Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ha, ja złożyłam o WZ o 8.00 rano a przed 15.00 odebrałam tego samego dnia. To tak dla pocieszenia, u mnie w gminie w standardzie czeka się 2-3 dni.

A ja dziś wszystko podpisałam i w czwartek nasz adaptujący składa wniosek o pozwolenie. No i podliczył nas tak:

- mapka do celów projektowych - 400 zł

- koszty, uzgodnienia, warunki 400 zł

- zjazd z drogi powiatowej - 650 zł

- elektryka - 800 zł

- sanitarka - 1200 zł

- część budowlana (adaptacja) + projekt zagospodarowania - mamy oczyszczalnię, studnię, chałupę, oddzielnie garaż i zjazd - 1800 zł

Czyli wyliczył 5250 zl a wziął 5100 zł

Do tego projekt domu i garażu czyli 2390 i 600 zl czyli mamy równe 8090 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci zazdroszczę Klemensiku,u mnie okazało się,że wystąpiła jakaś pomyłka,jeśli chodzi o linię zabudowy,no i odkręcenie tego zabierze około 2-tyg.( teraz papiery są w Zudzie)także pozwolenie myślę będzie na początku kwietnia.A ja już bym chciała łazić w kaloszach po budowie.Ale ponoć,co się odwlecze,to nie uciecze!Pozdrawiam.Ewa:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie będzie tak źle, (ja jako posiadaczaka kilkudzięciu arów gruntu :)) przerabiałam część porządków w ubiegłym roku.

U nas część drzew trzeba było wyciąć, a tego co pozostało po wycince było co nie miara, w lato wieczorem rozpalaliśmy ognisko i pozbywaliśmy się nadmiaru gałęzi, aż się nie chciało wracać do domu. Teraz na wiosnę też będzie masa roboty aby zagospodarować te ary :))) tym bardzie,j że jestem mieszczuchem od urodzenia, ale ja przy tym odpoczywam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahhaha

Bejjusiu a jak tam u was pozwolenie na budowe już jest?

 

jeszcze nie ... ale do wiosny sie mamy nadzieje wyrobic :)

bedziemy sie kontaktowac ze Studiem Z500 bo mamy toche zmian i chcemy sie zorientowac na co oni tam sie zgadzaja

no i jak sie juz dowiemy co i jak to czeka nas zakup projektu, a pozniej bedziemy szukac architekta i to pewnie takiego ktory nam juz wszystko zalatwi az do samego pozwolenia .. wiec zobaczymy co z tego wyniknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Skoro wszyscy się chwalą terminami WZ i PnB, to ja tylko powiem, że my nadal tkwimy w miejscu.

Gmina dostała sporo uwag do swojego projektu PZT, rozpatrzyła uwagi, wniosła je do projektu PZT i w połowie przyszłego tygodnia będzie ponowne wyłożenie projektu PZT. Następnie są 3 tygodnie na oglądanie go, a później znowu możliwość zgłaszania uwag... a potem okres nabierania mocy prawnej...

Oczywiście na ten cały czas gmina wstrzymała wydawanie WZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu jak dowiadywaliśmy się w gminie o formalności to nikt nie wspominał o PZT, bo ten teren nie miał.

Jak jesienią zdecydowaliśmy się na budowanie własnego Z10 :D i pojechaliśmy do gminy popytać od czego zacząc itp. to powiedzieli nam że zrobili projekt PZT i wstrzymali wydawanie WZ.... no i się zaczęło oczekiwanie ...

Plus jedynie jest taki, że póki co nie mamy żadnych papierków, które mogłyby się przedawnić. Nawet projektu jeszcze nie kupiłem, bo PZT będzie narzucał kąt dachu min.30st., ale czy to się utrzyma zobaczę dopiero w przyszłym tygodniu.

Pozostaje mi jedynie przyzwyczajać się do mojego drugiego imienia (jakie mi Skubisie nadali. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie czytałem dużo wcześniej cały wątek,bo się człowiek zastanawiał i zastanawiał, na początku była sasanka,potem jakiś inny i jeszcze inny, w końcu z10 i jeszcze kilka zetek m.in 19,35,24,84,w końcu mówie mojej piękniejszej połówce masz tu dwa projekty wybieraj, no i przez salon wygrał z10 tak cicho liczyłem na to, bym musiał kombinować jak zmienić wybór,ale poszło po mojej myśli. Działka - umowa przedwstępna załatwiona jakiś czas temu. Kilku budowlańców w przysposobionej rodzinie no to każda impreza rodzinna pytanko co myślicie o tym materiale co o tym, a co o tamtym,pewnie jak większość z nas gada tylko o budowaniu, warunkach, pozwoleniach, kolorze dachówki,materiałach pewnie w czasie budowy już nas nikt nie będzie na żadną imprezke rodzinną zapraszał, ale chwała im za tą cierpliwość. No to kupno projektu patrze reklama Budmy 2011 patrze strona z500 - przyjdz promocje, wspominany Dryfix (Kulina&Kul), też będzie, pokazy super czad można będzie pomacać, ugryźć, kopnąć, bo ta pianka nie bardzo mnie przekonuje, chociaż pisałem z gościem co wybudował i zachwalał. No to nadszedł dzień Budmy idę uzbrojony w pytania na początek z500 zobaczyć co tam za gadżet dostane, liczyłem na pierdoły, a tu 10% zniżki na projekt i wersja elektroniczna gratis, buła cieszy, Dryfix dla tych co są ciekawi zapewne ok,szybkość stawiania ścian ok, ale cena średnia w przeliczeniu z inną ceramiką niby pianka w cenie, ale jednak. Kilka dni po targach projekt u mnie z10 STU,poddasze kiedyś tam się zrobi:) synek rok i trochę, drugie w maju to jeszcze kilka lat możemy mieszkać na dole. Mam kolege architekta z waszych postów wynika, że to szczęście, bo się chłapak zna i dużo podpowiedział. Teraz czakam na mapki i warunki już były także tylko przepisanie. Ciekawe jak będzie z pozwoleniem. Mam nadzieję,że nie za bardzo się rozpisałem. Jeszcze raz witam wszystkich Edytowane przez kubam76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ witamy nowego zetkowicza :)

Kubam76 uwierz że dobry architekt jest na wagę złota:)))

 

A do was kochani zanim zaczniecie stawiać pierwsze ścianki, zróbcie sobie wcześniej projekty kuchni i łazienek. Jak możecie to wizualkę całego domu.

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...