Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No jasne. Zapraszam. Tylko wcześniej dajcie znać, bo mieszkam 5km dalej, no i pracujemy:yes:. Najlepiej na wiadomość prywatną.

Wczoraj porobiłam trochę zdjęć białych ścian. Musieliśmy włączyć dmuchawę, bo w kuchni i salonie nie mamy kaloryferów, wiec schnie wolniej.[Dwie ściany są bez gładzi. Tam przewidziałam piaskowiec. Miała być biała cegła, ale pomysły się zmieniają.

Zdjęcie-0285.jpg

Zdjęcie-0288.jpg

Zdjęcie-0290.jpg

Edytowane przez julianna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ogląda się wszystkie postępy na budowach szczególnie gdy czeka się na rozpoczęcie budowy :D W tym czasie zaczynają nam spływać wyceny od różnych wykonawców . I tak dziś dostaliśmy kolejną wycenę ty razem na dach . Firma wyliczyła nam kompleksową usługę od A-Z czyli konstrukcja dachu , kominy , rynny , montaż okien , dachówka ceramiczna Roben i wszystkie do niej dodatki ,podbitka z drewna ,system odgromowy itp. Materiał + Robocizna na 72 tyś netto Co sądzicie o takiej cenie ? Dajemy do jeszcze jednej firmy ale chyba tyle trzeba liczyć :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna1,pytanko do ciebie:),widzę że ceny kształtują się u nas na jednakowym poziomie,zrobiliście może już wstępnie obliczenia ile was kosztowało wszystko od fundamentów+dach+robocizna?.Ile kasy tak naprawdę muszę szykować?:D.Wiem że ceny okien to sprawa indywidualna ,ja mam powiększone tarasowe-4metry,wykuszowe-2,5X180,i jedno duże na dachu+do wszystkich okien szprosy-u mnie to koszt 17tys.Dostałam dobre rabaty:D.A i jeszcze jedno pytanko!-ile Was kosztowała brama garażowa i jakiej firmy macie?.Za podpowiedz z góry wielkie fenkju! haha:D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabina, my nie mamy garażu :) Odeszły nam więc dodatkowe koszty. Z tego, co piszesz, to dom będzie ekstra okazały. Na dzień dzisiejszy wydaliśmy około 280 tys.w pewnym momencie przestałam zapisywać :), ale sami doprowadzaliśmy wodę i kanalizę oraz robiliśmy wszystkie instalacje w domu. W tych kosztach są już wszystkie płytki, panele, piaskowiec i wkład kominkowy. Jeszcze nie montowaliśmy. Nie mamy też dwóch kominów, bo w PG mamy pralnię. Kotłownie mamy w budynku obok. Tylko doprowadzenie zrobiliśmy do domu. A koszty budowy pod dach masz tańsze, niż ja, bo dom Twój będzie większy. Nawet nie chcę wiedzieć, ile zapłaciłabym z garażem.

W zeszłym tygodniu zaczęliśmy kafelkować. W spiżarni tylko fug brakuje i sufit pomalować, pralnia, wc i łazienka rozpoczęte,...dzieje się. Zamówiliśmy drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Czekamy na parapety. Sama nie wiem, ile na to jeszcze kasy trzeba. Rozchodzi się momentalnie, a ciągle też są jakieś dodatkowe koszty. Na to musicie się przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna1,no właśnie wiem że z tymi kosztami różnie bywa!,człowiek liczy że się w cenie zmieści a tu po drodze milion innych rzeczy wyskoczy.Ale jak to Ania powiedziała -,,ważne by się na koniec wszystko zgadzało''.Widzę robota wam idzie super,tyle rzeczy macie już za sobą,wspaniale:rolleyes:.Mam nadzieję że foty też będą?.A mi to zima chyba na złość robi!:mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanko do tych co mają garaże!,jakie macie bramy,jakiej firmy i jakie koszta?.Bo nasza ma być z Interfleks koszt 6700 z automatami(przypominam mamy garaż na dwa auta), nie jest jeszcze zamówiona więc temat otwarty .Drogo trochę jak dla nas:(.Jak to u Was się układa?. Co polecacie?.Każda rada cenna i mile widziana:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanko do tych co mają garaże!,jakie macie bramy,jakiej firmy i jakie koszta?.Bo nasza ma być z Interfleks koszt 6700 z automatami(przypominam mamy garaż na dwa auta), nie jest jeszcze zamówiona więc temat otwarty .Drogo trochę jak dla nas:(.Jak to u Was się układa?. Co polecacie?.Każda rada cenna i mile widziana:rolleyes:

 

Wiatm ja jestem świeżo po montażu bramy garażowej dwustanowiskowej. Wzieliśmy bramę z Novofermu, zastanawialiśmy się też nad Gerdą bo różnica w cenie była minimalna a Gerda jest trochę grubsza ale musielibyśmy na nią czekać do wiosny, Novofem był dostępny praktycznie od ręki a nam jednak zależało żeby zamknąć dom na zimę. Co do kosztów to razem z automatyką ( na którą była jakaś promocja) zapłaciliśmy 6500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki blola!,tzn.cena podobna.A słyszeliście może opinie na temat bram garażowych Interfleks?.Co Wasi fachowcy polecali?. Wy ze swojej jesteście zadowoleni?.Fotke pokaż jak możesz:D.

 

Brama była zaledwie kilka razy używana więc za wcześnie na jakieś oceny a zdjęcia nie mam bo folia ochronna jeszcze nie zdjęta więc nie ma efektu, ale jest w kolorze złoty dąb z szerokim przetłoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja posiadam bramę NOVOFERM, model ISO 45 z napędem Novomatic w kolorze antracyt. Cena 6590 zł. Szerokość 5 metrów. Szukając bramy nie natknąłem się na firme Interfleks więc nic o niej nie powiem. Pozdrawiam

 

20131109_135952 (1024x576).jpg

Edytowane przez janeczko.lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...