Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Dziesiatka.

 

generalnie nie powinno byc problemu. tak jak pisala Synthia: lepiej zlapac kontakt z Z500 i zapytac ( napiszcie do nich maila jakie zmiany widzicie i czy warazaja zgode ich czy waraza zgode na takie zmiany). Przeanalizuj dokladnie czy przypadkiem nie ma wersji ze stropem TERIVA. Wowczas mozecie smialo adaptowac poddasze. Jesli nie ma a Z 500 wyrazi zgode to nic innego jak reszte spraw uzgodnic z architektem ktory przerobi (przeliczy naprezenia itd ) projekt tak jak Wy go widzicie.

 

Pozdrawiamy

Kulina&Kul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć kochani

Nie ma idealnych domów w każdym coś sie znajdzie. Przestałam się już tym przejmować, to chyba kolejny etap w budowie. I znów zaczynam się cieszyć swoim domkiem. Być może nie mam idealnych rozwiązań w domu np. po zlikwidowaniu spiżarki ( w miejsce niej mam wc i pomieszczeni na szafę), ale za to mam bardzo dużą (jak dla mnie zabudowę w kuchni) i to mi wystarczy, nie przechowuję dużej ilości produktów ze względu na dzisiejsze szybkie ich psucie się a na słoiki znalazłam miejsce w pom. gospodarczym.

Fakt, gdybym robiła podasze użytkowe, to napewno zostawiłabym spiżarkę.

 

Kulina planujesz na poddaszu tylko garderobę i "bibiliotekę", sypialnię bedziesz mieć na dole w którym pokoju? jeżeli w tym, który jest w projekcie to po co przecież masz dosłownie 2 m do pokonania, lepiej fajniej zaaranżować łazienkę niż pozbywać się dodatkowego 1 m na drzwi. Ile osobowa jest wasza rodzina?

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych forumowiczów.

Nasze papierki leżą na zudzie.

Będziemy budować z10 stu 30 lustro, ze stropem teriva ale o poddaszu nie myślimy już wogóle. Będzie tam graciarnio-strych.

A ze zmian na dole to likwidacja wykusza, kominek przesuwamy w strone wejścia do salonu, oczywiście nie robimy schodów, jedyne nad czym sie zastanawiam to przesunięcie ścianki jednego z pokoi i zrobienie w korytarzu szafy.

A to pierwsze zdjęcie z kominkiem przesuniętym cudne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie.

 

pomysl drzwi miedzy sypialnia a lazienka: nadal uwazamy ze dobrze jest rozwazyc i taka mozliowsc. Jasna sprawa ze traci sie powierzchnie na drzwi ktora mozna wykorzystac w przypadku ich braku. Upierac sie przy tej opcji nie upieramy- jedynie rozwazamy. Wszystko sie wyjasni jak zaczniemy pracowac nad lazienka. Lazienka tzw malzenska tez fajny pomysl ale w zamian trzeba organizowac inna lazienke ( dodatkowa).

 

Naszym celem jest zorganizowanie ''zycia '' na parterze. Poddasze- tak jak pisalismy wczesniej. Nie chcemy by w salonie byl wielki telewizor ktory bedzie centrum tegoz salonu. Wierzcie mi, mieszkanie bez telewizora jest naprawde fajne ( doswiadczone na wlasniej skorze).

 

A jak goscie przyjada to maja rozamiawiac a nie gapic sie w TV :)

 

Kelemensik77- zyczymy Wam byscie pod choinke dostali pozwolenie!

 

Pozdrawiamy

 

Kulina&Kul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

O pozwolenie mam nadzieję że złożymy na początku roku.

Kulina, chociaż nie jestem zwolennikiem schodów, to Twój pomysł z telewizornią na górze jest bardzo fajny. Dla mnie TV mogloby nie istnieć. Walnęłabym tam jeszcze kompa i juz byłoby ok. I zaplanowałabym tam małe WC. No ale my góry nie planujemy.

Synthia - gdyby ten pokój przy WC to chyba tak pomyślałabym z ta szafą, ale to będzie pokój starszaka. Więc jakoś gdzies chce wcisnąć na korytarzach ta szafę "garderobianą". Gospodarczego nie pomniejszam bo chce tam pralkę, spiżarka jest mi potrzebna - to był dla mnie jeden z priorytetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż był wczoraj u naszego murarza z projektem. Na dziś ma mu dokładnie wszystko wyliczyć. Cały czas zachwala, że to taki prosty fajny domek, bez lukarn, balkonów i innych wynalazków. Jak coś konkretnie będę wiedziała to napiszę. Tylko, że u nas będzie jeszcze garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym 36 m + 14 m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj pan mąż był u murarza. I ten wycenił robociznę na 18 - 20 tyś. Ze wszystkim tzn. oni kopią ręcznie fundamenty, ocieplają fundamenty, ściany, strop, kominy wraz z klinkierówką. Czyli stan gotowy pod dach. Przypominam, że u nas nie ma poddasza i klatki schodowej. A za garaż za robociznę tzn. tez pod dach powiedział 5 tyś.

Garaż będzie taki:

http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/488/lustro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemensik77.

 

robocizna: dzieki za ta wiadomosc. Bedziemy mieli jakies odniesienie aczkowliek zdajemy sobie sprawe ze to zalezy od regionu itd.

Co do garazu: fajny. Zanim jednak kupicie projekt zapytajcie ( chyba ze macie juz okreslone w warunkach) jaki ma byc dach garazu. Zdarza sie ze dach na garazu musi byc taki sam jak domu. doszly nas sluchy o takich przypadkach. Nie wiemy jak to jest pod wzgledem przepisow ale przepisy sa jak zawsze dziwnie interpretowane.

 

pozdrawiamy

 

Kulina&Kul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Zetkowiczów!

 

Jestem nowa na forum,ale posiadam już projekt Z10 z poddaszem użytkowym.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze zaczynamy od wiosny w zachodniopomorskim.

Tak więc,mam nadzieję,że przyjmiecie mnie do grupy!Pozdrawiam Ewa

 

 

Witaj Ewa D.

 

Jak widac zachodniopomorskie bedzie sie preznie rozwijac !!!

Wszystkiego dobrego zyczymy, pozdrawiamy i witamy!

 

Kulina&Kul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...