Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ufff... to dobrze, że podcień wchodzący do salony to córka, już się przestraszyłem, że dokonałem złego wyboru.

 

Pochwalcie się, czy budujecie w miarę możliwości sami, czy macie firmę, która zajmuje się wszystkim. Ja mam firmę i właśnie rozliczamy stan "0", dostałem rozliczenie i mało z krzesła nie spadłem, czuję, że szykuje się pierwszy zgrzyt z wykonawcą, któy zaczyna sobie dysponować moimi pieniędzmi. Zamawiał dwa razy gruchę i pompę do betonu, bo mu tak było wygodniej (żeby nie wstrzymuwac prac, bo miałem wymianę gruntu w jednym miejscu, która wstrzymała murowanie fundamentów w jednej części domu). Ja tak dzisiaj sobie podzwoniłem a tutaj 280 zł netto za pompę przyjazd i wyjazd + 330 zł za godzinę pracy na budowie (a godzina i 5 minut do 2 godziny w rozliczeniu). Tak oto sobie mój wykonawca wydał za mnie 1.500 zł! Oj będzie kłótnia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Od dawna śledze wasze wpisy i mysle ze czas sie dołączyć, my naszą zetke zaczynamy budowac na wiosne, zostało jeszcze troche papierologii.

Budujemy z10 z garażem dwustanowiskowym, strop drewniany. Nasz domek będzie w Zachodniopomorskim w okolicach Koszalina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również śledzę Wasze wpisy od dłuższego czasu i nadszedł czas się ujawnić. My planujemy rozpocząć budowę w lipcu 2011 w województwie dolnośląskim, a konkretnie Jelenia Góra. Wersja Z10 z drewnianym stropem bez garażu. Garaż będzie wolnostojący dwustanowiskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek!!! Hmmm wydaje mi sie że wszystkie upusty w hurtowniach k tóre mógłbyś mieć w swojej kieszeni ,wylądują w kieszonce wykonawcy!!!Stać cie na to??

 

wiesz co, do wczoraj uważałem, że mnie stać, ale zaczynam mieć wątpliwości. ;-) U mnie jest taka sytuacja, że ja mam działalność swoją, więc gdybym zajął się tylko budową, to faktycznie może zaoszczędziłbym na materiałach, ale mógłbym potracić klientów, którzy być może nie daliby tyle zarobić co zaoszczędzę na materiałach, ale w dłuższej perspektywie czasu byłby problem, bo jak wiadomo straconego klienta odzyskać nie tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - mam dla Was kolejną złą wiadomość - znowu znalazłem błąd w projekcie! Nie wiem jak w Waszych wersjach, ale w mojej Z10 L GP2 stu bk jest. Popatrzcie na pomieszczenie POKÓJ 1 -> to obok schodów. Od scianki za schodami widać głębokośc pomieszczenia w kierunku okna 300 ! No to się cieszę, 3 metry, można coś poplanować. Ale radość przedwczesna, otwórzcie kartę wcześniej gdzie są fundamenty i Waszym oczom ukazę się cyfra 255 !!! Tak - nie 3 metry ale 2,55 metra! Mam już tego dość i zastanawiam się nad reklamacją w Z500. Przecież każdy z nas decydując się na zakup projektu patrzy na te cyfry. A dla nich pół metra pomieszczenia mniej to żaden problem! Sprawdźcie proszę u siebie, jeśli się potwierdzi, będę robil zadymę...

 

A przy okazji - otwórzcie schemat oznaczony 04. Jest na nim rzut poddasza, ale podpisie w prawym dolnym rogu jest RZUT PARTERU ! Drobiazg prawda?... kur......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...