Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Udało się , ale czy coś widać?

Co do poddasza, to to pomieszczenie z wejściem od łazienki będzie podzielone na dwa. Jedno będzie garderobą (to przy łazience), a drugie będzie miało wejście od strony schodów ( wstawi się tam takie skośne drzwi) i będzie służyć za składzik i lokum dla centrali nawiewno-wywiewnej.

rzut1 copy..jpg

rzut2 copy..jpg

Edytowane przez kanetak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się , ale czy coś widać?

Co do poddasza, to to pomieszczenie z wejściem od łazienki będzie podzielone na dwa. Jedno będzie garderobą (to przy łazience), a drugie będzie miało wejście od strony schodów ( wstawi się tam takie skośne drzwi) i będzie służyć za składzik i lokum dla centrali nawiewno-wywiewnej.

 

Serdeczne dzięki:)

Jednak do mojej wizji niestety trochę nie pasuje:(

Chcę typową Z-kę ze schodami w innym miejscu, więc i rozkład pomieszczeń musi być inny.

A Twój dół przypomina Z35.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sama sobie narysowałam ;)

Pokoje po podłodze wyszły ok 32 m, łazienka malutka ale to tylko dla dzieciorków, więc będzie jedynie kabina prysznicowa, umywalka, toaleta i małe szafki.

Zależało mi na jak największej powierzchni pokoi, bo w tej chwili mają malutkie - po 11m :(

Kształt pokoi może się niektórym osobom nie podobać..............

AAA.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anpia, czy aby nie za malutka ta łazienka? Pamiętaj , że skosy przy tym kącie nachylenia dachu zabierają mnóstwo miejsca. Czasami może się okazać nie możliwe wstawienie prysznica. Jak u ciebie z wysokością tego pomieszczenia w najwyższym punkcie? I jeszcze jedno, czy w tym miejscu idzie ci pion kanalizacyjny? Czy będziesz robić zupełnie nowy? a czy przypadkiem nie wyjdzie on w pokoju na dole?

A pokoje o.k.,fajne i bardzo duże, można nieźle poszaleć z urządzaniem wnętrz. Dzieciakom byłoby bardzo wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anpia, czy aby nie za malutka ta łazienka? Pamiętaj , że skosy przy tym kącie nachylenia dachu zabierają mnóstwo miejsca. Czasami może się okazać nie możliwe wstawienie prysznica. Jak u ciebie z wysokością tego pomieszczenia w najwyższym punkcie? I jeszcze jedno, czy w tym miejscu idzie ci pion kanalizacyjny? Czy będziesz robić zupełnie nowy? a czy przypadkiem nie wyjdzie on w pokoju na dole?

A pokoje o.k.,fajne i bardzo duże, można nieźle poszaleć z urządzaniem wnętrz. Dzieciakom byłoby bardzo wygodnie.

 

Prysznic mam akurat na typowej wysokości :), do sufitu jest ponad 190 cm i ta część obok również (do komina) ma tą wysokość- tam będą wieszaki na ręczniki (grzejnik) - cała wnęka po prawej stronie

W miejscu skosów szafki z umywalką w nich zamontowaną, więc ludzik będzie stał wyprostowany - sufit kończy się na 190 cm (tył schodów) no i jeszcze gdzieś wkomponować toaletę.

Na moim szkicu trochę jest mało czytelnie, ale linia 190 cm (kreska przerywana) jest tam zaznaczona. Na rysunkach szczegółowych na stronie Z500 dokładnie ją widać.

A co do pionów, wentylacja jest dokładnie pod spodem, ponieważ w projekcie Z10 na parterze jest mała toaleta pod schodami:)

Co prawda moje dzieci lubią się myć;) ale synio stwierdził, że "podstawa to metry w pokojach" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wymiarów nie będzie widać, rysunku w tak dobrej rozdzielczości nie da się umieścić na forum. Oryginały tych rzutów miały format A2, więc i tak cud, że się udało to wcisnąć.

 

spoko rozumiem :)

 

to kanetak moze nam przyblizysz, jak duze wyszly Wam te pokoje na poddaszu? tez chcemy w przyszlosci go zagospodarowac, wiec sie bedzie trzeba zastanowic nad jakims sensownym ukladem... z tym, ze schodow nie bedziemy przesuwac, wiec pewnie inaczej nam to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wyszły dwa pokoje po 15 mkw. liczone po podłodze(7,2 mkw pow. uzytk.)- 368x410 cm, ścianka kolankowa jest na wysokość 120 cm, a kąt nachylenia dachu 30 stopni. Wydaje mi się, że to wystarczające rozmiary. Pod ścianką kolankową stanie zarówno biurko, jak i łóżko. W pokojach nie muszę wstawiać dużych szaf, bo będę dysponować garderobą o pow. około 15 mkw. Poza tym u mnie jest tylko jeden mały ludzik, więc drugi pokój będzie służył za gabinet, tudzież gościnny. U nas pokoje zostały umieszczone po jednej stronie domu, ze względu na połączenie dwóch połaci dachu po stronie drugiej. Te skosy wynikające z połączenia garażu z domem są trochę skomplikowane, a i umieszczenie tam okien nie jest takie proste.

 

Anpia, u ciebie będzie całkiem spora łazienka na dole, więc skoro dzieckom to nie przeszkadza, a zmieści ci się wszystko do tej łazieneczki, to ja nie widzę żadnych przeszkód w takim podziale poddasza. Ważne, aby wszyscy domownicy byli zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki, dużo piszecie o poddaszu. Ja narazie temu tematowi nie za bardzo się przyglądam. Zrobimy oczywiście strop Teriva i wyprowadzimy media na górę. Ale zostanie narazie tam pusta przestrzeń, nieocieplone poddasze i nie wstawiamy okien. Szczerze powiem że nie lubię właśnie skosów i nie lubię okien dachowych no i schodów:) Plan jest taki - zrobić dół. Nasza sypialnia to ten pokój 15,5 m a dwa pozostałe chłopaków - teraz maja 2 lata i 6 lat. Więc tak za 3 lata - daj Boże będzie przeprowadzka - będzie 5 lat i 9 lat. A jak będą nastolatkami i będą chcieli górę to się zrobi - no i oczywiście jak będzie kasa. Schody zrobimy kosztem największego pokoju a z reszty pokoju zrobi się gabinecik. Plany są a jak wyjdzie to się zobaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dalej nie wiem czy oddzielać część dzienna od nocnej, czy pakować tu ściankę i drzwi, na ktorymś rzucie tak jest.

 

Tej decyzji chyba nikt ci nie pomoże podjąć. Sama musisz wiedzieć jaki tryb życia prowadzicie. Czy dzieciakom przeszkadza hałas przy usypianiu? A może to one hałasują tak, że zagłuszają wszystko? Bo ta ścianka, to przecież nie tylko względy estetyczne.Na szczęście masz chwilę, żeby to jeszcze przemyśleć. Ścianka jest działowa i można o niej zadecydować na etapie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanetak dzieki za odpowiedz!

 

klemesik77 my tez nie bedziemy od razu robic poddasza, pytam bardziej z ciekawosci.. narazie poddasze bedzie puste a jak beda pieniadze to sie zrobi :)

dzieci jeszcze nie mamy, wiec jak narazie dol w zupelnosci wystarczy.. z reszta tak samo nie przepadam za pokojami ze skosem i oknami dachowymi ;)

a co do oddzielenia czesci nocnej od dziennej, to ja tez tak bym chciala zrobic (zeby oddzielic) ale maz ma troche inne zdanie, wiec zobaczymy jak sie to sie zakonczy :) ale na to jeszcze mamy czas.. na pewno do wiosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać widać Synthia :)

Po prawej stronie to wyspa?

A ktoras sciane bedziecie mieli w pelni zabudowana?

 

My dzisiaj bylismy z mezem zobaczyc Z10 na zywo !! anpia dzieki za kontakt raz jeszcze! bo naprawde wartyo bylo :)

Chociaz na pierwszy rzut oka dom wydawal nam sie ... maly :) to jak weszlismy okazal sie po prostu idealnym :) no i teraz to jeszcze bardziej sie nie moge doczekac budowy!! :)

No i mam tez watpliwosci, bo chcielismy zrezygnowac z wykuszu, ale jak go zobaczylam "na zywo" to juz sama nie wiem.. bede musiala chyba meza do niego teraz przekonywac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...