Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A u nas dupa. Wzięliśmy geodetę żeby robił mapę do celów projektowych, a tam okazuje się że nie ma w starostwie dokumentów na podstawie których można byłoby wyznaczyć granice. Tzn. działka figuruje na mnie, jest obszar, księga wieczysta, ale jak była wydzielana z większej całości kilkanaście lat temu, to cała dokumentacja z tamtego okresu przepadła. Jutro geodeta ma do mnie dzwonić. Podłamałam się:::(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taka cisza??? Zasiałam moje ziarenko goryczy i nikt nic nie pisze???

 

U mnie też nie kolorowo. Panowie od fundamentów byli, posiedzieli chwilę i sobie pojechali. Wykopali trzy dołki kontrolne, no i lipa. W dołkach zbiera się woda. Woda schodzi co prawda po dobie, ale wystarczy, że trochę popada i znów nic nie można zrobić. Obecnie szykuje się wielka akcja na poniedziałek.

Jednego dnia chcą wykopać,zazbroić i zalać ławy. Umówione są posiłki w ludziach. Patrzę w niebo ze strachem, śledzę wszystkie serwisy pogodowe i chyba nie pozostaje mi nic, jak modlić się. Mam już dosyć tego czekania, to już trzeci tydzień.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co taka cisza??? Zasiałam moje ziarenko goryczy i nikt nic nie pisze???

 

Nie pisze, bo np u nas nie dzieje sie nic ciekawego ani nowego... narazie sie dowiadujemy wszedzie "co i jak" i zalatwiamy sprawy urzedowe... wiec generalnie nudy :) mysle, ze jak wiekszosc z nas ruszy z budowa w 2011 to sie dopiero zacznie szalenstwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie szykuje się wielka akcja na poniedziałek. Jednego dnia chcą wykopać,zazbroić i zalać ławy. Umówione są posiłki w ludziach. Patrzę w niebo ze strachem, śledzę wszystkie serwisy pogodowe i chyba nie pozostaje mi nic, jak modlić się. Mam już dosyć tego czekania, to już trzeci tydzień.:bash:

 

kanetak! pogoda zapowiada nam piekny, sloneczny i (w miare) cieply poniedzialek!! :) na pewno uda Wam sie ruszyc z budowa! trzymam kciuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy poniedziałek. Za oknem słoneczko - myślę że co niektórzy będą zadowoleni:)

 

O co niektórzy są bardzo zadowoleni.:) Panowie już kopią i oni również są bardzo zadowoleni. Ziemia obeschła na tyle, że wszystko wychodzi równiuteńko.

Jadę koło południa oglądać efekty pracy i już się nie mogę doczekać. Nigdy nie sądziłam, że tak będą mnie ekscytować dołki w ziemi.

A wszystkim mówię głowa do góry, zła passa w końcu minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że prace idą do przodu.

Mój M. pojechał właśnie do starostwa do geodetki. Rozmawiałam z Panią rano i powiedziała że robi nam mapę ale nie będzie ona zbyt dokładna. Kazała sytuować budynek w bezpiecznej odległości od miedzy. Działkę mamy szeroką na 69 m a długą prawie na 100 m. Chcieliśmy ja podzielić mniej więcej na pół i na tych 35 m sie zagospodarować. Więc jak zostawimy od miedzy 12 m, potem budynek 12 m to zostanie jeszcze 11 m - na wjazd i pasek zieleni. No i chyba styknie. Mąż ma się dowiedzieć jaka to może być granica błędu.

Wiedziałam że będą "kwiatki" ale mam nadzieje że z papierami do czerwca się wyrobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej ej ej 'zetkowicze' co to ma byc, juz spadlismy na 4 strone!! :)

nikt nic nie pisze... nudy nudy :)

z reszta u nas tez nudy i nic sie nie dzieje, czekamy na wiosne :) :)

 

aha i co do projektu, o ktory prosilyscie dziewczyny (klemensik, anpia), to myslelismy ze mozna w tym programie zrobic takie lustrzanne odbicie, ale chyba sie nie da, a mojemu mezusiowi nie chce sie robic tego od nowa, bo to jednak troche czasu zajmuje... :( ...wiec napisze Wam jak sie nazywa ten program, jest to Google SketchUp i jest calkowicie darmowy :) my sciagnelismy sobie chyba ta najnowsza wersje.. jak cos to piszcie, pytajcie sie, pomoge, doradze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...