Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziewczyny ale Wam zazdroszcze- u mnie Z10 najprawdopodobniej odpadnie.... Na szczęście mam jeszcze kilka domków na oku, które mojemu ślubnemu też się podobają:) Tak czy siak z miłą chęcią bedę zaglądać do tego wątku i cieszyć się Waszą budową:) Mam nadzieję, że będzie dużo relacji i zdjęć:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam , nowicjusz ze mnie zupełny.

Dołączam z przyjemnością do Waszego grona.

 

 

Informuje, że działka jest!

 

Decyzja o projekcie się waży i spędza w sumie sen z powiek.

Bejjusia, zerknij na projekt z35 - prawie bliźniak z10, ale tam jest pokazane podobne rozwiazanie, o jakie Ci chodzi w z10.

Proszę:

http://www.z500.pl/Thumb.php?src=projekty-35-rzuty-z35_rzut1_0.jpg&size=340

 

 

Wziualnie z35 mi się bardzo podoba - ta jasna szalówka, brak wykusza. Pomimo tradycyjnej bryły, projekt nabiera lekkości i nowoczesnosci.

http://www.z500.pl/Thumb.php?src=projekty/35/wizualizacje/z35_widok1_0.jpg&size=352

 

Zamierzamy budować systemem szkieletowym z firmą Inez.

 

Maajki, ja się bardzo ładnie uśmiecham do Ciebie o możliwość obejrzenia Twojego domu.

Baardzo, baaaaaaaaaaaaaaaardzo byłabym wdzięczna.

Do Mszczonowa mamy jakieś 150km, ale dojedziemy bez problemu.

Przywiozę pyszny sernik i kawę w termosie:)

 

Znajomy nas skołował pokazująć tempo budowy z cegły EDER oraz oszczedności z tym zwiazane. Nie znam tylko ceny samego budulca:)

Cieżka sprawa, ale generalnie zamierzamy oddać budowe do stanu "pod klucz" firmie budowlanej.

Czasu i wiedzy nam brakuje by zająć się tym własnymi rekoma.

Edytowane przez JJFF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Jeśli chodzi o mnie i moją drugą połówkę, jednogłośnie decyzja podjęta: Z10 stu 30:) lustro.

Niestety w związku z małą szerokością działki, postanowiliśmy "dokleić" garaż od frontu budynku jak w podwariancie Z10 L GF stu, a po jego prawej stronie będzie miejsce na drugi samochód (wiata - jeden dach z garażem)

W zasadzie garaż można było postawić osobno, ale działanie takie ma swoje uzasadnienie.

Zamierzamy przenieść pomieszczenie gospodarcze na tyły garażu, natomiast w miejsce PG garderoba (duża):), na tyłach wiaty miejsce na opał; likwidacja wykusza w salonie (nie do końca pewne;) ) i adaptacja poddasza - dwa pokoje dla dzieci i łazienka.

 

Proszę o komentarze, wszystkie mile widziane

Pozdrawiam i życzę Wszystkim powodzenia:)

Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bejjusia, zerknij na projekt z35 - prawie bliźniak z10, ale tam jest pokazane podobne rozwiazanie, o jakie Ci chodzi w z10.

Proszę:

http://www.z500.pl/Thumb.php?src=projekty-35-rzuty-z35_rzut1_0.jpg&size=340

 

 

JJFF witam!

 

Dziekie wielkie za propozycje :) widzialam ten projekt wczesniej, jednak niedokonca nam podpasowal pomimo tego, ze jest bardzo podobny..

- nie ma osobnej toalety (dobre, kiedy sa goscie i nie tylko)

- nie chcemy miec kuchni az tak bardzo laczonej z salonem i jadalnia

- poza tym jesli wybierac miedzy 120 a 130 metrami, to wolimy 130 :)

- no i nie ma spizarki

 

dlatego wolimy troche pozmieniac Z10 ;)

 

anpia rowniez witam serdecznie! cieszymy sie, ze nasze grono sie powieksza :)

my tez robimy w miejscu pomieszczenia gosp. garderobe, o ile sie uda, to laczana z pokojem a nie tym "wiarolapem" czy jak to tam sie nazywa ;) no i wykusz u nas tez najprawdopodobniej zniknie aha i poddasze rowniez jak najbardziej do uzytku, ale z czasem.. :)

a kiedy ruszacie z budowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję na wiosnę 2011:)

Jak na razie załatwioną mam papierologię w większości urzędów (ZE, ZG,Gmina, Geodezja) . Jeszcze tylko zakup projektu i pozwolenie na budowę:)

Jeszcze....;) to jakieś 3-4 miesiące:)

A jeśli chodzi o garderobę, mam zamiar ją przeznaczyć na odzież wierzchnią, buty, narty, walizki...itp.. Pokoje są tak duże, że nie obawiam się braku powierzchni do wykorzystania na jakąś szafę :)

A co do kuchni, mam pewien ulubiony projekt. Spróbuję go wstawić:) Jedyna zmiana w nim, to podwyższenie ścianki frontowej przy blacie o ok. 20-30 cm osłaniającej kuchnię od strony salonu i likwidacja płyty z kamienia na środku.

 

JJFF witam!

 

Dziekie wielkie za propozycje :) widzialam ten projekt wczesniej, jednak niedokonca nam podpasowal pomimo tego, ze jest bardzo podobny..

- nie ma osobnej toalety (dobre, kiedy sa goscie i nie tylko)

- nie chcemy miec kuchni az tak bardzo laczonej z salonem i jadalnia

- poza tym jesli wybierac miedzy 120 a 130 metrami, to wolimy 130 :)

- no i nie ma spizarki

 

dlatego wolimy troche pozmieniac Z10 ;)

 

anpia rowniez witam serdecznie! cieszymy sie, ze nasze grono sie powieksza :)

my tez robimy w miejscu pomieszczenia gosp. garderobe, o ile sie uda, to laczana z pokojem a nie tym "wiarolapem" czy jak to tam sie nazywa ;) no i wykusz u nas tez najprawdopodobniej zniknie aha i poddasze rowniez jak najbardziej do uzytku, ale z czasem.. :)

a kiedy ruszacie z budowa?

moja kuchnia.jpg

moja kuchnia 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję na wiosnę 2011:)

 

my tak samo :)

 

A jeśli chodzi o garderobę, mam zamiar ją przeznaczyć na odzież wierzchnią, buty, narty, walizki...itp.. Pokoje są tak duże, że nie obawiam się braku powierzchni do wykorzystania na jakąś szafę :)

 

to racja, pokoje sa duze :) my narty i podobne "bagaze" bedziemy trzymac prawdopodobnie na strychu ... ale to wszystko i tak jeszcze pewnie wyjdzie "w praniu"

 

A co do kuchni, mam pewien ulubiony projekt. Spróbuję go wstawić:) Jedyna zmiana w nim, to podwyższenie ścianki frontowej przy blacie o ok. 20-30 cm osłaniającej kuchnię od strony salonu i likwidacja płyty z kamienia na środku.

 

projekt bomba!! zastanawiam sie, czy tez sie nim nie zainspirowac :rolleyes: zgapiara ze mnie co nie hihi, ale naprawde idealnie rozwiazuje nasz problem, bo ja nie chce otwartej kuchni a maz wlasnie otwarta kuchnie i wyspe chcialby miec.. a ten projekt wlasnie laczy to wszystko i moze moglby to byc dla nas jakis kompromis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszlo Skubisie doszlo, dzieki :)

Mam nadzieje, ze wkrotce ruszy cos z ta "papierkowa robota", bo doczekac sie budowy nie moge hihi

 

Synthia a jak tam u Was? Jakies postepy? :)

 

Morduję się z kuchnią :bash: po poprzestawianiu we wszelkie możliwe kierunki kuchenki chyba pozostawię układ jak projekcie. Wyspy nie będzie za to będzie półwysep.

Wykańczać zaczniemy w październiku jak tylko podłoga dojdzie;)

 

Anpia projekt kuchni bardzo fajny i myślę że kuchnia będzie super ja już postawiłam ścianki więc ich już nie ruszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ciepło! Ale fajnie powiększa nam sie rodzinka.! Zanosi sie na pracowitą wiosne 2011. Patrzac na to co sie dzieje z pogodą chyba damy sobie spokój z rozpoczęciem budowy na jesień . My juz wszystkie zmiany mamy dopracowane i chętnie bym Wam je pokazała ale mam problem z wklejeniem zdjęć!!!Najważniejsze to oddzielenie kuchni od salonu ścianką o wysokosci 110-120 cm.Zmniejszona będzie nieco spiżarnia dzięki temu będzie wejście do kuchni.Przejście do garażu będzie wcięte w pokój2,duża łazienka będzie łazienką dostępną tylko z sypialni(tzw łazienka małżeńska- a co?)Łazienka ogólna w miejscu PG z wejściem z korytarza a nie z sieni.Zamiast WC pod schodami podręczny schowek np.na odkurzacz albo dodatkowe krzesła do salonu.POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My juz wszystkie zmiany mamy dopracowane i chętnie bym Wam je pokazała ale mam problem z wklejeniem zdjęć!!!

 

ja tez sie meczylam ze zdjeciami...

ale polecam zalozyc "bylejakie" konto na fotosiku i tam pozniej po wklejeniu zjdecia bedziesz miala linki do wyboru.. bierzesz ten do forum, i wklejasz tutaj ;)

 

sprobuj, zmiany ktore opisalas wygladaja bardzo ciekawie, chetnie bysmy je obejrzeli :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJFF witam!

 

anpia rowniez witam serdecznie! cieszymy sie, ze nasze grono sie powieksza :)

my tez robimy w miejscu pomieszczenia gosp. garderobe, o ile sie uda, to laczana z pokojem a nie tym "wiarolapem" czy jak to tam sie nazywa ;) no i wykusz u nas tez najprawdopodobniej zniknie aha i poddasze rowniez jak najbardziej do uzytku, ale z czasem.. :)

a kiedy ruszacie z budowa?

 

Wykusz fajnie wygląda, ale mamy tak blisko sąsiadów, że mniejszym złem będzie okno. Zresztą i tak mamy zamiar wzdłuż siatki ogrodzeniowej posadzić tujki (tak na ok. 180 cm) więc ten ozdobny element domu i tak byłby mało widoczny :(

Wrzucam poniżej zdjęcia wyjścia z salonu, taras i w głębi okno (w projekcie wykusz przesunięty będzie w stronę części wypoczynkowej salonu)

 

Jak widzicie dziewczyny, na razie gromadzę zdjęcia, telefony, adresy kontaktowe i mnóstwo innych niezbędnych rzeczy do budowy wymarzonego domu.

Ale myślę, że i tak w suma sumarum, jak już przyjdzie co do czego, będę w chaosie szukała wszystkiego od początku ;)

wyjście na taras.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...