Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

póki co stoimy ze wszystkim, ogarniamy sobie powolutku ogród,m długo szukaliśmy ekipy bo nikt czasu nie ma, al chyba znaleźliśmy dam znać do końca tygodnia czy się udało

 

trzymamy kciuki żeby się udało i czekamy na wieści :)

 

 

xiang1981 witamy :)

którego z forumowiczów zdjęcia widzialiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Zdjęcia forumowicza Synthia na 4 stronie forum. Przy okazji Synthia mogę prosić o jakieś fotki. Jak oceniasz dachówkę z cratona, bo trafiłem dzisiaj na niezbyt zachęcający tekst na jednym z forum budowlanych. link : http://www.dachy.org/forum/index.php?action=topic&id=3457. Pierwsze bloczki już postawione :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Pokój stołowy (salon;)) wydaje się duży bo jest powiększony o podcień. Holl, pokoje, kuchnia nawet wc jest ok. Jedyna rzecz, którą będę powtarzać ciągle jak mantrę to szafa w wiatrołapie. Jeżeli ktoś buduje, tak jak projekcie to musi się liczyć, że będzie miał wąską "kiszkę".

Oglądaliście już filmik ze środka domku?

Ja po obejrzeniu tego filmiku zastanowiłabym się jeszcze nad schodami (klatka schodowa jak dla mnie jest klaustrofobiczna i trochę strome te schody albo to takie złudzenie).

 

xiang1981 co do dachówki creatona to ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Czytałam inny wątek, tutaj na forum http://forum.muratordom.pl/showthread.php?94793-CREATON-kompromitacja-(-foty)/page10 potem drżałam na samą myśl co mi przyjdzie w paczkach i wierciłam dziurę mojemu małżonkowi za to że zamówił creatona ;)

Nie trafiliśmy na bubla. Dach mamy od sierpnia ubiegłego roku i jakoś nie zauważyłam, żeby coś się z nim działo. Zaryzykowaliśmy i tyle. Poszukam fotek tej dachówki z bliska to wrzucę na forum.

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Synthia ze wrzucilas linka do tego filmiku, nie wiedzialam wogole o jego istnieniu :)

 

Ja po obejrzeniu tego filmiku zastanowiłabym się jeszcze nad schodami (klatka schodowa jak dla mnie jest klaustrofobiczna i trochę strome te schody albo to takie złudzenie)

 

a co do schodow to mysle, ze moze to tak dziwnie wygladac, bo nad nimi nie bylo otwartej przestrzeni tylko ta deska ... nie wiem .. bo racja, ze troche klaustrofobicznie to wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthia super, że wrzuciłaś tego linka z filmikiem- zawsze to lepsze niz patrzeć w rzut na papierze. Salon z kuchnią wielkościowo jak dla mnie idealnie, korytarz też przestrzenny, kurcze kotłownia wydaje się ciutkę mała (ale ważne że pomieściło się wszystko)... już nie wspomnę o tej nieszczęsnej szafie w tym wiatrołapie. To chyba jedyny minus tego domku. Poza tym wszystko superosko:) Synthia jak u Ciebie wychodzi SSO lub SSZ?? bo wycena z10 na stronie z500wydaje mi sie troszkę przesadzona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagusiu kochana wydaje mi się że kosztorys nie jest przesadzony. Ale może na ten temat wypowie się Lukiasz jak dalej ruszy z budową bo jak pisał wcześniej buduje bez żadnych zmian.

Chętnie bym wam podała ile nas ta budowa kosztowała do tej pory, ale my nie budujemy idealnie jak w projekcie. Zmiany, które zrobiliśmy powstały w trakcie budowy i dotego doszły dodatkowe koszty, tak jak z likwidacją podcienia tak i wyciągniecie dachu, wyciągnięcie troszkę wykusza na tyle ile się dało. Nie jestem wstanie wam teraz powiecieć ile nas toby wyniosło gdzyby te przeróbki były zrobione w trakcie adaptacji projektu.Pewnych rzeczy nie zaplanowałam od razu, bo wydawało mi się że dom jest idealny. Ale gdybym miała budować jeszcze raz wybudowałabym ten sam dom. Cóż człowiek uczy się na błędach szkoda tylko że na swoich ;)

 

Pomieszczenie gospodarcze fakt jest małe ale dla nas na piecyk gazowy jest wystarczające, gdybyśmy wstawiali pompę ciepła to wtedy komin byłby nie potrzebny więc można byłoby zyskać jeszcze dodatkowej przestrzeni. O szafie w wiatrołapie już nie piszę, bo jak dla mnie to jest porażka całego projektu :evil:

 

A teraz podpowiedzcie mi jak wstawić cytaty i odpowiedzi do kilku postów w jednym poście.:oops:

 

Bejjusia a co powiesz na ten pokoik przy schodach?

Ciekawe czy klemensik już widziała ten filmik, bo też ma zamiar budować sam parter.

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bejjusia a co powiesz na ten pokoik przy schodach?

 

Synthia, chodzi Ci o ten pokoj za schodami czy ten wc kolo schodow? :)

 

 

A teraz podpowiedzcie mi jak wstawić cytaty i odpowiedzi do kilku postów w jednym poście.:oops:

 

no ja wlasnie po raz pierwszy sprobowalam tak zrobic i nie wiem czy sie uda ... zrobie test a pozniej jak cos zedytuje post i powiem jak to zrobilam :)

 

Oooo udalo sie :D

tak wiec zrobilam to tak, ze skopiowalam to co jest na poczatku tzn ten nawias (po nacisnieciu Odpowiedz z cytatem) QUOTE=Synthia;4366874 pozniej wkleilam tekst, ktory chcialam cytowac i na koniec cytowanego tekstu wkleilam znowuz ten nawias /QUOTE i tak powtorzylam przy nastepnym cytacie no i jakos sie udalo :)

nie wiem czy dobrze to wytlumaczylam, ale mam nadzieje, ze jakos mozna to zrozumiec :D

Edytowane przez bejjusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam dzisiaj coś pięknego. Jechałam z mężem z Lublina i stwierdziłam że możemy pojechać jakimiś "zadupiami", pooglądać domki. No i stał. Daje sobie głowę urwać że to było z10. Wykusz, przód i dach identyczny, jedynie co to w miejscu okna łazienkowego dwa okienka. Miał już elewację, taką jak w oryginale projektu z kamienia. Coś pięknego. Gdyby tak nie lało na pewno byśmy do tych ludzi wstąpili. Jedyny mankament to to , że walnęli garaż który zasłania to cudo. Jesteśmy z mężem pod ogromnym wrażeniem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skubisie! normalnie ostatnio myslalam o tym gdzie sie zapodzialas :) super, ze do nas "wrocilas" :) a powiedz, jak tam Wasze postepy??

 

klemensik naprawde cyknelas? widzisz jak my kobitki myslimy o tym samym :) tylko szkoda, ze nic nie widac, chetnie bysmy tez podpatrzyli to cudo

Edytowane przez bejjusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bejjusia.No cóż ,postepy mówisz?PODOBNO po niedzieli będą warunki zabudowy i bierzemy sie za poawolenie .Szlak mnie już powoli trafia ,ale to wszystko co może inwestor!!Mamy dylemat w związku z wyborem sposobu ogrzewania . Chcielibyśmy pompe ciepla z podłogówką co jak wiadomo sporo kosztuje natomiast póżniej są w miare niskie rachunki.Diabli wiedzą co zrobić!!A Wy jak będziecie ogrzewać dom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bejjusia.No cóż ,postepy mówisz?PODOBNO po niedzieli będą warunki zabudowy i bierzemy sie za poawolenie .Szlak mnie już powoli trafia ,ale to wszystko co może inwestor!!Mamy dylemat w związku z wyborem sposobu ogrzewania . Chcielibyśmy pompe ciepla z podłogówką co jak wiadomo sporo kosztuje natomiast póżniej są w miare niskie rachunki.Diabli wiedzą co zrobić!!A Wy jak będziecie ogrzewać dom?

 

Skubisie tez się zastanawiam nad ogrzewaniem choć jestem dopiero na etapie fundamentów. Rozważałem twoja propozycję Pompa ciepły i raczej się nie zdecyduje ze względu na koszty samego montażu a później konserwacji tej instalacji. Obecnie myślę że będzie kominek + piec na eco groszek i solary. Oczywiście jeszcze będę to konsultował itp. Nie wiem jak Tobie ale mi jedni koszt takiej instalacji wyliczyli na 40 tys:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...