Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiosna za oknem a tu cisza na forum

 

ja czekam jeszcze na jedna wycene okien

ale pewnie jutro sie zdecyduję

ostatecznie padlo na tradycyjne potrojne tarasowe

okna na zewnatrz zloty dab lub orzech w srodku biale

 

zaczynam rowniez robic wyceny u hydraulikow (podlogowka +gaz)

moze macie juz jakies doswiadczenia?

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi i Ania Widze że macie białą podbitkę - myslę też o takim rozwiązaniu bo bardzo mi sie podoba ale jeszcze nigdzie na żywo nie widziałam tego połączenia , w naszej okolicy większośc domów ma tradycyjne rozwiązanie ciemny dach ciemna podbitka . Czy rynny też macie białe ? mogła bym prosic o zdjęcie bardziej z bliska :D możesz przesłac na priv ;) Elewację już wiecie w jakim kolorze ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi i Ania Widze że macie białą podbitkę - myslę też o takim rozwiązaniu bo bardzo mi sie podoba ale jeszcze nigdzie na żywo nie widziałam tego połączenia , w naszej okolicy większośc domów ma tradycyjne rozwiązanie ciemny dach ciemna podbitka . Czy rynny też macie białe ? mogła bym prosic o zdjęcie bardziej z bliska :D możesz przesłac na priv ;) Elewację już wiecie w jakim kolorze ??

Rynny i blacha pod rynnami są białe ,podbitka też będzie biała.Okna ciemny szary tak jak dachówka ,elewacja będzie biała,bruk szary i generalnie jedyny kolor to trawa jak urośnie :rolleyes:

Chcemy aby efekt końcowy był jak na zał.fotce

9f85d85f2cacaad0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, widzę ze podniesliscie troche okna

mura macie na 4 pustaki czyli okolo 1m

podniesliscie ze wzgledu na grybszy styropian pod posadzka

ile dajecie? i jaki ostatecznie wymiar maja okna na wysokosc?

 

pzdr

 

Wysokości okien nie pamiętam ale ocieplenie i podłogówka dadzą razem 22-25cm a chcieliśmy aby blat kuchenny tworzył od razu parapet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynny i blacha pod rynnami są białe ,podbitka też będzie biała.Okna ciemny szary tak jak dachówka ,elewacja będzie biała,bruk szary i generalnie jedyny kolor to trawa jak urośnie :rolleyes:

Chcemy aby efekt końcowy był jak na zał.fotce

[ATTACH=CONFIG]244258[/ATTACH]

 

Będzie pięknie . P.s mam to samo zdjęcie w ulubionych i u nas też będzie w takiej kolorystyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest temat wysokości okien to taką małą ciekawostką się podzielę, jeśli ktoś chciałby mieć blat razem z parapetem ! Standardy 80 i trochę, w kuchni się nie sprawdzają, po pierwsze są to już mało aktualne dane, a po drugie większość z nas budowniczych zamawia meble kuchenne na wymiar. Dlatego warto wybrać się na " jazdę próbną kuchni" do pewnej firmy, może inne też mają taki przyrząd, który mierzy wysokość blatu roboczego kuchni. Można też obliczyć samemu - osoba, która najczęściej pracuje w kuchni zmierzyć odległość od ugiętego łokcia odjąć 15cm (+/- 2cm) to jest wysokość blatu roboczego na którym się wygodnie pracuje i nie bolą plecy :) Warto jak ktoś ma możliwość wybrać się na taką jazdę próbną, osobiście powiem jechałem bez przekonania do tej firmy oferującej takie spotkanie, ale że darmowe to co mi szkodzi, pomyślałem:p Porównałem wyobrażenie wymarzonej kuchni z funkcjonalnością. Nie trzeba się sztywno trzymać takiego projektu zaproponowaną przez firmę "X", ale niektóre rozwiązania ułatwiają,życie np. ustawienie lodówki blisko strefy przygotowującej posiłki czy zlewu względem płyty. Pomoże to np. w zaprojektowaniu podejścia pod tzw.lód do lodówki, nie od razu trzeba kupować nową lodówkę, która ma kostkarkę czy dozownik wody, ale jak kiedyś się kupi to będzie.

Takie moje doświadczenie, którym chcę się podzielić, chociaż kilka spraw i tak nie da rady przewidzieć przygotowując się prawie 2 lata do budowy zawsze jakieś gniazdko,włącznik czy kran można zaplanować w innym miejscu. Podobno po roku od zamieszkania i przetestowania funkcjonalności, można stwierdzić co i jak, tak na pocieszenie :lol2:

 

coś jeszcze dla tych co mogą nie wiedzieć, do podłogi "stan zero" przy którym murujemy ściany trzeba uwzględnić ocieplenie(od 8cm do ....) + wylewkę(cementowa 8-10cm), to dodajemy do wymiaru "łokciowego".Okno montują na listwach (chyba wszystkie firmy ok.4cm ), parapet powinien wejść pod ramę okna na ok.1cm

więcej o montażu parapetu zobacz tutaj

wys parap.jpg

Edytowane przez kubam76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jesteśmy po kilku wycenach napiszcie co o tym sądzicie

 

Firma 1, 140 tys za mury od a do z ze stropem teriva mat+robocizna

 

Firma 2 130 tys za mury od a do z ze stropem teriva mat+ robocizna

 

Firma 3 104 tys stan jak wyżej

 

 

Za dach od a do z 70 tys dachówka roben ceramiczna angoba mat materiały+robocizna

 

 

jak sądzicie nam porównując większość dzienników budowy Z10 wydaje sie troche drogo dodam że tylko garaż powiększyliosmy o kotłownia 13 mkw

 

 

Zastanawiamy się ponieważ firma Blach-Dek z Wolsztyna przedstawiła nam tańsze rozwiązanie otóż zrezygnować z terivy i tradycyjnej więźby a zmienić to na wiązary prefabrykowane strop drewniany , na poddaszu zostało by nam pow użytkowej ok 40-50 mkw lecz zyskamy na koszcie budowy ok 23 tys zotych bo na tyle wycenili nam strop terive mat+robocizna i w tym wypadku by tego nie było .... ogólnie robi sie mętlik w głowie ;-)

 

 

Pozdrawiam i dzieki za jakieś opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kejsii to są normalne ceny jeśli chodzi o górny śląsk ,u nas nie ma garażu ale materiały + robocizna na stan surowy otwarty 195 tys. Przy czym nie oszczędzaliśmy ,strop jest monolityczny i poddasze użytkowe z 7 oknami.

sabina68 zależy od terenu,mamy lekko spadzisty teren i poszło 220 ton piach II gat.

DSC_0934.jpg

Edytowane przez Adi i Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kejsii

ja bym brał 3 firmę, dwie wyceny to moim zdaniem nieporozumienie

jest to bardzo prosty projekt, nad wiązarami też przez chwilę się zastanawiałem

ale nie możesz liczyć ze oszczędzisz 23 tys bo

same wiązary to jakieś 20-25 tyś do tego trzeba to obić

z góry OSB a od dołu karton-gips

plusem jest to ze od razu dajesz w srodek ocieplenie i latwiej instalacje rozprowadzic

dom koncze w tym roku to jeszcze nie wiem czy teriva to byl lepszy pomysl :)

 

sabina68

u mnie przywiezli prawie 300t, zostalo z 20t ale nierowny teren

i wysoka podmurowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kejsi jak masz czas zawsze lepiej samemu załatwić materiały, bo zawsze jakiś pośrednik, to pośrednik, za uśmiech tego nie zrobi, w hurtowni można się dogadać, co do stałego rabatu, jakiś baner powiesić na płocie za dodatkowe % rabatu, a trochę tam się zostawi plnów i znajomość na kilka miesięcy-lat,

dach chyba kiedyś pisałem Tobie na pw, firmę ,którą mogę polecić z czystym sumieniem , wiem,że będziesz zadowolona z wyceny i z jakości robót, telefony na stronie podane do właścicieli powołaj się na mnie.

strop to możliwości są różne zależy co planujesz na górze, a i tak ile ludzi tyle różnych zdań, u mnie teriva, bo będzie użytkowe, kiedyś, na razie dzieci małe i mieścimy się na dole, jak ruszą do szkoły plan jest,żeby mieli swoje pokoje.

 

sabina68 zasypka zależy jaki wysoki fundament, ale niestety masakryczne ilości nawet, że tona grosze to ponad 5tys.zł u mnie zasypane :) ponad 260ton

Edytowane przez kubam76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki śliczne za szybką podpowiedz:*.No masakryczne ilości tego piachu idą :eek:.Kejsii, kubam 76 ma racje!,kup materiały sama po co dorabiać pośredników?,my i tak mamy na co kasę wydawać nie?:).My kupiliśmy sami wszystko.Cały materiał na zetkę od fundamentów po dach wyszedł nas 100 tys.Jezu teraz to tylko za kieszeń się trzymać!!!wszędzie wołają :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi póki co bierzemy pod uwagę głównie firmę nr.3 reszta przesadziła z wyceną :D Chcemy firmę bo nie mamy czasu biegac po hurtowniach obydwoje z mężem prowadzimy firmy i jesteśmy ciągle w rozjazdach niestety . A czy nie jest tak że budowlańcy z racji swojej branży maja zawsze jakies większe rabaty w hurtowniach niż taki nie z branży ?? Nam firma nr 3 dołączyła wycene z hurtowni ktorą mamy kilometr od miejsca zamieszkania i wyliczyli im na 57tyś netto więc w sumie zawsze z ciekawości mozna podjechać i podpytać ile nam by wyliczyli za te same materiały :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam firma nr 3 dołączyła wycene z hurtowni ktorą mamy kilometr od miejsca zamieszkania i wyliczyli im na 57tyś netto więc w sumie zawsze z ciekawości mozna podjechać i podpytać ile nam by wyliczyli za te same materiały :rolleyes:

A ja wyjdzie więcej to dopłacisz im różnice?:p:p

maja zawsze jakies większe rabaty w hurtowniach niż taki nie z branży

raczej mają..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kejsi jak już masz wycenę to warto zrobić rekonesans i nie zawsze ta co jest obok da najlepszą cenę, znam takie przypadki,że firma 30km od miejsca budowy dała lepsze ceny na całość niż ta co była obok :) Jak masz wyliczenie materiałów to już tylko wystarczy podjechać i niech inne się licytują o Twoje pieniążki. I to nie jest tak,że biegasz po materiały za każdym razem, ustalisz w hurtowni co i jak dajesz numer wykonawcy i na Twoje nazwisko zamawia. Dobrze też uzgodnić ,że możesz oddać materiały których nie zużyjesz.

A co do rabatów firm z branży, jeszcze nie słyszałem,żeby ktoś za uścisk dłoni dawał swoje zniżki chyba,że trafiłaś na "dobrego wujka":)

Edytowane przez kubam76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...