Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Dziękuje za odpowiedź Kulina&Kul, wiem że to wszystko zależy od materiałów itp.

Nam majster podał cenę 25 tys. za postawienie bez dachu.

Ściany zewnętrzne YTONG PP4/0,6 S+GT 240 mm.

 

WItaj.

No widzisz- moim zdaniem to nie jest duzo za stan surowy robocizny. Ciekawe ile policza sobie za dach. Mam nadzieje ze rozsadnie i nie przekroczycie zakladanego budzetu.

Pozdrawiam

 

Kul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po dłuższej przerwie witamy ponownie jesteśmy na etapie kończenia adaptacji i mamy jedno pytanie - ponieważ zdecydowaliśmy sie podnieść ścianki na poddaszu o jeden bloczek - w projekcie w konstrukcji dachu zastosowane są dźwigary kratowe prawdopodobnie po podniesieniu scianek nie będą mogły być zastosowane tylko zamienione na krokwie czy ktoś z forumowiczów mierzył się z tym problemem i jeśli można prosić o informacje jakie zastosował rozwiązanie pozdrawiam i wszystkim życzę zdrowych i radosnych świąt

 

Witajcie.

My podnieslismy kolnakowa o jeden pustak+ murlata - dalo naprawde fajny efekt. Konstrukcja dachu zostala troche zmieniona- zerknijcie na zdjecie poddasza. Bardzo ladnie to wyglada- w kazdym badz razie nam sie podoba :).

Sadze ze majster powinien Wam doradzic jak najlepsze rozwiazanie.

 

Pozdrawiam

 

Kul

 

P1060820.jpg P1070353.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie jestem fachowcem ale posłużę się cytatem

" Konstrukcja dachu była przez kogoś zaprojektowana, tzn. przy takim,a nie innym pokryciu dachowym obliczono jakie siły powstają w konstrukcji dachu (rozciąganie, ściskanie itp.), dobrano odpowiednie przekroje (grubość , szerokość) jętek i krokwi. Podpierając jetki zmieniasz schemat statyczny wiązara dachowego, czyli będzie pracował on inaczej niż założono . Może to być niebezpieczne. Sądzę ,że z projektu wynika,ze strych miał być nieużytkowy- czyli generalnie nie zakładano,ze tam sie będzie(poza wyjatkowymi sytuacjami) chodziło. "

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza Z10 wyniosła nas w całości z wykończeniem 420 tys.zł ale mamy poddasze mieszkalne 3 pokoje, łazienka. Góra wyniosła nas 60 tysięcy ze schodami, drzwami, ociepleniem, grzejnikami, watą, meblami, folia przeciwpożarowa czy tam jakaś, panelami, oknami i robotą itd.

Góra ma chyba 84 metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie jestem fachowcem ale posłużę się cytatem

" Konstrukcja dachu była przez kogoś zaprojektowana

Daniel

bez urazy Danielu, po pierwsze primo ;) projektanci to oddzielny temat przy "naszym" Z10 też kilka perełek jest. Co do dachu, dobry cieśla da sobie radę z podniesieniem ściany kolankowej i dalszym przygotowaniem więźby. Są wersje "dziesiątki" z poddaszem użytkowym do adaptacji i strop teriva to żal by było z tej przestrzeni nie skorzystać, oczywiście zależy kto ile potrzebuje metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Teraz trochę z innej beczki.Moja zetka zrealizowana jest bez poddasza użytkowego w miejscu klatki schodowej jest druga mała łazienka ,wejście na poddasze w kotłowni(składane schody).Pytanie , czy ktoś z forumowiczów ma pomysł gdzie zlokalizować ewentualne schody(i jak).Niestety już mieszkamy a pomysły z początku budowy typu po co nam góra nie zawsze okazują się trafione.

Pozdrawiam Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Teraz trochę z innej beczki.Moja zetka zrealizowana jest bez poddasza użytkowego w miejscu klatki schodowej jest druga mała łazienka ,wejście na poddasze w kotłowni(składane schody).Pytanie , czy ktoś z forumowiczów ma pomysł gdzie zlokalizować ewentualne schody(i jak).Niestety już mieszkamy a pomysły z początku budowy typu po co nam góra nie zawsze okazują się trafione.

Pozdrawiam Daniel

 

Witaj Daniel

Dziękuje za zaproszenie do zwiedzenia twojej zetki napewno skorzystam jak znajdę trochę czasu bo teraz to urwanie głowy mam załatwiamy jeszcze formalności związane z kredytem no i poszukujemy wykonawcy a co do schodów to nie planujemy od razu wykańczać poddasz ale nie chcemy zamykać sobie do niego drogi " na wszelki wypadek" gdyby rodzina się powiększyła bo narazie jast nas 2+ 2+ pies więc w zupełności wystarcza nam dół. Co do miejsca na ewentualne schody to decyzja jeszcze nie zapadła na 100% ale najprawdopodobniej dziurę na nie zostawimy w miejscu małego wc które w naszym domku będzie zlikwidowane a robimy tam garderobę, chyba na 106 str wątku wrzuciłam rysunek ze zmienami w naszym domku a schody będą oczywiście drewniane samonośne, mój tata jest stolarzem i robi takie cacka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam dziś wycenę z drugiej firmy chcę 60 tyś za SSO w tym dach z deskowaniem, papą i pokryciem. Liczyłam na trochę mniej bo pan we wstępnej rozmowie powiedział mi że będzie to w granicach 40-50. będę chyba szukać dalej i prośba do Daniela o namiary na te firmy godne polecenia o których wspominał. może coś z okolic siedlec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Klemensik właśnie chciałam obejrzeć wasze postępy a wy już się przeprowadzacie Super :) . Podoba mi się to ustawienie kominka w salonie, bardzo fajnie wyszło i pozostała ściana jest lepsza do zagospodarowania.

Planuj, planuj zagospodarowanie tych arów, może coś podpatrze ...

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...