy tym stropie ściany działowe z płyt g-k.

Trochę sceptycznie podchodzę do ścian działowych z płyt G-K ponieważ nijaka to konstrukcja no i dzwiękoszczelność kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja budowałem na Dryfix,jak co służę pomocą

 

Kubam76, mógłbyś coś powiedzieć więcej na temat tego systemu budowania. Chodzi mi o to czy ściany tak klejone są stabilne? Mam trochę wątpliwości co do tej pianki, jak sobie pomyśle, że wystarczy spoina w postaci dwóch pasków i ma to wystarczyć na długie lata to trochę się obawiam. Ogólnie ten system budowania bardzo mi się podoba zwłaszcza, że sam chcę wybudować dom pod dach ale ... właśnie nurtuje mnie to "ale"

 

Jeżeli ktoś jeszcze budował tym systemem to proszę o napisanie o swoich doświadczeniach, wadach, zaletach itp.

 

Pozdrawiam Zetkowiczów :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shael jakby jeszcze jakieś pytania to pisz na priva szkoda "zaśmiecać" na wątku o Z10

odsyłam do moich postów nt Dryfix

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?156735-Doświadczenia-z-Porotherm-DRYFIX/page2

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167185-Porotherm-DRYFIX-system-murowania-na-zaprawę-w-piance&p=5177857#post5177857

klemensik jak tynki u mnie zakończone teraz wietrzymy, moje doświadczenie jest takie,że sąsiadowi robili materiał na budowie wyszło jak wyszło mi sie nie podoba.Trochę poczytałem, skonsultowałem z moim wykonawcą, no to zaszalałem i kupiłem w workach z Doliny Nidy, góra gipsowy Alfa, ściany cem-wap wykończone zacieraczka do tynków coś w stylu polerki do aut i jestem w takim szoku, że chyba tylko przelecę jakimś papierem ściernym i malowanko. Robocizna (12,50) z materiałem 21,71zł ;)

Edytowane przez kubam76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tynki, tynki, tynki... cementowo- wapienne. Panowie gładzą i gładzą. 1 tydzień robili garaż, a narazie 3 tygodnie dom. I jeszcze ze 3 tygodnie im się zejdzie, może mniej. Robią we dwóch. W sobotę byliśmy u znajomych, którym ta sama ekipa robiła w ubiegłym roku i są bardzo zadowoleni. A wczoraj u nas był mój kuzyn, super fachowiec od płytek, pedancik, i też stwierdził, że tynki OK. U nas 14 zl robocizna, a materiał mam na mojabudowa w kosztorysie, ale z garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...