Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://www.maak.z10.mojabudowa.pl/

tak, tak mieszkamy od 5 stycznia:)

Brakuje nam sporo, takich wykończeń, które nadają klimat.

Chociaż jestem przeciwnikiem "pierdołopółkostójek" ale jakieś fajne obrazy na ścianę przydałyby się:)

Lukiasz, i Ty coś piszesz o za małym TV??? Zobacz u nas:) A domek zimą piękny.

A co do kominka to jakoś tak lepiej mi pasuje jak jest bliżej wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cisz na forum czyżby już nikt tu nie zaglądał?

Mam nadzieje że ta cisza jest uwarunkowana tylko i wyłącznie niezbyt sprzyjającymi do budowy warunkami atmosferycznymi a jak tylko zawita wiosna to i forum się ożywi!

A teraz puki co mam prośbę do Papisi, na zdjęciach jej domku wypatrzyłam piękne schody samonośne i to w miejscu o jakim i ja myślałam, mam pytanie jakiej dokładnie wielkości zostawiłaś otwór na schody, może jakiś rzut tej części domu mogłabym dostać i jeszcze kilka zdjęć schodów. Z góry bardzo dziękuję.

Ja nadal poszukuje głównego wykonawcy SSO. a do wiosny już niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam Daniel oczywiście odezwę się do ciebie ale na razie mam kilka firm już po wstępnej wycenie i umawiam się na rozmowy a czasu niewiele po pracy i jeszcze na domiar złego auto mi padło :(.

A czy może słyszałeś coś o tej firmie http://www.dachynorbert.ngb.pl z siedlec bo dostałam od nich taką wycenę

Koszty wyglądają następująco:

prace murarskie: 24 000 zł

wykop, fundamenty + izolacja, kanalizacja parteru, chudziak, ścniany nośne i działowe, strop, schody, ściana kolankowa, ściany działowe piętra, kominy

wykonanie więźby i pokrycie dachu z obróbkami i odwodnieniem nagruntowym: 14 000 zł

Ceny netto, gwarancja 5lat i faktura vat( 8%).

Co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wydaje się przystępna ,można taniej ale czy warto czasami spokój i brak ciągłego pilnowania na budowie wydają się bezcenne,wybór należy do Ciebie.(Mnie ten stan który opisujesz kosztował 27 tys pln )

O firmie nic nie słyszałem ,wez od właściciela tel do poprzednich inwestorów jeden dwa telefony i wszystko jasne ,jak będzie kręci ,że zgubił nie ma zapomniał itp. odpowiedz nasuwa się sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wybory trudne bardzo ale firma już wybrana i kredyt podpisany, a w związku z tym skończą się wycieczki do stolicy bo tam braliśmy kredyt więc wielkie uffff. Kierownik budowy jest.Czekam teraz na mapę do celów projektowych i projekt przyłącza wodociągowego no i trwają poszukiwania materiałów.

Przydałaby się już wiosna żeby jak najszybciej ruszamyć z budową a że podobno w czepku jestem urodzona więc zapowiadam rychły koniec zimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Brakuje nam sporo, takich wykończeń, które nadają klimat.

Chociaż jestem przeciwnikiem "pierdołopółkostójek" ale jakieś fajne obrazy na ścianę przydałyby się:)

 

no u nas to samo a już ponad rok mieszkamy :)

spokojnie na wszystko przyjdzie czas ważne jest własny domek.

 

Tak też sobie czytam o tej robociźnie i za głowę się łapię! piszecie 60 tys? faktura vat, ceny netto? gwarancja?

jaka gwarancja? budowa domy to nie kupno pralki, trzeba dopilnować inaczej nie będzie dobrze, jak olejesz a coś się stanie to i tak Ci powiedzą że to nie ich wina tylko np glazurnika, pana od GK itp, żeby była gwarancja ekipa powinna zrobic wszystko od pomiary geodezyjnego po przykręcenie ostatniej śrubki, inaczej tylko prawnik i lata stracone w sądzie i kupa nerwów!!\

 

my w sumie za SSO z przykryciem dachu i orynnowaniem zapłaciliśmy 28 tys, jak ktoś mówi że dach jest skomplikowany, albo cos w tym stylu to szukaj innego wykonawcy, w tym domu nie nic skomplikowanego.Za ocieplenie z tynkiem i podbitką 4 tys, ta sama ekipa w ramach udanej współpracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam, planuję budowę Z10 wersja 30 st z poddaszem do adaptacji

na razie planuje tylko dół, a w miejscu schodów i małej toalety

garderoba nad którą będzie wejście na strych

a kiedyś ewentualnie schody, czy ktoś robił podobnie?

i ma jakieś przemyślenie już mieszkając.

 

Planuje jeszcze WM, i teraz wypada przewody puścić na dole, jeśli kiedyś będe

chciał tam coś wykańczać

chociaż na górze było by łatwiej, a chcę to instalować sam

i jeszcze jakie macie ocieplenie na górze, pytam osoby które, maja

stropy lane?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mieliśmy kilka zmian. Budujemy połowę podpiwniczenia i poddasze użytkowe, tak na sypialnię, garderobę i łazienkę. Poza tym zlikwidowaliśmy kominek na zewnątrz i dodatkowo jeszcze kilka drobnych przeróbek. Jak tylko dotrę do projektu to wrzucę do zapoznania się. Myślę, że jednak ostateczny układ ścian działowych i pomieszczeń na parterze może ulec zmianie bo po przejrzeniu forum itp. podpatrzyłem troszkę ciekawszych rozwiązań. Wszystko wyjdzie w praniu, tylko ta pogoda....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...