Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wcale nie przesadzam :D Ten mój ganek na tarasie od zawsze mi sie podobał ale teraz pojawia się pytanie , wszyscy mnie straszą , że będę miała ciemno w salonie ;) Może wypowie się ktoś kto ma już cos takiego i mieszka ? Czy faktycznie jest ciemno ?? Dodam że u nas od strony tarasu przez cały dzień świeci słońce więc zabudowa jest w sumie konieczna bo inaczej latem nie wyrobimy na tarasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich!

 

To mój debiutancki post na muratorze i chyba wciągnę się jak Narzeczony, dla którego to forum to taka mała biblia ;)

 

Mam nadzieję, że uda mi się troszkę rozbudzić towarzystwo i porozmawiać o Z10 :)

W maju ruszyliśmy z budową, po wcześniejszych trudnościach z biurokracją, drogą dojazdową i pogodą :)

Obecnie jesteśmy przy SSO i robimy dach, następnie będą montowane okna :)

 

Wygląda to tak, przy czym na dachu jest już folia:

 

10431693_824695264236696_5610719063903757061_n.jpg

 

Wprowadziliśmy parę modyfikacji, z których najważniejsze to usunięcie podcienia przy tarasie, brak kominka, okno narożne w kuchni i pokoju przeciwległym do kuchni, powiększyliśmy sam wykusz jak i okno w nim, a i drzwi tarasowe poszerzyliśmy do 4 metrów. Sporo większe jest też okno w łazience:

 

20140712_130411.jpg

 

:) na pewno będę mieć wiele pytań, a póki co nadrabiam i czytam cały wątek :)

 

 

Pozdrawiam!

 

PS.: Domek buduje się pod Wałbrzychem, działka troszkę ponad 1800 mkw :)

Edytowane przez blackthelittle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowych zetkowiczów!!-fajnie że nasza rodzinka się ciągle powiększa :)).blackthelittle-matko boska co to za NICK!!!-język sobie zaraz połamię:p. Domek pięknie rośnie-gratulujemy:bye:.Czekamy oczywiście na fotki z postępujących prac:).Powodzenia w dalszym budowaniu:rolleyes: Kejsii ,dawaj te fotki tynków ,ja tu czekam:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
  • 5 weeks później...
  • 3 weeks później...

szymbi my mamy okno tarasowe przesuwne Oknoplast HS powiększaliśmy i ma 4m czy się sprawdzi- nie wiem okaże się z czasem bo jeszcze nie mieszkamy

 

IMG_0570.JPG

 

U nas niedługo zaczyna się najciekawszy etap wykończeniówka :D Postanowiłam założyć swój wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?234865-Nasz-skandynawski-Z10

 

Zapraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 3 weeks później...
No działamy Kasiu, działamy!.Co prawda nie tak szybko jak Wy, ale u nas też się dzieje:)Jak widziałaś okna i drzwi już są!, położyliśmy instalacje pod odkurzacz centralny,jest już alarm,i właśnie elektryk działa:),zaraz powinien skończyć! i wchodzą goście od tynków:rolleyes: .Ale Wy idziecie jak burza widzę:rolleyes: super-i oby tak dalej:rolleyes: ps.kocham Twój taras!!!!!-jest piękny.Tak sobie z partyzanta Twój wątek podglądam :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witaj malwina 3455! -,fajnie że się ujawniłaś :D Może Tobie się uda trochę rozruszać to forum-bo wszyscy jakoś umilkli :( .Widzę duże zmiany w Waszym domku,ciekawie to wygląda-więc opowiadaj co tam pozmienialiście!:).Fajnie że nasze zetki coraz częściej zmieniają swoje oblicze i każdy coś dokłada od siebie,to super nie?:).Pozdrawiamy i miłego budowania:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sabina , śledzę forum już rok , a teraz faktycznie taka cisza . Bardzo ładnie wyszła wam wasza zetka , widzę że już robicie środek . My czekamy na materiał na dach . Zmian dużo nie ma , tak jak u was zlikwidowałam półcień , teraz salon jest ogromny , z wykuszu jest drugie wyjście na taras , w miejscu małego wc schody na górę (będą drewniane ) , wejście do spiżarki w wiatrołapie ( zrobię tam pralnie ) i podniesiona góra , żeby było przestrzennie . Bardzo się cieszę z wyboru tego projektu , martwi mnie tylko przyszłe sprzątanie , ale też liczę na odkurzacz centralny . Jeśli można wiedzieć ile was wyniosła instalacja odkurzacza ? Pozdrawiam serdecznie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malwina3455 jasne że mogę powiedzieć!:)nas instalacja pod odkurzacz wyniosła 1600 zł-mamy 5 gniazdek!- (2 na dole,2 u góry i jedno w garażu), do tego w kuchni i wiatrołapie dodatkowo montujemy jeszcze Wally Flex.:).U nas właśnie elektryk kończy i zaraz wchodzą tynkarze.I tak małymi kroczkami do przodu,ale fajnie jest -cieszy każdy drobiazg.11068863_10206096580484072_438615391_n.jpg11081855_677548435701842_922812171_n.jpg11096838_677548719035147_576139063_n.jpg11225907_696803923776293_1338138495_n.jpg11081725_675169132606439_1739703617_n.jpg. Ja oczywiście też czekam na fotki z dalszych prac.pzdrawiam:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sabina , a ja myślałam o automatycznych szufelkach w kuchni i wiatrołapie , może przy kominku , aha jeszcze w kuchni chcę szufelkę pod blatem , ale widzę że są coraz lepsze rozwiązania i te szufelki można zastąpić WALLY FLEX . Dobrze że jestem na tym forum , można dużo rzeczy się dowiedzieć . A u was powiększony wykusz - bardzo ładnie , ile teraz ma szerokości ? A jakie jeszcze zrobiliście zmiany ? My dopiero w połowie czerwca doczekamy się na drewno na dach , taka kolejka , chyba całe miasto się buduję . Na bieżąco będę wstawiać fotki . I będę miała dużo pytań odnośnie elektryki i tynków . Pozdrawiam serdecznie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malwina okno wykuszowe ma 3,30 szerokości i 2 wysokie!,fajnie wygląda ale mycie to juz nie bedzie takie fajne nie?:).Jeżeli chodzi o odkurzacz!-też myśleliśmy najpierw o szufelkach,ale poczytałam ,podumałam i doszłam do wniosku że jednak Wally Flex to jest to!.Jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu:).Doradzają montaż w strategicznych miejscach ,czyli wiatrołap ,kuchnia,łazienka,(my z łazienkowego zrezygnowaliśmy).Ale ogólnie super sprawa ten odkurzacz nie?:).pozdrawiam:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Halo halo jest tam ktoś?cisza się taka zrobiła:(,nikt już tutaj nie wchodzi?:(.Kochani ja z pytankiem wielkim do Was !-kto ma piec na wszystko(groszek,miał,drzewo)i ile ma KW??????,bo różnie doradzają,pogubić się można:mad:Bardzo Was proszę o możliwie szybką odpowiedz bo czas nagli-przyszedł czas zakupu pieca i muszę wiedzieć jaki wybrać.:yes: malwina,kejsii- co z Wami? praca ,pracą a pogadać też trzeba:D,dawajcie znać co tam u Was:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam piec na ekogroszek ale będzie porównywalne.

Zdecydowałem się na piec o mocy 16kW, ale już wiem, że to jest za dużo. W taką zimę jak ostatnia piec "kisił" się a w domu było 25 stopni.

 

"Starzy" wyjadacze hydrauliki doradzali piec 19kW a doradcy w internecie sugerowali piec max. 10-12kW, dlatego uśredniłem wyborem 16kW

 

http://czysteogrzewanie.pl/kociol/co-za-duzo-to-niezdrowo-dobor-mocy-kotla-weglowego/

 

Moja Z10ka:

http://msk-si.nstrefa.pl/pliki/IMG_20150803_074459.jpg

http://msk-si.nstrefa.pl/pliki/IMG_20150803_074435.jpg

Edytowane przez michal_sk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...