Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ano właśnie trzeba jeszcze wziąść pod uwagę te cuda pogodowe, nas przetrzymały o jakieś 2 miesiące

 

a zapomniałam dodać dla nowo budujących polecam przeczytać wątek

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?18808-Czego-w-urzadzaniu-domu-nie-zrobilibyscie-ponownie

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ale się rozpisujecie, ale to bardzo dobrze:) Jeśli nie przygniotą nas papierki to zaczynamy w czerwcu 2011. Chcemy, postawić przykryć i zostawić na zimę. Z doświadczenia budujących znajomych wiemy, że nawet jak jest kasa pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. A to tynki nie schną, a to wylewki nie schną itd. Nie nastawiam się na jakieś nowoczesne technologie, żeby móc ten domek w rok postawić, bo nas na to nie stać. Więc nawet jeśli zaczniemy czerwiec 2011, to cały 2012 kończymy domek a na Wielkanoc 2013 przeprowadzka. Takie jest moje marzenie. Czyli mniej więcej w dwa lata. Moja bratowa tez nastawiła sie na 2 lata, a wyszło równo 4 no i ten 3 rok był kryzysowy dla nich.

Bejjusia - błagam wrzuć w tym programie rzut Z10 w lustrzanym odbiciu ale bez zmian i bez garażu. Błagam!!!! W końcu coś widzę na tym programowym rzucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Jestem wielbicielką z10 już od paru lat. Śledzę wszystkie wiadomości w necie jakie pojawiają się na temat z10. Buduję z projektu indywidualnego, ponieważ mój architekt wolał projektować wszystko od nowa, niż wprowadzać tyle zmian.

Ja papiery mam już za sobą(pozwolenie na budowę od 25 lipca). Niestety pogoda nie daje nam ruszyć całą parą. do tej pory zgarnęliśmy humus, wytyczyliśmy budynek i najważniejsze utwardziliśmy drogę dojazdową do naszej działeczki ( co nie było łatwe). Niestety w wykopie po zgarniętym humusie mamy obecnie basen. Panowie od fundamentów nie mogą i nie chcą zacząć kopać. Czekamy aż przeschnie, a pogoda w kratkę.

Edytowane przez kanetak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bejjusia - błagam wrzuć w tym programie rzut Z10 w lustrzanym odbiciu ale bez zmian i bez garażu. Błagam!!!! W końcu coś widzę na tym programowym rzucie.

 

klemensik77, anpia dobre jestescie :D

nie ukrywam, ze sie ubawilam :) oczywiscie w pozytywnym tego slowa znaczeniu :)

tym bardziej, ze ja sama w tym programie niczego nie umiem zrobic!!!! hehehe

wszystko robi moj maz, wiec moze jak go grzecznie poprosze to zrobi taki projekcik dla Was ;)

 

trzeba nad tym troche posiedziec, wiec pewnie nie bedzie to od razu dzisiaj, ale mysle, ze w najblizszym czasie sie uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klemensik77, anpia dobre jestescie :D

nie ukrywam, ze sie ubawilam :) oczywiscie w pozytywnym tego slowa znaczeniu :)

tym bardziej, ze ja sama w tym programie niczego nie umiem zrobic!!!! hehehe

wszystko robi moj maz, wiec moze jak go grzecznie poprosze to zrobi taki projekcik dla Was ;)

 

trzeba nad tym troche posiedziec, wiec pewnie nie bedzie to od razu dzisiaj, ale mysle, ze w najblizszym czasie sie uda ;)

 

Dzięki:):);)

Ja mam dwie lewe ręce, jeśli chodzi o robienie czegoś na komputerze, poza tym czego wymaga moja praca;)

 

dla Klemensika i Gochawas

Dziewczyny, mam świetną ekipę do kostki, opaski i schodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanetak, a może lepiej tego nie pokazuj, bo jak nam coś odstrzeli:)

Bejjusia - no poproś ładnie męża, będziemy cierpliwe.

Anpia, zbieraj adresy, oferty - przyjdzie czas to będziemy się dzielić.

dziewczyny a czy planujecie zamykać część nocna i oddzielać ja drzwiami od części dziennej??? U nas góry nie będzie więc tej prywatności dla chłopaków za dużo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dole zostanie tylko jeden pokój, tzn. moja sypialnia. Z dużej łazienki na dole zrobiliśmy garderobę, a z pokoju łazienkę. Wszystko jest zamknięte od strony holu drzwiami. mamy więc bardzo prywatną strefę nocną. Pokój na przeciwko sieni będzie pomieszczeniem gospodarczym, w którym znajdzie się również pralnia z suszarnią (wyjście na ogród). A z pomieszczenia gospodarczego zrobiliśmy garderobę. Poddasze w związku z tym jak najbardziej użytkowe. Na górze dwa pokoje, łazienka, a przy niej garderoba oraz jakiś składzik. Schody umieszczone są na dole w holu, częściowo wejdą w garderobę.Przez takie umieszczenie schodów zyskaliśmy większe możliwości podzielenia poddasza. Górny ich bieg nie wychodzi na samym środku.

Dodam jeszcze,że garaż będzie dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym na tyłach ,na wszelkiej maści kosiarki, łopaty itp. sprzęty (bez przejścia do domu).

Dom będzie ogrzewany pompą ciepła, w związku z tym do likwidacji poszedł komin, a również kominy do wentylacji grawitacyjnej zostały zlikwidowane (rekuperacja).

Jak uda mi się rozgryźć, jak wstawić pliki z pdf to na pewno to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dole zostanie tylko jeden pokój, tzn. moja sypialnia. Z dużej łazienki na dole zrobiliśmy garderobę, a z pokoju łazienkę. Wszystko jest zamknięte od strony holu drzwiami. mamy więc bardzo prywatną strefę nocną. Pokój na przeciwko sieni będzie pomieszczeniem gospodarczym, w którym znajdzie się również pralnia z suszarnią (wyjście na ogród). A z pomieszczenia gospodarczego zrobiliśmy garderobę. Poddasze w związku z tym jak najbardziej użytkowe. Na górze dwa pokoje, łazienka, a przy niej garderoba oraz jakiś składzik. Schody umieszczone są na dole w holu, częściowo wejdą w garderobę.Przez takie umieszczenie schodów zyskaliśmy większe możliwości podzielenia poddasza. Górny ich bieg nie wychodzi na samym środku.

Dodam jeszcze,że garaż będzie dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym na tyłach ,na wszelkiej maści kosiarki, łopaty itp. sprzęty (bez przejścia do domu).

Dom będzie ogrzewany pompą ciepła, w związku z tym do likwidacji poszedł komin, a również kominy do wentylacji grawitacyjnej zostały zlikwidowane (rekuperacja).

Jak uda mi się rozgryźć, jak wstawić pliki z pdf to na pewno to zrobię.

 

Ja bardzo poproszę zwłaszcza o rzuty poddasza:)

Takie same pomieszczenia tam planuję a NIKT (!!!!!!!) nie chce mi pomóc i wrzucić jakichś rysunków :(

 

Oczywiście się nie skarżę;) ale byłabym wdzięczna:) I chyba nie dokładnie doczytałam, gdzie się budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy na Podkarpaciu.

Z tymi rzutami, to jak najbardziej się postaram, tylko muszę poczekać na moją drugą połówkę. Kiedy wróci z pracy, to pewnie coś zaradzi. Ja już nic nie wymyślę, rysunki mają za duży rozmiar i nie da rady zrobić transferu. Próbowałam coś je pozmniejszać, ale efekty mizerne.:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...