Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pilnie potrzebuje zestawienia drewna więźby dachowej z10 a jeśli by ktoś posiadał to z10 z garażem 2 stan. pod blachodachówkę strop będzie terriva, nie kupiłam jeszcze projektu więc nie posiadam swojej. jestem na etapie oczekiwania na WZ. będę bardzo wdzięczna za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak już mieszkamy, nie chciało mi się jeździć miałem jakieś 20km, no to na "betony" sie wprowadziliśmy i pomału wyko(a)ńczamy.:D

 

hehe. też tak w ubiegłe wakacje mieliśmy ale jakiś tam swój urok to ma bo teraz po roku to bardzo miło ten czas wspominamy jak się fotki ogląda.:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]126057[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]126060[/ATTACH]100_8853.jpg100_8855.jpg100_8856.jpgWitam Zetkowiczów.

Forum się wreszcie trochę ruszyło:D , wiadomo są wakacje :lol2: i każdy ma jakieś plany. My na swojej działce uporaliśmy się już z roślinnością, czyli posialiśmy trawy które wschodzą, ale zielsko razem z nią, pryskamy na dwuliścienne:( , z krzaczkami też się ogarniamy, piesek nasz nam sporo pomaga:evil: , taras też wyłożyliśmy gresem, jeszcze tylko fugi i koniec.

100_8859.jpg

100_8858.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]126057[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]126060[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]126056[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]126058[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]126059[/ATTACH]Witam Zetkowiczów.

Forum się wreszcie trochę ruszyło:D , wiadomo są wakacje :lol2: i każdy ma jakieś plany. My na swojej działce uporaliśmy się już z roślinnością, czyli posialiśmy trawy które wschodzą, ale zielsko razem z nią, pryskamy na dwuliścienne:( , z krzaczkami też się ogarniamy, piesek nasz nam sporo pomaga:evil: , taras też wyłożyliśmy gresem, jeszcze tylko fugi i koniec.

 

ale u was pięknie :)))))))))))))))

 

my jestesmy na etapie , zbierania informacji ile kosztuje robocizna , u nas średnio za stan surowy otwarty bez więźby i dachu około 28 tysia brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej czy ktos z was ma zestawienie materiałow ktore mozna było zakupic przy kupnie projektu? i czy moglby je opublikowac? albo wyslac na mojego email'a?

prosze o to zestawienie z tego wzgledu ze jeszcze projektu nie mam ale chce zrobic swoj kosztorys tego domku, w naszym regionie.

chcemy budowac tylko parter, bez wiekszych zmian:)

jezeli ktos posiada takowy kosztorys to bardzo o niego prosze:)

 

moj email:

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukiasz

mam pytanie jak kształtują się u Was rachunki bieżące, m.in. za prąd, wodę itp.?

 

wiesz nas jest tylko 2 osoby + kot. Czasem ktoś zanocuje czy impreze zrobimy :)

Prąd miesięcznie 70 pln (wszystkie urządzenia oprócz starego TV klasy min A do tego oświetlenie LED)

Gaz poza zimą czyli teraz C.W.U 200-220 pln (2 miesiące, z czego abonamentu ponad 120 pln, po roku czasu dopiero można u nas zmienić na niższy)

w sezonie zimowym 500-600 pln co dwa miesiące + kominek

Kanalizacja średnio 150 pln / pół roku

Woda sam dom podobnie jak kanalizacja, za to ogród i nawodnienie czerwiec ponad 300 pln za miesiąc, duża działka niestety.

Śmieci 34 pln / miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz nas jest tylko 2 osoby + kot. Czasem ktoś zanocuje czy impreze zrobimy :)

Prąd miesięcznie 70 pln (wszystkie urządzenia oprócz starego TV klasy min A do tego oświetlenie LED)

Gaz poza zimą czyli teraz C.W.U 200-220 pln (2 miesiące, z czego abonamentu ponad 120 pln, po roku czasu dopiero można u nas zmienić na niższy)

w sezonie zimowym 500-600 pln co dwa miesiące + kominek

Kanalizacja średnio 150 pln / pół roku

Woda sam dom podobnie jak kanalizacja, za to ogród i nawodnienie czerwiec ponad 300 pln za miesiąc, duża działka niestety.

Śmieci 34 pln / miesiąc

 

My wykopaliśmy studnie głębinową u nas sa wysokie wody gruntowe i codziennie po podlaniu ogrodu 700m2 następnego dnia znowu mamy pełną studnie 4m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej czy ktos z was ma zestawienie materiałow ktore mozna było zakupic przy kupnie projektu? i czy moglby je opublikowac? albo wyslac na mojego email'a?

prosze o to zestawienie z tego wzgledu ze jeszcze projektu nie mam ale chce zrobic swoj kosztorys tego domku, w naszym regionie.

chcemy budowac tylko parter, bez wiekszych zmian:)

jezeli ktos posiada takowy kosztorys to bardzo o niego prosze:)

 

moj email:

[email protected]

 

Witam wszystkich budujących Z10 i kibicujących na tym forum.

 

Ponieważ bardzo mocno zastanawiam się nad wyborem właśnie Z10 to chciałbym przyłączyć się do prośby i proszę o przesłanie zestawienia materiałów i ewentualnie kosztorysu inwestorskiego na adres [email protected].

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem ze wstawianiem zdjęć ale tak prezentują się zmiany w mojej zetce.

- okno narożne w kuchni

- w miejscu kotłowni łazienka dostępna z naszej sypialni

-kotłownia przeniesiona do garażu

- likwidacja małego WC

- w miejscu wc szafa dostępna z holu

- wydzielenie z drugiej łazienki korytarza do garażu

- likwidacja grila na tarasie a tym samym wyrzucenie z salonu komina od kominka na taras

no i jeszcze kilka drobiazgów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę o czymś taki myślał w przyszłym roku, jaki koszt mniej więcej?

 

wynajelismy koparke na 2 godz koszt okolo 200 zl kupilismy 5 kregow koszt okolo z pokrywa 500-600zl i w studni miesci sie nam woda deszczowa i glebinowa okolo 4m3 z tego idzie rozprowadzenie na dzialce rur 100 m jako drenaz. studio sobie w lcie otwieramy codziennie przy upalach wrzucamy pompe glebionowa i podlewa nam trawe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...