Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przejście między łazienką a pokojem jest do garażu gdzie będzie kotłownia ztąd likwidacja pom gosp, drzwi w łazience byłyby tak umieszczone by nie kolidowały z pokojem, a schody to jeszcze do konca nie wiem jak będą wyglądały. Zmiany robiłem przed chwilą więc może być troche błędów, ale od tego są projektanci by wszystko grało. Dzięki za opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejście między łazienką a pokojem jest do garażu gdzie będzie kotłownia ztąd likwidacja pom gosp, drzwi w łazience byłyby tak umieszczone by nie kolidowały z pokojem, a schody to jeszcze do konca nie wiem jak będą wyglądały. Zmiany robiłem przed chwilą więc może być troche błędów, ale od tego są projektanci by wszystko grało. Dzięki za opinie

 

Witam.

 

rozumiem.

zerknij na male zmiany jakie bym widzial ( to sa tylko propozycje wiec nie traktuj tego jako wyrocznie :))

Sadze ze nie warto rezygnowac ze spizarni : w codziennym uzytkowaniu naprawde sie przydaje. Nie musisz ganiac za jakims sloikiem :)

z10_rzut1_0[1]_a..jpg

 

Jesli udaloby sie przesunac schody wowczas zyskasz miejsce na WC a schody bede jakby wizytowka wejscia / holu. Najlatwiej byloby zamontowac drewniane.

 

pozdrawiam

 

Kul

 

ps. A kiedy planujesz zaczac ''zabawe''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to opcja warta uwagi, chociaż nie wiem czy te schody zmieszczą sie na szerokości pokoju, mogą być za strome, pozatym po słoik można przejść sie do garażu, ale dziękuje za uwagi, w końcu po to jest forum.

Budowe zaczynamy jak tylko zima odpusci, oczywiście jesli kwestie formalne będą załatwione pozytywnie do tego czasu.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strażak wydaje mi sie że kominek koło kuchni to nie jest dobry pomysł,spiżarni też bym nie likwidowała ponieważ traktuje ją jako podręczny kuchenny magazyn .Schody to fakt że psują trochę pokój ale to chyba njlepsze miejsce dla nich w tym projekcie .Wiadomo jednak że każda rodzina ma inne potrzeby i trzeba zrobic tak aby to nam sie wygodnie żyło.POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z kominkiem zaczerpnełem od kolegi, który już pare lat mieszka i ma identyczny rozkład salon+kuchnia, i kominek sprawdza sie rewelacyjnie, nie trzeba biegać z drzewem przez salon. schody będą robione dopiero za kilka lat, narazie nie planujemy robić poddasza a szkoda było nam miejsca w sypialni, a jeśli chodzi o spiżarke to do garażu wcale nie jest tak daleko a większość rzeczy i tak zmieści sie w kuchni. POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejście między łazienką a pokojem jest do garażu gdzie będzie kotłownia ztąd likwidacja pom gosp, drzwi w łazience byłyby tak umieszczone by nie kolidowały z pokojem, a schody to jeszcze do konca nie wiem jak będą wyglądały. Zmiany robiłem przed chwilą więc może być troche błędów, ale od tego są projektanci by wszystko grało. Dzięki za opinie

 

a gdzaie zamierzasz miec garderobe? Po co Ci ta mala toaleta w samym wejsciu? Powieksz przedpokoj, zrob sobie zabudowe, w tym waskim koryatrzu nic nie wcisniesz... A nie myslales, zeby moze mala toalete zrobic pod schodami? Wydaje mi sie takze, ze bedziesz mial mala frajde z kominka, w tej sytuacji w zasadzie nie sluzy niczemu, ani go obserwowac z kuchni, a z salonu daleko no i cale cieplo bedzie Ci uciekalo na korytarz. No a sam hall moim zdaniem niepotrzebnie taki duzy. Mam nadzieje, ze sie nie obrazasz, umawialismy sie kiedys, ze smialo i otwarcie wypowiadamy sie na temat naszych pomyslow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam pierwsze (w sumie nie sa to pierwsze ;-) oznaki bezsensownego zaczynania budowy w okresie jesienno-zimowym. Dostalem dzisiaj pierwszy rachunek za prad, okres rozliczeniowy co prawda miesieczny, ale budowa trwala 2 tygodnie. Za 2 tygodnie pradu na sprzet i dogrzewanie sie robotnikow w kontenerze 350 zl!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kominka to się zgadzam fajnie jest patrzeć siedząc na kanapie na rozpalony ogień.

Strażak u mnie już dom stoi i kominka w tym miejscu bym nie postawiła. Może go przestawić tak jak planują Skubisie czyli tak jak wrzuciłam 1 fotkę z propozyjami. Przynajmniej będzie w pokoju a nie w holu. Wtedy też nie będziecie mieli biegania z drewnem przez cały pokój.

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItamy Wszystkich.

 

Po pierwsze dziekujemy za cieple powitanie. tak jak pisalismy na wstepie mamy nadzieje ze i my cos fajnego ''wlaczymy'' do forum.

 

Wczoraj niestety nie bylo czasu na sprawdzenie co sie dzieje na forum.

Kilka swiezych ( dla nas) informacji ( no coz- az tak czesto nie buduje sie domu:)): mielismy wczoraj rozmowe z naszym Kierownikiem na temat projektu. Zawsze uwazalismy ze jak projekt jest to tam wszystko jest dograne do najmniejszego szczegolu. Wiecie: czlowiek naiwny. Realia jak widac sa calkiem inne. Trzeba rozwazyc kazdy szczegol.

SLAWEK_K ma racje: bardzo wazny jest ktos kto sie bedzie znal na tej ukladance z cegiel i innych materialow. Ktos to nie tylko wypisze dobrze dziennik, ale i powie co nalezy zrobic ( poprawic) albo przedyskutowac.

 

Dla wiekszosci z Was to pewnie nie nowina :) tylko wrecz chleb powszedni ( juz budujecie)

 

Bejjusia :

pytasz jakie zmiany:

lubimy prostote i funkcjonalnosc. Tak wiec w srodku za wiele nie zmienialismy: mala toaleta zostala zlokalizowana inaczej. Spizarnia zostaje ( uwazamy ze jest bardzo wazna) jak i pomieszczenie gospodarcze. Planujemy zagospodarowac poddasze na garderobe a pozostala czesc pomieszczenie bedzie otwarta. A w niej polki z ksiazkami, radio, TV. Schody umiescilismy przy pokoiku na wprost wejscia. Zmniejszyl sie troche pokoik, ale nieznacznie. Garaz bedzie osobno.

 

Walczylismy z tymi schodami najwiecej ale wreszcie sie udalo :)

 

pozdrawiamy

 

Kulina& Kul.

 

ps. wybaczcie brak np: ć , ę ...itd ale moja klawiatura jest jakas dziwna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubimy prostote i funkcjonalnosc. Tak wiec w srodku za wiele nie zmienialismy: mala toaleta zostala zlokalizowana inaczej. Spizarnia zostaje ( uwazamy ze jest bardzo wazna) jak i pomieszczenie gospodarcze. Planujemy zagospodarowac poddasze na garderobe a pozostala czesc pomieszczenie bedzie otwarta. A w niej polki z ksiazkami, radio, TV. Schody umiescilismy przy pokoiku na wprost wejscia. Zmniejszyl sie troche pokoik, ale nieznacznie. Garaz bedzie osobno.

 

bardzo fajnie! my tez nie wprowadzamy duzo zmian, tak jak piszesz - funkcjonalnosc i prostota :)

a spizarka jest rowniez dla nas bardzo wazna i na pewno z niej nie zrezygnujemy.

 

Synthia mowilas, ze szukasz pomyslu na sciane w salonie, ostatnio sobie szperalam w internecie i znalazlam cos takiego (chodzi mi o ta sciane po lewej od sofy i ta szafke, my chcemy wlasnie cos takiego postawic z tylu)

 

http://images41.fotosik.pl/425/44bbb63e7913c00dm.jpg

 

a jesli nie chcecie stawiac tam zadnych szafek to mam jeszcze cos takiego

 

http://images49.fotosik.pl/429/f0f64da01bd8a8efm.jpg

 

oswietlone polki w scianie z takim elementem dekoracyjnym... nie ukrywam, mi sie bardzo spodobalo :)

moze Wam rowniez cos wpadnie w oko ... pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zetkowiczow :)

Przymierzamy się do Z10 L GP2 sdn

Na stronie Z500 napisano

Projekt ze stropem drewnianym nieużytkowym.

 

Czy da się to "jakoś zmienić",aby poddasze było użytkowe?

I jeszcze jedno:

Czy można dostać od Państwa kosztorys tego projektu na e mail?(chodzi o zestawianie materiałów)

Pozdrawiam

Dycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bejjusia/ Synthia / Forumowicze

 

Jak widac nie jestesmy odosobnieni :) A tak serio: uwazamy ze takie postepowanie jest jak najbardziej efektywne i napewno zaprocentuje w przyszlosci.

byloby super gdyby kazdy zrobil tak jak sobie zaplanowal i bez zbednych nerwow i finansowych szarpniec. Tego zyczymy Wszystkim i sobie :)

 

A jak widzicie swoja lazienke? MAcie sypialnie kolo lazienki? Jesli tak: co sadzicie o dodatkowych drzwiach miedzy sypialnia a lazienka? Dzisiaj odwiedzilismy znajomych ktorzy niedawno wprowadzli sie do domu i wlasnie maja takie drzwi. Bardzo sobie chwala takie rozwiazanie.

 

Pozdrawiamy

 

Kulina&Kul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...