Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję :D postaram się wrzucić jeszcze fotki, dom nie jest skończony ale mieszkamy już sobie ( mamy na czym siedzieć i spać najważniejsze) będziemy robić go stopniowo tak jak się mi marzy:D, meble jeszcze ze starego mieszkania więc część wypoczynkowa to tylko kanapa

 

Prośba do Synthi o więcej zdjęć kuchni bo jest ona cudowna :yes: taki układ planuje u mnie w podobnej kolorystyce no i moje wymarzone krzesła a w kąciku jadalny będzie okrągły stół z takimi samymi krzesłami

pozdrawiam

Blolu cieszę się że kolorystyka ci się podoba, pierwotnie kuchnia miała być biała lub szara ale kiedy zobaczyłam na wystawie czarną od razu wiedziałam że będzie z czarnymi dodatkami, do końca nie zrobiłam całej czarnej, obawiałam się że może być być za ciemno ( a co za dużo to niezdrowo) jest taka pół na pół i bardzo dobrze się z nią czuję. Wbrew wszystkiemu co mówią o czerni szafki nie są trudne do utrzymania a łapki odbite na lodówce bardzo łatwo się zmywa:D

Krzesła przy barku ikea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syntia ale masz śliczną kuchnie :D !

może dodasz więcej jej zdjęć?

i czy ona jest mniejsza niż w projekcie? wygladaj jakby była do spiżarki ale naprawde bardzo ładna

 

Iwona210517 Dziękuję :Dkuchnia nie jest zmniejszona jest taka jak w projekcie, może to takie ujęcie fotki, ja nie mam spiżarki ( i jak na razie nie mam takiej potrzeby jej mieć) wszystko ogarniam w szafkach w kuchni ewentualnie pomyślę o półkach w pom. gospod. Po prostu nie gromadzę nie potrzebnych produktów a szafek w kuchni mam sporo i jeszcze dużo wolnego miejsca .

W miejsce spiżarki od wiatrołapu czy tam przedsionka mam wc i malutką garderobę na ubrania, dzięki temu wiatrołap mam większy i spokojnie jak wchodzimy całą czwórką swobodnie możemy się pomieścić i spokojnie się "rozpłaszczać":).

 

Przypomnę że mamy projekt z poddaszem użytkowym ale bez garażu, ( poddasze zrobiliśmy nie użytkowe i spełnia rolę strychu w zimę suszarnia). Wc które jest w projekcie przy salonie zlikwidowaliśmy i powiększyliśmy pokój, dziś mamy tam sypialnię. Acha zapomniałam dodać zlikwidowaliśmy podcień w salonie (przez co salon zrobił się większy i przestronniejszy a dach mamy wysunięty na 3,80), być może jeszcze przez lato dokończymy taras wtedy wrzucę fotki

Jak dla mnie ogarnięcie tej przestrzeni (czytaj sprzątanie) jest wystarczające i można się urobić po pachy;)

 

Co do miejsca wypoczynkowego hm... poczekajcie dziewczyny jeszcze trochę może jak dokupimy stolik do narożnika będzie wizualnie lepiej to wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syntia bardzo ładne wnetrza !!!

własnie chciałam zdjecie tam gdzie kanapę macie, poniewaz w projekcie nie jest to duża sciana i chciałam zobaczyc jak u Was to wygląda ;)

ale skoro taras macie usuniety, zabudowany to na pewno u was salon jest ogromny :D

choć nie ukrywam że nas dziesiatka własnie zainteresowała przez piękny zadaszony taras i dużą spiżarkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synthia - cudownie!!!

a jak katalpy? :)

 

Papisiu jednak zaglądasz tutaj to fajnie, bardzo mnie to cieszy :D:yes:

Odważyłam się wkleić fotki w tym stanie co teraz mamy, a co do cudowności to nam jeszcze dużooo brakuje, ale nie jest żle, pomalutku coś wykombinuję. Zresztą musiałam odpocząć i regenerować siły po budowie i wszelakich majstrach.

Dzisiaj siedzę w domku (urlopik) i kleje taśmy na ścianach :D tzn. projektuję sobie szafki pod zabudowę, dobrze że weszlam na forum, bo chyba zmobilizowałam się dalej wykańczać dom. Mąż jak wróci i zobaczy moją wizję, to chyba nie będzie się do mnie odzywał przez kilka dni...:lol2:

 

A katalpy i inne roślinki wciąż y siedzą w donicach już puściły liście, przez tę cholerną pogodę nie możemy nawieźć ziemi i zaczyna mnie to męczyć .

 

syntia bardzo ładne wnetrza !!!

własnie chciałam zdjecie tam gdzie kanapę macie, poniewaz w projekcie nie jest to duża sciana i chciałam zobaczyc jak u Was to wygląda ;)

ale skoro taras macie usuniety, zabudowany to na pewno u was salon jest ogromny :D

choć nie ukrywam że nas dziesiatka własnie zainteresowała przez piękny zadaszony taras i dużą spiżarkę :D

 

Iwonka salon jest super i to że był powiększony to był strzał w dziesiątkę :D Co do tarasu też mamy zadaszony ;) aczkolwiek nie posiadamy jedynie bocznych ścianek hihihi , boczne ściany będą tworzyć roślinki pnące

Taki był cel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ę i czy wejscie do wc macie z wiatrołapu? bo mi się wydaje niezbyt wygodne a nawet irracjonalne dla gosci :)

 

Oj też mi się wydawał niezbyt mądry pomysł ale małż się uparł.:rolleyes: no i przyszedł czas, że musiałam mu przyznać rację, kiedy człowiek w potrzebie wpada do domu i sami wiecie .. dziś moje młodsze dziecię (bardzo czyste zazwyczaj po zabawach na dworze) nie gna już przez środek domu a goście zaakceptowali pomysł (musieli :lol2:).

 

Poza tym idąc tym tokiem myślenia to wc, które jest usytuowane zaraz przy salonie chyba mniej jest komfortowe dla gości, przynajmniej dla mnie

 

 

Tak iwona210517 bo goście to Prezydent RP z małżonką a nie bliscy i przyjaciele którym nasza wizjia domu w najgorszym wypadku po prostu nie przeszkadza

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: bardzo ładnie wszystko to ująłeś, dziękuję

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, a mogłabyś dodać zdjęcia jak domek wyglada zewnatrz z Waszym tarasem ? :D

a może pokusisz się o dodanie zdjęć Waszego salonu powiększonego? ;))))

 

Ała nie doczytałam wyżej postu

 

Iwona... wrzucę jak nabierze to jako takiego wyglądu,na razie jeszcze nie

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syntia wydajesz się być perfekcjonistką !

wszystko musisz mieć dopiete na ostatni guzik :D

 

wtedy na zdjęcia domu poczekalibyście jeszcze ze 2 3 lata, :D nie po prostu, zmieniając tył domu wrzucę taras jak będzie gotowy ( w sumie to chyba raczej nikt do tej pory nie pokusił się o zlikwidowanie podcienia) a tak nie mamy jeszcze ani schodów ani barierek, dodatkowo jeszcze pojawił się nowy pomysł ( o którym oczywiście mówił mój małż przy budowie domu) ale :) tak to jest jak się słucha tylko częściowo drugiej połowy.

 

Co do środka, to wczoraj się zmotywowałam, była mała burza mózgów, setki nowych pomysłów na salon , kilka telefonów i być może znalazłam potencjalnego wykonawcę na zrobienie zabudowy w salonie :D

 

iwona210517 takie tam z czystej ciekawości pytanie ile osób liczy wasza rodzinka? i czy wy już zdecydowaliście się na jakiś konkretny projekt domu?

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie wkleić ostrzeżenie blogowiczki z mojabudowa.pl

 

!! OSTRZEŻENIE !!!! - do posiadaczy aut

 

W ostatni Weekend w Piątkowy wieczór zaparkowaliśmy na publicznym parkingu. Jak wyjeżdżaliśmy z parkingu to zauważyłem naklejkę na tylnej szybie.

Na szczęście kolega powiedział mi żeby się nie zatrzymywać bo ktoś może czekać aż ja wysiądę z samochodu

Po dojechaniu do domu zdjąłem kartkę, która była zwykłym rachunkiem za paliwo.

Po jakimś czasie otrzymałem tego maila

 

OSTRZEŻENIE OD POLICJI:

 

DOTYCZY KOBIET I MĘŻCZYZN UWAŻAJCIE NA PAPIERY PRZYKLEJONE DO TYLNEJ SZYBY AUTA TO NOWY SPOSÓB NA KRADZIEŻ SAMOCHODU (TO NIE JEST ŻART)

 

O co więc chodzi ??? Parkujesz przodem. Wracasz do samochodu, odpalasz zaczynasz cofać aby wyjechać z miejsca parkingowego, oglądasz się do tyłu i widzisz kartkę na szybie przesłaniającą widok. Zatrzymujesz się i wysiadasz, żeby ją usunąć.

Gdy zbliżasz się do tyłu samochodu złodziej wyskakuje znikąd, wsiada do auta i odjeżdża praktycznie cię potrącając.

Dodatkowo moje panie założę się że wasze torebki są w samochodzie i odjeżdżają razem z samochodem

A więc tracicie samochód, pieniądze, dokumenty z adresem domowym no i pewnie klucze do domu.

Tak więc wasz dom i osobowość są zagrożone. Parkując tyłem wyjeżdżasz do przodu nie zerkając na tylną szybę.

 

TO JEST NOWY SPOSÓB ZŁODZIEI Jeśli zobaczycie kartkę na tylnej szybie cofając na parkingu NIE zatrzymujcie się, zdejmijcie ją po powrocie do domu.

 

Prześlijcie tę wiadomość znajomym i rodzinie zwłaszcza kobietom - kobieca torebka zawiera wiele osobistych informacji i dokumentów a nie chcielibyście żeby wpadło to w niepowołane ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasza rodzina składa się z 2 osób :D hehe. a w przyszłości planujemy model rodziny: 2+2

pod uwagę najbardziej chyba bierzemy dwa projekty:

jeden z nich to zetka 10 , w której zmianą byłoby jedynie powiekszenie wc. bo niestety nie da się zrobić tam okienka, na którym nam w kazdej łazience zależy ;)

oczywiscie do zauroczenia zetką 10 w dużej mierze przyczyniają się Wasze realizacje, Wasze pomysły :D

i za każdym razem, gdy widzę nową realizację, to dosłownie głupieje :D

dzisiaj, na przykład zobaczyłam ten blog:

http://www.budujemyz10.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=6&rok=2013

wczoraj Realizacja Twoja Syntia no i jak tu wybrać :D

 

drugim projektem, który bierzemy pod uwagę to dom w kardamonie (niżej podam link). Zmiany w nim to zamiana pralni z łazienką. Bo zależy nam na łazience z okienkiem (taki nasz wymysł po prostu :D). a w miejscu łazienki byłaby spizarka z przejściem do garażu ;)

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kardamonie/m485b844d799c5

 

http://www.enklawawmnikowskiejdolinie.pl/

 

tutaj jest więcej zdjęć realizacji kardamona, która przyznam szczerze, że nas zauroczyła :D hehe.

wiem, że to dziwne, ale dla mnie do wyboru projektu przyczyniają się właśnie realizację :D

 

i już sama/sami nie wiemy co wybrać :)

myślę, że powinny zadecydować koszty, ale już sami nie wiemy co nas drożej wyniesie :D parter czy poddasze. ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh... :sick::confused:

 

wszak nie wybudowałam z10 ale bardzo podobny,ale napisze tyle: TYLKO DOMEK PARTEROWY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...