Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

to jak wielkopolska została wywołana, to się udzielę można zrobić duży przeszklone okno tarasowe tylko należy się zastanowić czy coś ma być przy tym oknie np.kanapa, czy jakiś stół, a i trochę będzie prętów na zbrojenie tego dużego otworu, ale marzenie i wizje trzeba realizować :) Co do odwiedzin to priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale tu cisza ;) Wszyscy już wybudowani to na forum nie zaglądają :D

U nas już decyzja ostateczna zapadła , mieszkanie sprzedane teraz przeprowadzka do teściów nas czeka :p no i załatwiamy wszystkie papierki niezbędne do rozpoczęcia budowy , niestety w tym roku raczej już się nie wyrobimy z rozpoczęciem więc 2014 będzie dla nas wyjątkowym rokiem ;) Ostatecznie doszło trochę więcej zmian w projekcie . Ze względu na to , że bardzo zależy nam na garażu musimy jakoś rozwiązać problem połączenia garażu z domem , spodobało nam się rozwiązanie w z35 i u nas będzie podobnie ;) czekamy na odpowiedz z biura z500 czy mogą takie zmiany wprowadzić a będzię tak :

kosztem pokoju 15,5 chcemy wcisnąć korytarz łączący garaż z domem więc między łazienką a pokojem powstanie mały korytarzyk , kotłownię chcemy zrobić na tyłach garażu więc garaż będzie oddzielony pomieszczeniem gospodarczym w którym zrobimy kotłownię z wyjściem na ogród ;) Mam nadzieję , że nie zamotałam ;)

Co sądzicie o takich zmianach ?? Swoją drogą dziwne że nie pomyśleli o tym wcześniej i w projekcie nie ma wejścia z garażu do domu

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej zetce będzie właśnie takie połączenie domu z garażem jak u ciebie tylko ten korytarz ( 1metr szerokości) będzie wydzielony kosztem łazienki a nie sypialni. Kotłownia bedzie przeniesiona na tyły garażu z wyjściem na ogród a w miejscu kołowni będzie łazienka dostępna z sypialni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne zmiany robił na architekt adaptujący ale jeszcze w trakcie budowy zrobiliśmy kilka małych zmian np powiększyliśmy do dołu okna w pokojach dzieci i będą teraz na wysokości 50cm a w wykuszu na 40.

A jak tam pierwsza wycena bo moja pierwsza firma w której robiliśmy wycene to powaliła mnie kwotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan pod klucz 450tyś pozostaje tylko zrobić łazienki podłogi i meble ;) natomiast stan surowy otwarty z dachem i dachówką 170 tyś ,od razu powiedzieliśmy że stan pod klucz nas nie interesuje, bo mamy sporo fachowców w rodzinie do wykończeniówki ;) Póki co czekamy jeszcze na 2 wyceny z mniejszych firm a w niedziele spotkanie z murarzem , który jako takiej firmy nie posiada ale sporo domów już postawił ,, A potem burza mózgów i wybór najlepszej opcjii :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybraliśmy się z mężem na małą wycieczkę w koło naszej miejscowości by popatrzeć na nowo wybudowane domki - takie nasze nowe hobby :D

I ku naszemu zdziwieniu znaleźliśmy naszą zetkę :p Wierzyć nam sie nie chciało , że tyle poszukiwań a nasz domek stoi sobie tak blisko nas :p Nie mogliśmy zmarnować takiej szansy i postanowiliśmy porozmawiać z właścicielami , którzy okazali się na tyle mili i wpuścili nas do domku :D Pierwszy raz zobaczyliśmy zetkę na żywo i jesteśmy pewnie to jest nasz dom :yes: Otrzymaliśmy wiele cennych rad od gospodarzy i tak pierwsze na co zwrócili nam uwagę to fakt iż salon jest bardzo nieustawny :( i faktycznie aby ustawić gdzieś wypoczynek trzeba sie natrudzić ;) Nasza kolejna zmiana jaka wprowadzamy do likwidacja podcienia , jest on na tyle mały , że i tak nie zmieszczą sie pod nim żadne meble ogrodowe , stół z krzesłami by zjeść rano sniadanko na dworze raczej też nie wchodzi w grę . A więc likwidujemy podcień , zyskamy tym samym większy salon , dłuższą ścianę na której spokojnie zmieści się wypoczynek czy narożnik :yes: Taras i tak będziemy wylewać dużo większy niż w projekcie i teraz pytanie czy ktos tu z forumowiczów wyciągał dach nad taras ?? jedyne czego sie boję to że będzie troche ciemno przez takie zadaszenie tarasu :cool: jakie jeszcze rozwiązania proponujecie by jednak taras był zadaszony by zmieścić tam stół i krzesła ?? No i likwidujemy wykusz kolejna zmiana . Myślę , że to juz ostateczne zmiany jakie wprowadzimy bo ostatnio trochę sie ich nazbierało :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dziś mąż dostał wycene na fundamenty prter ze stropem i wyszło pięknie 84 tys zł brutto materialy i robocizna .

 

Idąc za ciosem pojechał do firmy od dachów i tu ZONK facet powiedział że jest to megatrudny i drogi w budowie dach !! wyliczył na 70tys zł SZOK :mad:

 

Czy ktos z was ma juz ten etap za sobą ??? powiedziecie czy faktycznie aż tak drogo to musi kosztować ?? w wielu dziennikach budowy temat zamykali w 45 tys zł i tyle się nastawiliśmy , więc dzis lekka zalamka że az tyle wyszło ....

 

Będę wdzięczna za wszelkie porady odnosnie kosztów dachu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się bardzo zdziwiłam gdy od kolejnych dacharzy którzy wyceniali nam dach słyszałam że to drogi dach bo jak dla mnie to on jest banalnie prosty :) no i oczywiście swoje robi też jego powierzchnia a szczególnie przy naszej wersji z podwójnym gażem. u mnie wyglądało to tak że większość drzewa na dach mamy z własnego lasu, dużo nas to kosztowało pracy ale spora to oszczędność, za robociznę więźba + blacha płacimy 16 000 ale deskowanie robi mąż sam właśnie jesteśmy na tym etapie budowy, blacha już wyceniona wybrliśmy blachę Plannja + 2 okna dchowe + orynnowanie metalowe też Plannja.

pozdrawiam

Edytowane przez blola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dach wyniesie ok 75 tysięcy i to przy najtańszej ofercie za robociznę - 26 tyś dach na gotowo. Pokrycie to dachówka betonowa, wariant Z10 z garażem 2 stanowiskowym. Obecnie jestem na etapie kończenia więźby. Z10 do stropu pochłonął 140 tyś. :( w tym 28 tyś robocizna. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników zetki.

Razem z żonka przeczytaliśmy cały temat wiele razy ponieważ też zachorowaliśmy na Z10.

Pozwolenia już są więc mimo późnej pory zaczynamy budowę,co się uda zrobić to o tyle będzie mniej w 2014.

Dokonaliśmy kilku zmian w projekcie tzn. żeby nie zmniejszać sieni wchodzimy szafą do spiżarni,likwidujemy wykusz i w jego miejsce robimy duże okno tarasowe (będzie bliżej do espresso z dworu) jeszcze walczymy czy robić coś z górą.......tak czy inaczej witamy i jak czas pozwoli to będziemy tu zaglądać dzieląc się postępami.

Adi i Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa, ale troszke pogrzebałam w starych postach i mam pytanie do lukiasza-czy jeszcze tu zagląda? Ma super wykończony projekt domu z10, który ja tez buduję.Jęsli zajrzysz na tą stronę a miałbys zyczenie sie odezwać w celu kontaktu to bardzo proszę na adres [email protected]. jestem bardzo zainteresowana paroma kwestiami domku,,,,z góry dziekuję za kontakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybraliśmy się z mężem na małą wycieczkę w koło naszej miejscowości by popatrzeć na nowo wybudowane domki - takie nasze nowe hobby :D

I ku naszemu zdziwieniu znaleźliśmy naszą zetkę :p Wierzyć nam sie nie chciało , że tyle poszukiwań a nasz domek stoi sobie tak blisko nas :p Nie mogliśmy zmarnować takiej szansy i postanowiliśmy porozmawiać z właścicielami , którzy okazali się na tyle mili i wpuścili nas do domku :D Pierwszy raz zobaczyliśmy zetkę na żywo i jesteśmy pewnie to jest nasz dom :yes: Otrzymaliśmy wiele cennych rad od gospodarzy i tak pierwsze na co zwrócili nam uwagę to fakt iż salon jest bardzo nieustawny :( i faktycznie aby ustawić gdzieś wypoczynek trzeba sie natrudzić ;) Nasza kolejna zmiana jaka wprowadzamy do likwidacja podcienia , jest on na tyle mały , że i tak nie zmieszczą sie pod nim żadne meble ogrodowe , stół z krzesłami by zjeść rano sniadanko na dworze raczej też nie wchodzi w grę . A więc likwidujemy podcień , zyskamy tym samym większy salon , dłuższą ścianę na której spokojnie zmieści się wypoczynek czy narożnik :yes: Taras i tak będziemy wylewać dużo większy niż w projekcie i teraz pytanie czy ktos tu z forumowiczów wyciągał dach nad taras ?? jedyne czego sie boję to że będzie troche ciemno przez takie zadaszenie tarasu :cool: jakie jeszcze rozwiązania proponujecie by jednak taras był zadaszony by zmieścić tam stół i krzesła ?? No i likwidujemy wykusz kolejna zmiana . Myślę , że to juz ostateczne zmiany jakie wprowadzimy bo ostatnio trochę sie ich na

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam>Jak widać jestem nowy:)Mieszkamy w zetce od3lat i jest super.Moja jest zmieniona bo salon ma 58,2m a kuchnie daliśmy w pokój nr2.W salonie jest super jasno bo daliśmy2okna zamiast wykuszu,drzwi tarasowe ponad3metrowe-i cały dzień słoneczko:).A całość na dzałce 1700m. Niestety jeszcze dużo kasy i czasu na skończenie potrzebne:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam>Jak widać jestem nowy:)Mieszkamy w zetce od3lat i jest super.Moja jest zmieniona bo salon ma 58,2m a kuchnie daliśmy w pokój nr2.W salonie jest super jasno bo daliśmy2okna zamiast wykuszu,drzwi tarasowe ponad3metrowe-i cały dzień słoneczko:).A całość na dzałce 1700m. Niestety jeszcze dużo kasy i czasu na skończenie potrzebne:(

 

Witam , a można prosić o kilka zdjęć z waszej zetki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza kolejna zmiana jaka wprowadzamy do likwidacja podcienia , jest on na tyle mały , że i tak nie zmieszczą sie pod nim żadne meble ogrodowe , stół z krzesłami by zjeść rano sniadanko na dworze raczej też nie wchodzi w grę . A więc likwidujemy podcień , zyskamy tym samym większy salon , dłuższą ścianę na której spokojnie zmieści się wypoczynek czy narożnik :yes: Taras i tak będziemy wylewać dużo większy niż w projekcie i teraz pytanie czy ktos tu z forumowiczów wyciągał dach nad taras ?? jedyne czego sie boję to że będzie troche ciemno przez takie zadaszenie tarasu :cool:

 

My zlikwidowaliśmy podcień z czego bardzo się cieszę, nie będziecie mieć ciemno w salonie. Za to pokój dużo zyska, będzie w sam raz. Ale zapomniałam dodać że u nas wysokość okien to 2,34, sufit podniesiony o jeden bloczek czy tam cegłę,

Znalazłam nawet fotke;)

 

taras1.jpg

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...