Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie Kochani po dlugiej przerwie. Dlugo sie nie odzywalem, bo duzo czesciej jestem na mojej "rodzimej" grupie, czyli Grupie Szczecinskiej. Jesli w ogole ktos mnie tutaj pamieta to chyba tylko Synthia i moze jeszcze Klemensik. Przypomne sie pokrotce - kupilismy projekt Z10 z garazem dwustanowiskowym, uzytkowym poddaszem z balkonem. Utknelismy na etapie projektanta, ktory zamiast 3 miesiecy potrzebowal az 4,5 miesiaca, skutkiem czego zamiast konczyc stan surowy zamkniety dopiero zalalismy lawy (pogoda nas wstrzymuje). Zrobilismy troche zmian, a mianowicie:

1) male pomieszczenie gospodarcze przy wejsciu laczymy z sienia robiac duzy przedpokoj, gdzie spokojnie wejdzie cala rodzina bez koniecznosci podazania gesiego (scianke od PG cofamy, zeby byla w jednej linii ze scianka od sieni)

2) pokoj 1 bedzie lazienka

3) ciemna lazienka zostanie pralnia/kotlownia z przejsciem do garazu, pomiejszczenie zostalo pomniejszone dzieki czemu sypialnia jest troche wieksza

4) drzwi od PG przy garazu (zarowno te zewnetrzne jaki i te z PG do garazu) przesuwamy w strone sciany budynku

5) wydluzamy o 1 metr taras wydluzajac jednoczesnie o 1 metr dach nad tarasem

6) jesli chodzi o elewacje to rezygnujemy z tych malych okienek do spizarni i PG po bokach drzwi wejsciowych, za to wstawiamy szerokie drzwi wejsciowe z doswietleniami po obu stronach.

7) w bocznej scianie garazu wstawiamy 3 male okienka (w sumie 2 beda w garazu a jedno w PG)

8) usuwamy wykusz dajac duze okno do samej ziemi

9) okna na poddaszy powiekszamy do 78x140, dodajemy dwa od strony garazu

10) balkon w lukarnie zostawiamy jako lukarne z oknem balkonowym + barierka (bez wylewki)

 

Z tego co widze to Synthia jest najbardziej zaawansowana w budowie i ogldalem aranzacje kuchni - bardzo fajne. My mamy w planie wydlyzyc scianke od spizarni przymykajac troche kuchnie, z drugiej strony oddzielic kuchnie od salony i jadalni scianka z wbudowanym na cala dlugosc akwarium (ok. 170 cm), zostawiajac przeswit miedzy sciankami prawie 180 cm.

 

Mam pytanie odnosnie Waszych pomyslow na aranzacje SALONY i PODDASZA. Poddasze moze na chwile obecna mniej wazne, chcetniej dowiedzialbym sie co robicie w Salonie. Synthia - masz moze jakies wizualizacje? Czy okno do salonu robicie potrojne czy poczworne, otwierane tradycyjnie czy rozsuwane? Czy kominek dajecie w rog czy raczej na srodek sciany? A moze macie inne cikewae uwagi? Chetnie wymienie poglady.

 

Czytam tez Wasze posty o cenach i mam wrazenie, ze jestem z innego swiata. Owszem, zdazylem sie juz przekonac, ze Szczecin jest chyba drugi po Warszaie jesli chodzi o poziom cen. Moge Wam zdradzic, ze oferty na SSO z materialem mialem pod 230.000 do 320.000. Ostatecznie mam wykonawce z kwota posrednia, ale mam swiadomosc, ze bioe nie najtansze materialy, np. dachowke ceramiczna glazurowana barwiona w masie. Ufff to by bylo na tyle po tak dlugiej przerwie, sorry ze pisze bez polskich znakow, ale na laptopie mi niewygodnie ;-)

 

Pozdrawiam

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!! Ja coprawda zaczynam dopiero na wiosne ,ale skoro o zmianach mowa to ja chętnie! 1.Powiększamy salon likwidując ,,tarasik",drzwi balkonowe mają być przesuwne- dwie boczne szyby stałe dwie srodkowe rozsuwane.Wykusz do likwidacji,kominek na środek ściany albo troszke dalej w strone wejścia.2.Duża łazienka będzie łazienką małżenska dostępną oczywiście z sypialni.3.Kosztem pokoju nr.2 będzie wykrojony korytarzyk do garażu w którym będzie kotłownia.4.W PG koło sieni będzie łazienka z wejściem z korytarza .Na miejscu małego WC pod schodami bedzie mini garderoba.Kuchnia będzie odgrodzona od salonu ścianką o wys. ok.1.20m,co utworzy ala barek a wejscie do kuchni będzie w miejscu gdzie jest ściana od spiżarni od strony salonu .Spiżarnia co zrozumiałe będzie nieco mniejsza.Na poddaszu planujemy dwa pokoje i łazienkę,ale to w bliżej nieokreslonym czasie.Mam nadzieje że w miare czytelnie to opisałam.Nie jestem jednak pewna czy to koniec ulepszen .POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wyjdzie w praniu, ja dopiero zacząłem a już potweirdza się stara prawda, że architekt potrzebny jest do uzyskania PNB, a budowa to kierbud - u mnie co chwile daje jakieś dobre rady, którymi nie zajmował się architekt. Nie wiem za co wziął ode mnie 7.000 nazywając to szumnie "adaptacją projektu"! A teraz się okazuje, że wodomierz od wody miałbym w przedpokoju (sieni), gdyby nie mój myślący kierbud (też cholernie drogi, ale mam nadzieję, że wart swojej ceny). Postaram się być z Wami tera bardziej na bieżąco, o ile czas pozwoli. Pozdrawiam fanów Z10-ki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dylemat w związku z wyborem sposobu ogrzewania . Chcielibyśmy pompe ciepla z podłogówką co jak wiadomo sporo kosztuje natomiast póżniej są w miare niskie rachunki.Diabli wiedzą co zrobić!!A Wy jak będziecie ogrzewać dom?

 

My podlogowki na pewno robic nie bedziemy .. zwlaszcza po tym jak napisalas Wasza wycene to juz wiemy ze na pewno odpada hehe

wiec narazie stanelo na ogrzewaniu weglem

 

 

Mam pytanie odnosnie Waszych pomyslow na aranzacje SALONY i PODDASZA. Poddasze moze na chwile obecna mniej wazne, chcetniej dowiedzialbym sie co robicie w Salonie. Synthia - masz moze jakies wizualizacje? Czy okno do salonu robicie potrojne czy poczworne, otwierane tradycyjnie czy rozsuwane? Czy kominek dajecie w rog czy raczej na srodek sciany? A moze macie inne cikewae uwagi? Chetnie wymienie poglady.

 

Co do wizualizacji salonu to juz taka mamy :) i narazie jedyna zmiane jaka wprowadzilismy to to, ze drzwi na taras przesunelismy bardziej w lewo (czyli jakby blizej tej sciany z wykuszem - projekt w odbiciu lustrzanym) i zamknelismy kuchnie... no i chyba rozsuwane ale jeszcze nie jestesmy do konca pewni. Myslimy tez nad tym zeby zrobic drzwi np przesuwne, nastepnie jakis np metr sciany i pozniej juz samo okno ... nie wiem czy dobrze to wytlumaczylam :) ale moze kiedys wprowadzimy to w zycie w programie to najwyzej wrzuce zdjecie ... ;)

 

a tak poza tym to jestesmy z mezem pod wrazeniem Waszych zmian Slawek_K, Skubisie ... my jeszcze caly czas kombinujemy co i jak, ale jeszcze troche czasu mamy wiec nie ma sie co spieszyc :) a mooooze nawet zaczerpniemy od Was jakis pomysl, ktory posluzy nam za insipiracje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku bardzo fajne zmiany :) Mój wiatrołap ma tylko 2 metry szerokości (wolna przestrzeń) ale czteroosobowa rodzinka spokojnie się rozpłaszczy. Drzwi wejściowe z jednym bocznym naświetlem :) Okna u mnie są poczwórne 2 stałe boczne fixy i środek otwierany tradycyjnie. Kominek będzie w rogu. Aranżacji salonu nie posiadam.

 

Skubisie likwidacja podcienia - pokój naprawdę dużo zyska a taras zawsze można jakoś zagospodarować

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bejjusia - jesteście pod wrażeniem naszych zmian, ale wrażenie pozytywne czy negatywne? ;-)

 

Czytam Wasze wypowiedzi i trochę martwi mnie to, że budujecie swój wymarzony raj i rezygnujecie z powodu kosztów z różnych fajnych rzeczy. Ja wiem, że ogrzewanie podłogowe to droga sprawa (elektryczne w eksploatacji, wodne w instalacji), ale może warto budować dłużej i zrobić wszystko tak, żeby już grało? Żeby nie było niedosytu? Powiem Wam tak po cichu, znajomi zbudowali dom tanim kosztem, wszystko prawie z Castoramy najtańsze, drzwi do pomieszczeń prawie papierowe, okna PCV białe, płytki klinkierowe, kleje "no name"... mijają dwa lata... bruk przed domem wyblakły, drzwi wejsciowe wypaczone - trzeba od razu przekręcać klucz żeby się nie otwierały skutkiem czego od niedawna wchodzą do domu przez garaż, płytki zaczynają odpadać, spłuczka podtynkowa też nie była firmowa i się zepsuła, części zamiennych do nich nie ma więc kucie płytek w łazience i wymiana albo jak teraz wkładanie ręki pod zabudowę i spuszczanie wody, klinkier odpada z elewacji, zamiast radości jest płacz... to co zaoszczędzili muszą teraz wydać podwójnie... ja rozumiem, że wszystko jest cholernie drogie, mi też z nieba nie nakapało, spadku nie dostałem, nie mam bogatych rodziców ani teściów, w totolotka nie gram - wszystko co mamy to nasza praca, ale mamy mieszkanie własne, nikt nas nie eksmituje, będziemy chcieli zrobić te rzeczy, których później już się zrobić nie da. Zawsze można wymienić okna, drzwi, nawet zmienić dachówkę, ale nie poprawię fundamentów ani nie rozbuduję kanalizacji czy innych instalacji podposadzkowych więc to muszę zrobić od razu. Nie zakładam solarów, nie montuję rekuperatorów. Nie patrzę na inwestycje, które są eko i zwrócą się za 20 lat bo mnie na to nie stać. Ale to co ma mi dac komfort (wodne ogrzewanie podłogowe w przedpokoju, kuchni i łazience zrobię - choćby nie wiem co! Może to złe myślenie. Ale sam tak robię i wam też radzę, analizujcie, liczcie, planujcie, te nasze domy to ma być wielka radość, a nie tylko wielka powierzchnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku bardzo fajne zmiany :) Mój wiatrołap ma tylko 2 metry szerokości (wolna przestrzeń) ale czteroosobowa rodzinka spokojnie się rozpłaszczy. Drzwi wejściowe z jednym bocznym naświetlem :) Okna u mnie są poczwórne 2 stałe boczne fixy i środek otwierany tradycyjnie. Kominek będzie w rogu. Aranżacji salonu nie posiadam.

 

Skubisie likwidacja podcienia - pokój naprawdę dużo zyska a taras zawsze można jakoś zagospodarować

 

Skubisie - nie likwodujcie podcienia! Zatęsknicie za siedzeniem tam przy stole! Zobaczycie! :-) Sorry Synthia :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku masz dużo racji w "tanim budowaniu", my też nie budowaliśmy tanio a mój mąż ma takie samo podejście jak ty , ściany fundamenty, docieplenie.... wszystko ma byś solidone, bo tego już się nie poprawi.

Mieliśmy zakładać pompę ciepła ale koszty są ogromne zwrot kosztów za 20 lat nas też nie interesuje ( U znajomego miała być na początku kwota do 60 tys a skończyło się na 90 tys). A skoro mamy gaz w działce to będziemy ogrzewać gazem, podłogówkę mamy i wstawiamy piec kondensacyjny).

A co do tego podcienia ja się wcale ale to wcale nie obrażam ;):D (niech każdy zrobi go sobie według siebie ja jestem bardzo zadowolona z tego że go zlikwidowałam i tyle) tak samo jak cieszę się, że nie zlikwidowałam wykusza poprostu mam większy komforcik w domku, żeby ustawić fajnie kanapy i stół :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku masz dużo racji w "tanim budowaniu", my też nie budowaliśmy tanio a mój mąż ma takie samo podejście jak ty , ściany fundamenty, docieplenie.... wszystko ma byś solidone, bo tego już się nie poprawi.

Mieliśmy zakładać pompę ciepła ale koszty są ogromne zwrot kosztów za 20 lat nas też nie interesuje ( U znajomego miała być na początku kwota do 60 tys a skończyło się na 90 tys). A skoro mamy gaz w działce to będziemy ogrzewać gazem, podłogówkę mamy i wstawiamy piec kondensacyjny).

A co do tego podcienia ja się wcale ale to wcale nie obrażam ;):D (niech każdy zrobi go sobie według siebie ja jestem bardzo zadowolona z tego że go zlikwidowałam i tyle) tak samo jak cieszę się, że nie zlikwidowałam wykusza poprostu mam większy komforcik w domku, żeby ustawić fajnie kanapy i stół :yes:

 

no dobrze, że nikt się nie gniewasz, w końcu po to tu jesteśmy, żeby sie powymieniać opiniami. A prz okazji wykusza - pamiętam jak pierwszy raz odwiedziałem budowan niedaleko Z10 i panowie od wykończeniówki mówią - fajny ten wykusz, można sobie choinkę postawić, świetne miejsce. A ja mu na to - tak, zrobię sobie wykusz, żeby miesiąc postała choinka! ;-) Ja uważam, że wykusz taki mały w jakiś sposób ogranicza, ale może się mylę. Nie byłem u architekta wnętrz, żeby sobie wszystko zaprojektować, bo jak na razie z tymsobie świetnie dawała radę żona. Zoabzymy. Twoja kuchnia nam się podoba, chociaż my. nie będziemy wobć łuku, bo ja stawiam ściankę a w niej akwarium.

a41iggkot4kh0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuk w kuchni ???

Chyba chodzi o układ kuchni w kształcie litery u??;)

Pięknie będzie u Was z tym akwarium, u mnie nie miałby kto się zająć czyszczeniem i rybkami a też bym takie sobie zrobiła.

 

Choinka w wykuszu, że też o tym nie pomyślałam :D

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Dziś moja żona znalazła taki oto filmik:

 

W chwili obecnej jesteśmy na etapie CZEKANIA, ponieważ

jeszcze jakiś czas temu nasz działka miała nie mieć Planu Zagospodarowania Terenu, ale gmina zmieniła zdanie i jest już projekt PZT,

projekt był wystawiony do wglądu (ogólnie jest ok), a teraz jest czas na zgłaszanie uwag,

z tego co wiem uwagi są zgłaszane, zatem gmina będzie musiała się do nich ustosunkować,

W najbardziej optymistycznym wariancie gmina zatwierdzi PZT przed Bożym Narodzeniem, albo coś pozmienia i znów wystawi do wglądu, a wtedy zatwierdzenia będzie w bliżej nieokreślonej przyszłości..... więc pozostaje nam czytać forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH!!! My od początku zakładaliśmy,że nie chcemy żadnych wykuszy ,lukarn ani żadnych innych ,,wystawaczy'.Podcień likwidujemy ,bo co to za podcień 114 cm i tak jak postawisz stół i usiądziesz przy nim to niewiele cie osłoni.Chcemy wylać duży taras na którym będzie duży stół z dużym parasolem i nikt nie będzie nikomu wchodził na głowe a po sezonie letnim parasol i stół sie schowa i w zimie będzie więcej słonca w salonie. Kwestia pompy ciepła już odpadła i na 90% będzie kocioł kondensacyjny ,podłogówka w łazienkach kuchni korytarzach i w salonie.Mam nadzieje że problem zmian jest już za nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, miałem na myśli układ szafek.... a co do akwarium - technika jest teraz taka, że jes automatyka podmiany wody (dlatego doprowadzam pod akwa kanalizę i wodę), automatyka nawożenia roślin, napowietrzania, oswietlenia, karmienia... jedyne co to raz na miesiąc jakaś kosmetyka długości roślin :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH!!! My od początku zakładaliśmy,że nie chcemy żadnych wykuszy ,lukarn ani żadnych innych ,,wystawaczy'.Podcień likwidujemy ,bo co to za podcień 114 cm i tak jak postawisz stół i usiądziesz przy nim to niewiele cie osłoni.Chcemy wylać duży taras na którym będzie duży stół z dużym parasolem i nikt nie będzie nikomu wchodził na głowe a po sezonie letnim parasol i stół sie schowa i w zimie będzie więcej słonca w salonie. Kwestia pompy ciepła już odpadła i na 90% będzie kocioł kondensacyjny ,podłogówka w łazienkach kuchni korytarzach i w salonie.Mam nadzieje że problem zmian jest już za nami.

 

dltego ja wydłużam taras nieco o ponad metr i dach nad tarasem też o metr - jest na tyle wysoko, że samo wydłużenie nie ogranicza komunikacji wysokim osobom. A co do prasola - obserwuję sąsiada, kiedy w ciepłe letnie dni pojawiał się jakiś silniejszy wiatr i cała rodzina (a mają 4 dzieci) zbierał talerze i w nogi do domu! A tak siedzisz sobie w podcieniu który ma 2,5 m. Tutaj akrat się powymądrzam, bo też chciałem zostawić taki mały podcień, ale znajomu u których biesiadujemy zapytali mnie, czy ich podcień uważam za ok, kiedy powiedziałem, że jak najbardziej - wzięli mnie za rękę, wręczyli mi metrówkę i kazali sobie zmierzyć ich taras. Stąd te zmiany. A sąsiada uciekającego spod parasola właśnie u nich widziałem (tak się przez przypadek stało, że moi dwaj koledzy wybudowali sie koło siebie nie znając się wcześniej).

Edytowane przez Slawek_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ,parasol to tylko jedna z możliwości tak samo jak wydłużenie dachu nad tarasem z podcieniem czy też bez .Jednak wydaje mi sie że jak nagle zaskoczy Cie silny wiatr to czy z podcieniem czy bez to tak samo talerze będą fruwać po tarasie!Dla mnie mit z podcieniem -obalony!HI, Hi pozdrawiam Edytowane przez Skubisie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ,parasol to tylko jedna z możliwości tak samo jak wydłużenie dachu nad tarasem z podcieniem czy też bez .Jednak wydaje mi sie że jak nagle zaskoczy Cie silny wiatr to czy z podcieniem czy bez to tak samo talerze będą fruwać po tarasie!Dla mnie mit z podcieniem -obalony!HI, Hi pozdrawiam

 

to mi się właśnie podoba - jak ktoś ma swoje zdanie! nie wiem, czy to pisałem, ale po zakupie projektu szukaliśmy architekta do adaptacji, żeby coś podpowiedział, doradził, wskazał... i okazało się, że oni są z kosmosu, żaden nie mieszkał nigdy w domku i tworzą wizje. Najwięcej cennych uwag mamy od znajomych mieszkających domach po 10 lat. A jak w końcu trafiłem architeka do adaptacji to okazało się, że liczy się kasa i to my mówiliśmy co chcemy a nie on nam, co powinniśmy zrobić... pomijam koszt jego pracy, o teminach nie wspomnę (albo wspomnę - miały być 3 m-ce do PNB a było 4,5 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUUUUUUU .......bardzo celna uwaga ,ja naprzykład nie rozumiem jak można zaprojektować w domu jednorodzinnym( a przewaliłam ich tysiące!!! ) kuchnie która ma np.6-7 m2.Żenada!!! Takie powierzchnie to,, budował'' Gierek w domach z wielkiej płyty!Ja dołożyła bym do tego zestawu jeszcze geodetów.Swojego czasu dzieliłam ziemie na mniejsze działki i pokazałam panu uczonemu moją koncepcje jak bym to widziała ........i co pan geodeta zrobił!?!Ano zostawił to tak jak jemu narysowałam totalnie nie wnosząc nic od siebie.Skasował oczywiście niezłą kase ,a po jakimś czasie juz na spokojnie okazało sie że można było to zrobić trochę inaczej po to by lepiej wykorzystać powierzchnie.Ale co to pana geodete obchodzi przecież to nie jego aco miał zarobić to i tak zarobił!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...