Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

To ja mam pytanie do osób kończących budowę lub już wybudowanych . Czy trzymaliście się zasady że mury muszą "przezimować " czy "odstać " przez zimę ?? Co firma to inne zdanie :rolleyes: Zastanawiamy się jak to będzie , jeśli rozpoczniemy budowę powiedzmy w marcu to myślę , że do jesieni SSZ już powinien być i co dalej ?? Czy faktycznie wstrzymać kolejne prace do kolejnej wiosny ?? Jestem ciekawa ile wam czasu zajęła cała budowa ?? Ja tak sobie myślałam że jeśli ruszymy na wiosnę to na wielkanoc 2015 byśmy się wprowadzali :D

Jeszcze nawet pozwoleń wszystkich nie mam a już myślę kiedy się wprowadzę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też zaczęliśmy budowę we wrześniu z tym że 2013 w tej chwili robimy strop i mamy nadzieję że żaden cyklon zimy nam nie przeszkodzi przykryć domu na zimę.Ekipa którą mamy to kosmici a nie ludzie ,praca pali im się w rękach :D:D .

Proponowali wstawienie okien i wykańczanie przez zimę wnętrza , przy dmuchawach itp. ale jakoś nie jesteśmy aż tak zdesperowani i damy sobie na luz przez miejmy nadzieję krótką zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi i Ania domek wygląda rewelacyjnie!,pogoda dopisze i na 100% dacie rade przed zimą ze wszystkim:).I piszcie proszę o swoich doświadczeniach z budowy,my zaczynamy na wiosnę to będziemy korzystać ile wlezie.A możecie powiedzieć jakie koszty poszczególnych etapów?.Bardzo mnie interesuje jak to wygląda na dzień dzisiejszy.Życzymy powodzenia w dalszych pracach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sabina68 dzięki,co do kosztów to u nas sprawdziła się zasada tanio budujesz dwa razy drożej budujesz tzn pierwsza ekipa po znajomości narobiła kosztów i spierniczyła co mogła.Na szczęście było jeszcze na tyle wcześnie że dało się wszystko poprawić (fundamenty) ale już z nową ekipą .

Obecnie poza kosztami jestem w raju :D prace postępują genialnie szybko i solidnie,my możemy zająć się zarabianiem a nie usługiwaniem.

Koszt usługi za SSO 45tys. Poszczególnych etapów jeszcze nie liczyłem ale mniej więcej zgadza się wszystko z wyliczeniami no może z wyjątkiem piachu którego zużyłem już 300 ton!! , desek też było sporo poza tym ok.

DSC_0988.jpg DSC_0994.jpgDSC_1018.jpg

Edytowane przez Adi i Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowali wstawienie okien i wykańczanie przez zimę wnętrza , przy dmuchawach itp. ale jakoś nie jesteśmy aż tak zdesperowani i damy sobie na luz przez miejmy nadzieję krótką zimę.

 

Z tymi dmuchawami to nie :) chyba że do ogrzewania, w czasie pracy elektryka i instalatora, wtedy tynki jak się zrobi cieplej potem wygrzewać domek przez lato i na jesień przeprowadzka. U mnie tak było, trochę zajmują te prace i szkoda uciekających dni, do wprowadzenia się do swojego domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

Juz od xx czasu sledze forum, na poczatku tego roku zdecydowalismy sie na budowe Z10 !

Prace na budowie ruszyly w polowie kwietnia, i na dzien dzisiejszy stoja fundamenty

ktore czekaja na ulozenie kanalizacji i wylanie chudziaka.I wtedy bedziemy mogli dalej budowac nasz domek. Ale to dopiero na wiosne.

Pozdrawiam Zetkowiczow!!

DSC02286.jpg

Edytowane przez smypaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Zetkowiczów.

 

Przyjmiecie mnie do Waszego grona?

 

Ja też od długiego już czasu śledzę z wielkim zainteresowaniem forum. Zaczęliśmy budowę naszej zetki 30 lipca. Na dzień dzisiejszy mamy już włączone ogrzewanie i szykujemy się do gładzenia ścian.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop wylany jakiś czas temu,drewno i dachówka czekają aż ekipa wróci z sylwestra więc u nas się nawet posuwa do przodu.

Mam jednak dwa pytania ,pierwsze to czy ktoś wstawiał okna przy temp. ok 0 ?

Drugi temat to chcemy dla syneczka (14lat) zrobić górę,zamówiłem 6 okien dachowych ale nie mam koncepcji jak zagospodarować poddasze dlatego chętnie zobaczę wasze poddasza i wysłucham uwag co jest ok a czego nie robić.

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi

Przy okazji kilka nowych fotek :)

Pozdrawiam Adam

DSC_1077.jpgDSC_1074.jpgDSC_1082.jpgDSC_1073.jpgDSC_1084.jpg

DSC_1077.jpg

DSC_1074.jpg

DSC_1082.jpg

DSC_1073.jpg

DSC_1084.jpg

Edytowane przez Adi i Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi i Ania

 

ten lany słup ma związek ze zmianami wymiarów spiżarni i wiatrołapu?

ja taki słup zrobiłem z miejscu ściany między wiatrołapem i spiżarnia

i przesunałem sciankę w stronę spiżarni powiekszając miejsce na szafę

w wiatrołapie, wykusz także zlikwidowałem i w to miejsce jest duże okno

tak jak u Was tylko zostawiłem je na wysokości jak był wykusz i dam okno typu fix.

Zastanawiam się jeszcze nad powiększeniem okna w łazience tak jak Wy macie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten lany słup ma związek ze zmianami wymiarów spiżarni i wiatrołapu?

ja taki słup zrobiłem z miejscu ściany między wiatrołapem i spiżarnia

i przesunałem sciankę w stronę spiżarni powiekszając miejsce na szafę

w wiatrołapie, wykusz także zlikwidowałem i w to miejsce jest duże okno

tak jak u Was tylko zostawiłem je na wysokości jak był wykusz i dam okno typu fix.

Zastanawiam się jeszcze nad powiększeniem okna w łazience tak jak Wy macie.

Ten lany słup jest dokładnie tak jak w projekcie :yes: zmieniliśmy za to wiatrołap w taki sposób że szafą wjeżdżamy w spiżarnię żeby nie zmniejszać tego i tak niewielkiego pomieszczenia.

Co do łazienki to w jej miejscu będzie garderoba a łazienka będzie w pokoju za wc z którego wzięliśmy część na schody.

jedrek244 wrzuć proszę jakieś foty

 

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...