Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

około 44 tys pln za stan zero, dom budowany zgodnie z projektem, 2,5 tony stali (tarasy też zbrojone i wylewane ławy), ławy beton B20, chudziak B15 (niewiele drożej wychodziło, z wylaniem tarasów), hydroizolacji 3 warstwy (w projekcie 2), folia kubełkowa i styropian 10cm Termoorganika Silver fundament, kanalizacja Wavin a nie jakieś tam marketowe.. Raczej nie żałowaliśmy na materiały, w cenie sporo własnej pracy oczywiście. Myśle że to bardzo dobry wynik, bo teraz surowy zamknięty liczę zamknąć się w 150 tys, czy tak będzie okaże się ;)

 

ps w tej cenie drobiazgi jak: taczki, szpadel, grabie, łopata, gwoździe, deski itp wszystko mam rozpisane,

 

NIECH JUŻ PRZESTANIE PADAĆ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też w końcu coś już mamy ;)

Ze ścianami idziemy w przyszłym tygodniu jak pogoda pozwoli, na razie ciągle pada :(

http://lh3.ggpht.com/_bHVlvGWDctY/TGkDW3Vik6I/AAAAAAAAc3E/fUvMbJ30kG8/s640/P1040311.JPG

 

pozdrowienia dla wszystkich budujących

 

ps. dziennik założę jesienią jak czasu będzie więcej, zdjęcia cały czas robie

 

Lukiasz wykusz u Was zostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mężuś to zrobił w COREL DRAW i zapisał jako JPG ( cokolwiek to znaczy ).Garaż będzie oddzielony drzwiami od domu i drzwiami od garażu ,więc nie sądzę żeby to był problem.

 

Niestety moja "przyjaźń" z komputerem jest ograniczona............ :(

Narysowałam więc szkic odręcznie ;)

 

........ Wiem, wiem :( .............. garaż od frontu wygląda "nieco" kiepsko ale działanie takie ma uzasadnienie:

po pierwsze: kotłownia przeniesiona do garażu, a jednocześnie przy domu (!)

po drugie: Nasza działka ma wymiary 24/370 ( ) więc nijak nie udało się dokleić garażu na jednej z bocznych ścian , a obok garażu będzie przyklejona wiata na drugi samochód (tu nie ma określonej odległości od ściany)

 

Poddasza nie wstawiam, a będzie użytkowe:

1. Łazienka górna nad łazienką dolną

2. pozostała powierzchnia podzielona na dwie równe części

 

Co Wy na to? Liczę na szczere komentarze

A jak będzie dużo złych, to zostawię jak w oryginale ;)

parter z10 zmieniony.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam anpia oraz wszystkich pozostałych zetkowiczów! No cóż jakie warunki masz to masz super ze nie zniechęciło Cie to zeby wybrać jnny projekt!!! My kiedyś ustaliliśmy że nie chcemy w domu przejścia do garażu,aleeeeeeeeeee -- mamy znajomych którzy mają takie przejście bezpośrednio do holu i nie odczuwają jakiegoś dyskomfortu z tego powodu. Po drugie tak sobie myślimy ,że garaż garażem jakoś mozna by przeżyć ,ale już zimą wychodzić na dwór żeby wejść do kotłowni to lipa.Dlatego wykroiliśmy przejście kosztem pokoju( coś za coś)A garaż jednostanowiskowy też sie nie zmieści??Jeśli chodzi o sam dom to fajnie że łazienka będzie wielka i będzie miała okno , też tak chciałam ale niestety ( kompromis sie to nazywa).Poddasze- tam nie ma wielkiego pola do popisu- 2pokoje i łazienka ewentualnie trochę strychu-suszarni,ale widziałam zdjęcia z realizacji i jestem zaskoczona przestrzenia która tam wyszła -super nie spodziewałam sie!!! anpia-- generalnie powiem Ci że każdy ocenia projekt według swoich potrzeb i upodobań ,wiec nie sugeruj sie tym co przeczytasz od innych bo to twoja rodzina tam będzie mieszkać choć dobrze nieraz zastanowić sie nad czyjąś sugestia.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre słowa Skubisie - każdy buduje tak jak mu odpowiada. Jest dużo projektów domów z przyklejonym garażem od frontu. Trochę dominuje to bryłę domu. Napisz dlaczego nie chcesz garażu za domem? Nie da się jakoś na 23m działce zrobić wjazdu za dom i tam postawić garażu? No i wyjdzie chyba sporo więcej dachu. My planujemy z tylu domu postawić garaż z pomieszczeniem gospodarczym 50m2. Będzie miał jednospadowy dach przykryty blachą w kolorze blachodachówki na domku.

http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/488/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kominka fajny pomysł:)

A jeśli chodzi o garaż z tyłu domu - nie wchodzi w grę, ze względu na plan zagospodarowania przestrzennego.

Można jeszcze postawić garaż przed domem - na bocznej granicy działki zachowując 3m od siatki, ale wtedy PG zostanie tam gdzie jest, a zależy mi na garderobie (ale czy to aż takie ważne? Muszę się jeszcze poważnie zastanowić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o tą ścianę właśnie chodzi.My dopiero gdzieś za 2 tygodnie będziemy'' walczyć'' z projektantem ,więc narazie wszystko to co chcemy zmienić to nasze '' chcenia '' i zobaczymy jak to sie będzie miało do rzeczywistości .Nie chciałabym ,żeby facio mi powiedział -'' proszę pani ale tak sie nie da bo ......ble ble ble!! Pogryze Go i będzie cierpiał bardziej niż Ja !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anpia nie wiem czym będziecie ogrzewać dom aledla kotłowni z wejściem z zewnątrz ja mówię zdecydowanie nie!!!

A skoro będziecie robić poddasze użytkowe może jednak warto pomyśleć o przeróbce tego pokoju z przodu chyba że jest wam koniecznie potrzebny albo zrobić projekt indywidualny na podobieństwo zetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...