Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej hej ludziska co tu taka cisza ??

 

Podpowiedzcie proszę z jakich firm macie okna ? Dostalismy wyceny póki co z Oknoplastu i Dobroplastu ta druga firma bardzo duża różnica w cenia na ich korzyść ale czytam właśnie dużo negatywnych opini w necie :mad: Już się cieszyliśmy że fajna wycena na okna i nawet HS na taras w mega konkurencyjnej cenie a tu chyba jednak będzie trzeba szukać dalej .

Mile widziane opinie od osób już mieszkających :D A może ktoś ma tutaj zamontowane okna Dobroplastu ? Oczywiście interesuje nas pakiet 3-szybowy 6komorowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

 

kejsii ja mam okna z firmy MS Okna ze Słupska. Firma ma raczej zasięg ogólnopolski. Okna ok. 1 roku w użytku. Sprawują się bez zarzutu, oczywiście 3 szybowy pakiet, kolor zewnętrzny antracyt. Okno tarasowe przesuwne 3,5 metra PSK uchylno-przesuwne sprawuje się rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kejsii ja mam okna z firmy MS Okna ze Słupska. Firma ma raczej zasięg ogólnopolski. Okna ok. 1 roku w użytku. Sprawują się bez zarzutu, oczywiście 3 szybowy pakiet, kolor zewnętrzny antracyt. Okno tarasowe przesuwne 3,5 metra PSK uchylno-przesuwne sprawuje się rewelacyjnie

 

Dzieki :D Sprawdziłam i okazuje się że mają oni punkt sprzedaży w mojej mieścinie :D A nie wiedziałam są chyba dobrze ukryci :p Ale na pewno pojadę po wycenę :yes:

Pytanie jeszcze do osób które mają na tarasie HS , mamy otwór na równe 4m i chciałam zrobić 2 boczne szyby nieruchome a dwie środkowe rozsuwane na boki czy ktoś ma moze takie rozwiązanie ? Ogólnie od zawsze chciałam mieć takie wyjście na taras :D

wyjście na taras.jpg

Edytowane przez kejsii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejs zrób zwiad u tych co mają zamontowane okna, minimum rok wcześniej myślę,że firmy sprzedające gotowy produkt opierają się na kilku producentach np.Oknoplast - Veka, M&S - Salamander/Brugmann ,Aluplast, Rehau, Schuco to te najbardziej popularne profile. Najważniejsza jest dbałość i wykonanie montażu tzn zgrzania ze sobą gotowej ramy, bo same profile, nie ma zbyt kolosalnej różnicy w oporach ciepła. Można się spokojnie kierować wyglądem, chociaż M&S bardzo mnie zainteresowały, kiedy wybierałem okna, profile są wypełnione pianką, niestety trafiłem na słabego sprzedawcę i wybrałem profile Brugmann, a HST mam z Oknoplastu. Najlepszą wycenę dostałem na wszystkie okna z Oknoplastu jakaś promocja zimowa ale montaż był tak odległy czasowo ok.3 miesiące, wybrałem firmę,która wykonał w 3 tygodnie. Zwróć uwagę na same szyby, pakiet 3-szybowy z ciepłymi ramkami, bo całe ciepło ucieka przez szybę, a takie ogromne balkonowe, to obowiązkowo musisz zainwestować jakieś ekstra szyby. Tym ,że firmy lub jej przedstawiciela nie ma w okolicy to się nie przejmuj przedstawiciele co jeżdżą na pomiar przyjadą tylko musisz ich zawołać. Oddzielną sprawą jest ekipa montująca okna już gotowe to jest mega ważne, bo jak ci zepsują to nawet najdroższy profil nic nie da, a wierz mi że są tacy partacze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No i okna oficjalnie zamówione w Oknoplaście :D tarasowe hst dzielone jednak na dwie tafle a nie na 4 jak początkowo chciałam , będzie ładniejszy widok :D Zamówiliśmy od razu u nich bramę garażową i jedne drzwi do kotłowni wiec dali ładny rabacik :D Już doczekać się ich nie mogę :lol2: czas oczekiwania do 6tyg kolor antracyt pod kolor dachówki :yes:

Pochwale się jeszcze że jestesmy po pierwszej wizycie elektryka termin ugadany na koniec sierpnia , przy okazji namówił nas na odkurzacz centralny , któremu w sumie byłam przeciwna , uważałam to za stratę kasy ale jednak ;) Przy okazji podpytam zetkowiczów , którzy mają ten wynalazek ile gniazd macie w z10 i jaki długi wąż????

Sabina postaram się niedługo wrzucić jakies fotki musze je tylko zgrać na kompa ;) A jak tam u was idzie ? Jaki etap ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tak czułam, że mi się spodoba :) U nas też będzie biała kuchnia od zawsze o takiej marzyłam :lol2: Bardzo fajny układ , ja jestem własnie na etapie projektowania w programie IKEA co prawda jeszcze sporo czasu mamy ale elektryk wchodzi w sierpniu i już, choć mniej więcej chce wiedzieć co i gdzie .

A i jeszcze pytanko przy drzwiach macie cegłę czy płytkę ? Z jakiego źródła jeśli mogę spytać ?

Edytowane przez kejsii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli kupowałaś cegłę rozbiurkową ??Ale efekt wyszedl piękny :) Ja myślę nad cegłą recznie formowaną z firmy nelissen , tani nie są ale ponoć cegła dobra. Też będę potrzebowała płytkę ale kupimy chyba cegły i sami potniemy na płytki - bardziej się opłaca. Chcę obłożyć podcień przed domem (znaczy tą wnękę w okół drzwi wejściowych)+ ściana w kuchni przy drzwiach od spiżarki bo chyba robię jednak zabudowę w L no i może jeszcze jakieś elementy :) Spodobały też mi się parapety z tej cegły :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę o kolejną poradę :D Czy ma ktoś z Was ogrzewanie podłogowe a na tym deskę lub panel ?? W salonie muszę mieć koniecznie drewno lub panel , płytka psuję moją koncepcję wystroju :p Czytam od kilku dni różne fora i każdy pisze coś innego ? Jak wygląda takie rozwiązanie w praktyce ? Czy panel przeznaczony pod ogrzewanie podłogowe może zatrzymywać ciepło , czy tylko płytki faktycznie powinno się stosować pod podłogówkę ??

 

Adi i Ania piękny domek wyszedł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kejsii nie rób paneli,kup płytki o wzorze drewna. Praktiker ma teraz w ofercie super płytki podłogowe o wzorach drewna w kilku kolorach po 48zł/1m2

Płytka będzie latem chłodzić a zimą grzać a panel jest izolatorem i oczywiście da się to zrobić ale nie będzie ciepłej podłogi,ciepło rozchodzi się dylatacją wiem bo mam porównanie.

sabina68 gigant chata,super :D

 

Przy okazji dwie foteczki góry i test kominka

DSC_1760.jpgDSC_1759.jpgDSC_1758.jpg

Edytowane przez Adi i Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi i Ania wybaczcie, ale z tezą, że tylko płytki na podłogówkę się nie mogę zgodzić :p U mnie połowa salonu w panelach i jak na 4 dni wyłączyli prąd w zimie to na płytkach nie można było się poruszać boso, a panele chociaż minimalnie, ale były cieplejsze. W momencie jak ogrzewanie pracuje normalnie, nie widzę/czuję różnicy. Położony pod panele podkład z "dziurkami" podobno specjalnie pod ogrzewanie podłogowe. Sąsiad ma podobne łączenie kuchnia płytki, salon deska barlinecka i też jakoś specjalnie nie zauważa różnicy. Może jakby jakieś specjalistyczne urządzenia do mierzenia temperatury przy podłodze,to coś by wykazały, ale dla zwykłego użytkownika nie zauważalne. Jedynie co bym podpowiedział, to bym na całym dole zrobił podłogówkę, bo jednak cieplutka podłoga to super sprawa.

DSC00661a.jpg DSC00560a.jpg

Edytowane przez kubam76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...