Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moi drodzy,przeczytałam jeszcze raz wszystko od poczatku i widzę ,że największy problem w Z10 to szafa w sieni!!!POmyślałam sobie,kurcze pokoje przecież nie są małe w kazdym można w zasadzie zrobić sporą szafę ,to po diabła mi jeszcze szafa w sieni .Przecież to jest miejsce na okrycia które sie używa sezonowo ,czyli w lecie i tak płaszcze chowam do szafy!!! W związku z tym ODKRYCIE!!! nie potrzebuje szafy tylko kilka ''kołeczków'' w ścianie ,jakieś siedzisko i komódke na bieżące pierdoły i obuwie.!!!Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kilka miesięcy temu z firmą od lat robiącej w energii odnawialnej, ktora m. in. instaluje kompleksowo pompy ciepła. No więc koszt p.c + instalacja pozioma + podłogówka dla Z10 miała kosztować ok 40.000zł. Proszę zrwócić uwagę, że wybranie ogrzewania p.c. odejmuje man inne koszty: nie trzeba budować komina, p.g. może stać się garderobą... Osobiście jestem zwolennikiem p.c. i na pewno będę ją u siebie zakladał.

ps, firma o której mówięto kuraszyk.pl Instalacje robią po całej Europie więc odległości nie mają dla nich znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,przeczytałam jeszcze raz wszystko od poczatku i widzę ,że największy problem w Z10 to szafa w sieni!!!POmyślałam sobie,kurcze pokoje przecież nie są małe w kazdym można w zasadzie zrobić sporą szafę ,to po diabła mi jeszcze szafa w sieni .Przecież to jest miejsce na okrycia które sie używa sezonowo ,czyli w lecie i tak płaszcze chowam do szafy!!! W związku z tym ODKRYCIE!!! nie potrzebuje szafy tylko kilka ''kołeczków'' w ścianie ,jakieś siedzisko i komódke na bieżące pierdoły i obuwie.!!!Co o tym myślicie?

 

 

Ja wolę mieć wszystko schowane a nie na widoku :) i niestety nie do końca jestem przekonana co do tych kołeczków. Lato ok ale Jesień, zima i wiosna - kurtki są potrzebne przy naszej czwórce nie wyobrażam sobie, żeby nasze ubrania wisiały w sieni

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,przeczytałam jeszcze raz wszystko od poczatku i widzę ,że największy problem w Z10 to szafa w sieni!!!POmyślałam sobie,kurcze pokoje przecież nie są małe w kazdym można w zasadzie zrobić sporą szafę ,to po diabła mi jeszcze szafa w sieni .Przecież to jest miejsce na okrycia które sie używa sezonowo ,czyli w lecie i tak płaszcze chowam do szafy!!! W związku z tym ODKRYCIE!!! nie potrzebuje szafy tylko kilka ''kołeczków'' w ścianie ,jakieś siedzisko i komódke na bieżące pierdoły i obuwie.!!!Co o tym myślicie?

 

no! zwłaszca w okresach przejściowych, kiedy jedego dnia masz 5 stopni a drugiego 15 stopni i na wieszaku masz i kurtkę cieplejszą i jakąś np. dżinsową, narób sobie od razu więcej tych kołeczków. Ja dlatego wywaliłem to małe pomieszczenie gospodarcze (nie wiem po co mi dwa) i robię dużą sień w niej dużą szafę-zabudowę, żeby mieć tam wszystkie buty i nakrycia wierzchnie na każdą porę roku. Pokoje miej po to by mieć przestrzeń a nie po to by mieć szafy w każdym! Chyba, że wolisz mieć więcej pomieszczeń gospodarczych ;-). Na stronie Z500 w realizacjach Z10 są zdjęcia, gdzie ktoś ma tak na biało urządzone i ma tam zabudowę z lustrem w sieni. Jak dla mnie tragedia. Tam się człowiek nawet nie obróci, żeby kurtkę zdjąć, już nie mówię co będzie jak przyjdą goście, jak każdy zechce zdjąć buty prosto ze śniegu, co wtedy...? korytarz zastawiony! Ja nawet nie mogę sobie wyobrazić tam 3-osobowej rodziny wchodzącej do domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym ODKRYCIE!!! nie potrzebuje szafy tylko kilka ''kołeczków'' w ścianie ,jakieś siedzisko i komódke na bieżące pierdoły i obuwie.!!!Co o tym myślicie?

 

Skubisie my wlasnie tak bedziemy robic!

bo juz jakis czas temu odkrylam dokladnie to samo :)

 

wiec szafa w wiatrolapie sie nie przejmuje tym bardziej ze zamiast pom.gosp. bedziemy mieli szatnie i co wiecej caaaaly strych wiec miejsca na pewno starczy :)

Edytowane przez bejjusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chcę się podzielić moim zdaniem i moją wizją domu Z10.

Cały dom chcę podpiwniczyć : garaż na 2 samochody z jednym wjazdem, kotłownia, pralnia.

Parter : zamiast spiżarki którą przedłużę zrobię WC + kabina + zlew, w miejscu pomieszczenia gospodarczego zrobię zejście do piwnicy, WC zlikwiduję przy pokoju 1 i zrobię wejście na strych który później zostanie wykończony, łazienkę chcę trochę poszerzyć kosztem sypialni, zlikwiduję wykusz , myślę jeszcze nad powiększeniem wiatrołapu.

To kilka zmian takich które wpadły mi na myśl, oglądałem podobny dom z podobnym rozmieszczeniem jak Z10, właściciel mówił co by zmienił gdyby drugi raz budował.

Mam prośbę do forumowiczów a mianowicie, może ktoś z was buduje Z10 z dachem dwuspadowym?? Chciałbym zobaczyć jak to się prezentuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Paweł83

A gdzie planujecie wejście do wc?

Co do piwnicy, w której będzie pralnia i ... cała reszta to jak dla mnie ok.

Co do powiększania łazienki kosztem pokoju to wolałabym wydłużyć tę cześć w budynku o te 40 czy 50 cm? Zrobić taki mały uskok i tyle..

[ATTACH=CONFIG]31062[/ATTACH]

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy projektant przedłużył całą spiżarkę na hol, wejście do wc z lewej strony zaraz za wyjściem z wiatrołapu, czekam na rysunki mojego znajomego jak to będzie wyglądać.

Chciałbym żeby łazienka miała co najmniej 10m2.

Czekam z niecierpliwością na jakieś zdjęcie Z10 z dachem dwuspadowym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no - to robi wrażenie! u mnie do tego etapu jakieś 2 tygodnie jeszcze... a jak na razie z każdym dniem moj kierbud znajduje coraz to nowe błędy w projekcie albo bezsensowe rzeczy i dziwi się, że architekt tego nam nie wskazal - np. okna 80 cm od połogi! Jak ma się zmieścić w kuchni zmywarka, jak standardowa ma 85 cm a do zabudowy min. 81 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędy to czy niedopatrzenia - trudno powiedzieć. Projekt, który kupujecie (i który ja też kupiłem) jest bardzo oszczędnościowy i zanim zaczniecie go realizować to trzeba go mocno przemyśleć i przeanalizować. Weźmy na przykład kanalizację. Z fundamentów wychodzi raptem jeden pion i chyba ze 3 odgałęzienia. Ja już w fundamentach wyprowadziłem wszędzie odpływy - np. do łazienki 3, do kuchni 1, do pralni/kolowni 1 itd. Wykonawca się dziwił się, ale ja uważam, że owszem - teraz mam wizję, gdzie będzie np. brodzik w łazience, ale jak zmienię koncepcję? To wtedy muszę ryć podłogę, żeby doprowadzić odpływ do jedynego wyprowadzonego odpływu! A jeśli odpływ ten będzie długi, to kąt odpływu będzie niski i woda będzie stała i śmierdziała. Chyba, że zrobię jak inny forumowicz, który pisał, że musi wylać dodatkową warstwę podłogi, żeby mieć w czym schować rurę. Oszczędność prawie żadna, może z 10 metrów rur, ale jak zaczynam wykańczać pomieszczenia to umiejsowienie odpływu kanalizy mnie nie ogranicza w aranżacji. To samo zrobię z elektryką... Muszę pwoeidzieć, że na budowaniu się nie znam, wspiera mnie mocno kierbud i znajomi w domach mieszkający. Dzisiaj np. powiedzieli mi, że zanim mi zakończą ściany nośne powinienem zakupić kasety do rolet zewnętrznych. Ma to ten plus, że będę je miał schowane i nie będzie ich widać z zewnątrz, mało tego, fizycznie rolety będę mógł sobie zalozyc nawet za 2 czy 3 lata, o ile podczas montażu okien zawołam fachowców od rolet zeby zamocowali równocześnie prowadnice. Niby banał, ale o ile ładniej to wygląda, kiedy kaseta od rolety nie jest w świetle okna. To też powinien podpowiedziec moim zdaniem architekt, ale nie podpowiedział... Skoro się już tak rozpisałem to zapytam Was o schody. Robicie betonowe wylewane (oblozone później drewnem lub płytkami) czy od razu drewniane ? Bo sie waham...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się już tak rozpisałem to zapytam Was o schody. Robicie betonowe wylewane (oblozone później drewnem lub płytkami) czy od razu drewniane ? Bo sie waham...

 

My robimy wylewane

 

Nie bedziemy adaptowac poddaszu od razu, ale za jakies 5 czy 10 lat ... do tego czasu bedzie tam strych albo jak kto woli przechowywalnia gratow :) wiec mamy w planie schody te zostawic betonowe, zasunac wejscie na gore drzwiami przesuwnymi i jak nadejdzie odpowiednia pora oblozyc schody drewnem i udostepnic poddasze...

 

A Twoje spostrzezenia Slawku sa naprawde pomocne, juz patrzylismy na wysokosc zmywarek i faktycznie waha sie ona w okolicach 80 - 85 cm .. wiec okno na pewno trzeba bedzie podniesc wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy wylewane

 

... do tego czasu bedzie tam strych albo jak kto woli przechowywalnia gratow :)

A Twoje spostrzezenia Slawku sa naprawde pomocne, juz patrzylismy na wysokosc zmywarek i faktycznie waha sie ona w okolicach 80 - 85 cm .. wiec okno na pewno trzeba bedzie podniesc wyzej

 

ja robię właz wejściowy w garażu w tym stropie drewnianym (schody składane z castoramy) i poddasze nieużytkowe robię jako graciarnię (narty, meble ogrodowe w zimie itp.)

 

 

no niestety :( na szczęście zdążyłem, moja żona woli wyżej blat... zdążyliśmy na styk, ona wróciła ze studia mebli kuchennych a ja z budowy, gdzie ustalałem wysokość okna ;-) w poniedziałek/wtorek mogłoby być za późno...

Edytowane przez Slawek_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...