Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hehe niby budowa domu jest daleka przyszloscia, a urzadzanie jeszcze dalsza, to pomyslow jest mnostwo :) przynajmniej u mnie...

 

Ostatnio sobie wymyslilam - poniewaz nie chce miec otwartej kuchni - drzwi przesuwane.. szklane :) nawet mezus sie zgodzil, co uwazam za wielki sukces hihi wczesniej myslelismy o drewnianych, ale ostatnio tak sobie szperalam w internecie i znalazlam pare zdjec wlasnie szklanych i sie zauroczylam.

Teraz uparcie bede dazyc do celu, chyba ze mi sie jeszcze w trakcie budowy zmieni ... co jest w moim przypadku bardzo prawdopodobne :) :)

 

A jak tam Synthia Wasza kuchnia? Juz gotowa?

Pochwal sie postepami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej zetkowicze!

działka jest, wypis i wyrys jest, mapa do celów projektowych jest, wstępne uzgodnienia z projektantem są:)

Dzisiaj zamawiam PROJEKT - Z10 stu 30 w lustrzanym odbiciu. Musze prosić o zmiany - lustro, likwidacja wykuszu, zgoda na przeniesienie trzonów kominowych - przesuwamy kominek bliżej wejścia do salonu, kominek na zewnątrz likwidujemy. Pomyśleć muszę co jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam już dość budowania domu, najchętniej bym go sprzedała:bash:. Facet od wykończeniówki miał przyjść w poniedziałek przyjdzie za 3 tygodnie. Pojechałam zamówić płytki z Nowej Gali concept 01 do wiatrołapu, okazało się że produkcja wstrzymana (a 2 tygodnie temu rozwiałam z "głąbem" w sklepie i nie było problemu), trzeba szukać dalej może gdzieś w innym sklepie są na stanie.

Drzwi zewnętrzne miały być na koniec października i będą w połowie listopada a na początku listopada miałam mieć montowaną kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthia - toć to przecież normalne że wykończeniówka wykańcza:) Przy planowaniu kosztów należy założyć sobie niestety +30% tego co zaplanowaliśmy, tak samo z czasem - planowany czas proporcjonalnie zwiększamy - jak nam mówią miesiąc - to my dwa. Wiem, wiem że nieraz są normalni fachowcy i sklepy, ale raczej to rzadkość. Głowa do góry i nie sprzedawaj zetki!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Klemensik .... nie chce mi się nawet pisać w kuchni między blatem a oknem mam 5,7 cm różnicy a miało być idealnie blat w kuchni przy oknie połączony zamiast parapetu, teraz kombinuje co z tym fantem zrobić. Jestem maksymalnie wkurzona.....

Słyszałam dojdzie wylewka i będzie ok. Wylewka zrobiona i wielka d...a.

 

Sprzęt w kuchni mam mieć taki:

płyta indukcyjna Teka IRX 645

okap amica OKC 951 S

lodówka electrolux ERN 29790

zmywarka elctrolux ESL 86070 R

zlewozmywak blaco subline 350/150- V albo BlancoAxon II 6S (jeszcze niezdecydowałam)

Bateria BlancoLinus- chrom

 

Blat w kuchni kompozyt starona Sanded Cream

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthia bedzie dobrze ... musi byc ! i nawet nie mysl o sprzedawaniu zetki !!! :)

btw bardzo ladne wybraliscie te plytki! bede trzymac kcuki, zeby udalo sie jak najszybciej zalatwic!

a co do kuchni, to tez bym sie zdenerwowala.. tu to sie nie dziwie... i co teraz? bedziecie wstawiac parapety?

a jakie drzwi wejsciowe wybraliscie? moze masz jakies zdjecie?

 

u nas sprawy ruszaja do przodu, mamy nadzieje, ze do wiosny sie uda z dokumentami i wtedy ruszymy w koncu z budowa... teraz zastanawiamy sie jeszcze nad zmianami jakie chcielibysmy wprowadzic, tak juz definitywnie, zeby pozniej nie zalowac... wiecie jak to jest :)

Klemensik Wy jeszcze wprowadziliscie jakies zmiany? czy tylko te o ktorych wczesniej pisalas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie ku przestrodze dla Was, dopracować szczegóły, żeby nie było tak jak u mnie.

Bejjusia co do żałowania, czego wcześniej nie zrobiłam i nie dopilnowałam to ja już jestem chyba rekordzistką !!! Powinam teraz założyć wątek "czego dopilnować przy budowaniu domu" fouet..gif

Oczywiście wszystko się wyjaśniło, ta rożnica to skutek podniesienia sufitu bo ja mam 2,74 wysokości po wylewkach, co nie zmienia faktu, że, uczulałam wcześniej wszystkich, że blat w kuchni z parapetem ma tworzyć całość. Jednak faceci są z kosmosu i tyle... Uff wyżaliłam się. ;)

Co do blatu to nie wiem jeszcze co zrobię, dzwoniłam do studia z meblami kuchennymi i troszkę mnie podnieśli na duchu, że ten cokolik z kompozytu żle nie będzie wyglądał. Chociaż troszkę pocieszenia. Może jeszcze podniosę szafki dolne ( w projekcie mam 87 cm) o 1 cm, ale obawiam się, że już 88 cm będzie dla mnie za wysoko, jeszcze jak położę dechę do krojenia... Teraz w kuchni mam 85 cm i jest troszkę za nisko więc te 2 cm wyżej byłoby ok.

 

Drzwi zewnętrzne będą bardzo proste.

Podobne do tych tylko dzielone na trzy części (2 wieksze i jedna mniejsza) no i w kolorze orzech.

http://images43.fotosik.pl/348/32fcc40b6e5aabdemed.jpg

drzwi wewnętrzne http://images47.fotosik.pl/348/86a1daa471c3c468.jpg

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma niedaleko, chce się przekonać jak duży, lub jak mały ;) jes Z10 to najlepiej jest wpaść do nas i dotknąć go własnoręcznie :)

Na priv podeślę kontakt.

Ja wciąż walczę puki pogoda, mam nadzieję, że zdążę do zimy z elewacją. Uporałem się z dachem, wyszło bardzo fajnie, jednak gonty dobrych firm robią świetne wrażenie na dachu.

W sobotę mieliśmy gości z forum. Był u nas arus666 z rodzinką, mam nadzieję, że zobaczyli co chcieli, myślę, że takiej wyzyty na żywo nic nie jest w stanie zastąpić. Pozdrawiamy gości :)

Edytowane przez maajki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę mieliśmy gości z forum. Był u nas arus666 z rodzinką, mam nadzieję, że zobaczyli co chcieli, myślę, że takiej wyzyty na żywo nic nie jest w stanie zastąpić.

 

Zgadzam się w 100 procentach! nie ma to jak zobaczyc domek na zywo!

 

Synthia wyzalaj sie, wyzalaj smialo :)

a drzwi wejsciowe bardzo ladne!

 

my wczoraj z mezem projektowalismy sobie wnetrza w naszym programie googlowskim :) normalnie super to wychodzi! konczymy juz salon i kuchnie, pozniej sie chcemy zabrac za lazienke, zeby wiedziec gdzie jakie rury wsadzic itp :) zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Śledzę to forum już od dłuższego czasu i czas się ujawnić (tym bardziej, że zostałem wywołany) ;-)

Z żoną jesteśmy wielkimi fanami Z10, dzięki uprzejmości maajki'ego mogliśmy obejrzeć Z10 na żywo.

Wnioski są takie: dla nas ten domek jest idealny, spełnia wszystkie założenia. Wszystkim planującym budowę polecam wizytę u kogoś, kto taki domek buduje lub wybudował. Kartka nigdy nie odda gabarytów pomieszczeń.

 

PS Gont u maajki'ego na prawdę niczego sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bejjusia- ze zmian to wykusz likwidacja, kominek z brzegu i likwidacja zewnętrznego, nie oddzielamy jednak drzwiami części nocnej i dziennej, strop teriva ale schodów nie robimy, ciut powiększymy WC - tak, żeby miało 2 m, no i kuchnia napewno jakoś zamknięta, ale nie wiem jeszcze jak.

Maajki - mamy do was 170 km. Jak mój mąż wydobrzeje (ma korzonki), to chyba się wprosimy:::)))

Synthia drzwi zewnętrzne piękne, lubię "kwadratowe" geometryczne wzory.

 

A, zakładam powoli dziennik budowy. Lubię pisać, będę opisywać całą papierologię, wklejać zdjęcia i notować koszty. Troche forum muratora mnie wkurza więc będzie to na http://www.mojabudowa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...