Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam wszystkich w ten piękny zimowy wieczór.

Mam pytanie, czy może rozważał ktos budowe z pustaków keramzytowych. Byłem dzisiaj zapoznać sie z ofertą stropów z keramzytu, i chcieli mnie namówić jeszcze na pustaki, podobno jest to porównywalne z ceramiką.

 

witam :) Strażak31 my budujemy z keramzytu. Od samego dołu aż po dach, tzn bloczki fundamentowe + ściany nośne + działowe. Szybko idzie budowa bo bloczki są duże. Kierownik budowy trochę nie polecał na fundamenty ale było już za późno na koniec stwierdził że w sumie jest ok tylko trzeba było przypilnować żeby dobrze zaizolowali. 3 x dysperbit styropian i folia kubełkowa. Z bloczków zadowolenie budowlańcy bo mniej roboty maja. Jeżeli chodzi o parametry to mój kierownik + wykonawca twierdzą, że lepszy od ceramiki. Na forach branżowych też dużo dobrego czytałem. Na razie dom stoi i czeka na lepszą pogodę żeby wylać wieniec. Także jak na razie mogę polecić.

dom..JPG

wejscie..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

W nawiązaniu do wypowiedzi na temat zmian, i ja postanowiłem podzielić się swoimi zmianami. Są to kosmetyczne zmiany bo dość długo zeszło zanim znaleźliśmy projekt który nam najbardziej odpowiada i aby tych zmian było jak najmniej. Pozdrawiam wszystkich.

z10..JPG

Edytowane przez xiang1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Xiang1981.

dzięki za opinie, mój kierownik też poleca ten materiał.

Byłem u producenta zaoferował mi że zaopatrzy mi całą budowe począwszy od cementu, betonu, zbrojenia, systemy kominowe, nadproża sciany nosne działowe i fundamentowe aż po kompletny strop. Jutro ide z projektem po dokładną wycene. Jak cena będzie dobra to kupujemy jeszcze w tym roku a on dostarczy nam wszystko bezpośrednio na budowe na wiosne.

Pozdrawiam.

Czas iść do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiang 1981

Ja mam okna 4 x 90 w pokoju dziennym (2 fixy i środek otwierany), wykusz jest cały z jednej konstrukcji bez słupków murowanych, drzwi wejściowe z naświetlem szerokość 1,50,

 

Synthia. Mogę prosić o fotki tych okien 4x90 jak to rozwiązaliście? I jeżeli to nie zbyt osobiste podeślij proszę ile Cie kosztowały ten wykusz i tarasowe okna żebym miał jakiś punkt odniesienia. [email protected] dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich.

 

Bylismy ostatnio w jednej hurtowni materialow z prosba o wycene. pracuja nad tym.

Rozmawialem z panem na temat Keramzytu. Mowil ze jest lepszy ale nie odstaje mocno od Porothermu. Zwrocil nasza uwage na Porotherm Dryfix. Czytalismy o tym na necie a jeszcze teraz obejrzelismy filmik reklamowy. Wszystko wyglada naprawde ladnie i prosto.

dla przykladu:

http://www.youtube.com/watch?v=xOIB4TduZso

http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/WBArticle/ArticleText05&cid=1264367546384&c=WBArticle&sl=wb_pl_home_pl

 

Nie to ze chcemy reklamowac :)

dowiedzielismy sie ze dom postawiony ta metoda naprawde sie sprawdza.

 

A Wy jakie macie opinie, doswiadczenia w tym wzgledzie?

 

Pozdrawiamy

 

Kulina & Kul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!STRAŻAKjak twoja wycena za materiały ? Skąd bedziesz je brał??? Skoro mogą przechować do wiosny to może i ja bym kupiła w tym roku?

 

W nawiazaniu do ostatniego postu i cen za materialy: Pan z hurtowni powiedzial ze teraz / poczatek roku jest najlepszym momentem na kupno materialow bo ceny ich sa najtansze. Jesli chodzi o izolacje to ceny zmieniaja sie z tygodnia na tydzien. Czy to prawda? Ciezko powiedziec jesli sie nie siedzi w tym temacie caly czas ( lub nie sledzi od dluzszego czasu materialow i ich cen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pierwsze materiały już kupione, Strop(belki, pustak stropowy, pustak szalunkowy) 10tys. Sciana pustak keramzytowy 1500 sztuk po 8zł, bloczek fundamentowy 2,95 szt. Po nowym roku trzeba jeszcze rozejrzec sie za styropianem i dachówką.

xiang1981 Czy mógłbyś zdradzić po ile ty płaciłeś za keramzyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Długo się nie odzywałem, praca mnie przygniotła na dłużej, dzisiaj zaglądam a tu już 30 stron na zetkowym forum! Muszę nadrobić zaległości...

Kulinki - czytam Wasz post "Pan z hurtowni powiedzial ze teraz / poczatek roku jest najlepszym momentem na kupno materialow ..." - nie słyszałem jeszcze, żeby w jakiejś hurtowni Pan odesłał klienta mówiąc - Panie nie kupuj Pan! teraz drogo!!! Przyjdź Pan na początku roku!!! To tak jak z tekstem "teraz jest najlepszy moment na budowanie domu bo..." albo "terazs nie jest dobry moment na budowę domu, bo..." - zawsze znajdzie się lista argumentów do każdej z wersji... przestałem na to patrzeć, budowa ma iść swoim trybem i już... i przestańcie tak wierzyć wszystkim podwykonawcom, ich interesuje tylko grubość Waszego portfela! :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthia - jakiś czas temu chwaliłaś się fotką swojego pieca - możesz podać jaki masz model? Ja mam teraz etap wybierania metody ogrzewania a równocześnie z tym wybór stolarki okiennej.... Nie mam natchnienia, a czas ucieka... Co do ogrzewania myślę o kotle gazowym dwufunkcyjnym i nie wiem czy z zasobnkiem (chyba tak), podłogówkę chcę robic na całym parterze i grzejniki, na górze tylko grzejniki... Osobiscie nie chce dawac podłogówki w salonie, bo chcemy drewno a drewno bardzo izoluje i z tego co mówią posiadacze podłogówki pod deskami różnica w temperaturze jest nawet 4 stopnie! No i w sypialni podlogowka niepotrzebna, bo tam ma być chłodniej. Znajomi co mają domki twierdzą, że oszczędność niewielka i jak już robić to robic w całym mieszkaniu, nawet polecają, żeby taka uproszczoną (ze 2 lub 3 zawijasy) zrobić w podłodze garażu, by odparowywała woda posniegowa/podeszczowa... Słyszeliście o takiej opcji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...