Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ożesz .... ale się porobiło

Oświadczam uprzejmie, że nie konspirujemy z Klemensikiem za waszymi plecami hahahaha tylko staramy się jakoś ułożyć kuchnie. Natomiast wszelkie zmiany będą tu wrzucane także spokojnie .... dziewczęta bez paniki :D

 

Aksamitko płytki to paradyż hanabi, dekor hanabi rokoko.

 

Klemensik zapomniałam zapytać jaki układ szafek widzisz w swojej kuchni i czy chcesz mieć tam stół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja widze fioletowe płytki !!!czy to jest fiolet !!! Synthia czyta w myślach i podkrada pomysły :D ale o czerwonej to już nikomu nie zdradze...:no:

ten Twój dekor też mi się podoba,ale teraz w oko mi wpadł taki,co prawda nie znalazłem jeszcze fiolet,ale poszukiwania trwają

http://katalog.tubadzin.pl/kolekcje/caffeteria%20mini.jpg

http://katalog.tubadzin.pl/kolekcje/caffeteria%20przekladka.jpg

a z tym szeptaniem do ucha,spiskami i innymi takimi zdecydowane :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kobietki, dajcie Synthi czas. Ona to wszystko wrzuci i wizualizacje i real ... jak w końcu ten real nastanie. Tak chcę mieć w kuchni stół.

I ten barek - murek z ta babeczką pasuje mi i zostawienie właśnie tylko takiego przejścia. A z drugiej strony gdzie stoi ten czajnik i chlebak byłby właśnie stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kobietki, dajcie Synthi czas. Ona to wszystko wrzuci i wizualizacje i real ... jak w końcu ten real nastanie. Tak chcę mieć w kuchni stół.

I ten barek - murek z ta babeczką pasuje mi i zostawienie właśnie tylko takiego przejścia. A z drugiej strony gdzie stoi ten czajnik i chlebak byłby właśnie stół.[/QUOT

 

Klemensik "murek z babeczką"?!!!:lol2: Toż to się małżonek ucieszy..

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczam uprzejmie, że nie konspirujemy z Klemensikiem za waszymi plecami hahahaha tylko staramy się jakoś ułożyć kuchnie. Natomiast wszelkie zmiany będą tu wrzucane także spokojnie .... dziewczęta bez paniki :D

 

uuuffff to dobrze, w koncu bede mogla spac spokojnie :D ;) ;)

no i w takim razie czekamy z niecierpliwoscia :)

 

a co do Twoich plytek Synthia ta sa po prostu cudowne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie

 

Cytat Napisał lukiasz Zobacz post

Super Wam idzie, u Nas też miało być tak

kominy terca ciemny brąz, dachówka ciemny brąz mat, elewacja ecru

 

póki co stoimy ze wszystkim, ogarniamy sobie powolutku ogród,m długo szukaliśmy ekipy bo nikt czasu nie ma, al chyba znaleźliśmy dam znać do końca tygodnia czy się udało

 

powoli tez w firmie robi się luźniej, więc pewnie z początkiem listopada odpalę dziennik budowy

 

aha dla wszystkich z Warszawy i okolic firma która zostawiła nas w połowie budowy nazywa się "Kol-bud" Piotr Kolus!!! NIE POLECAMY NIKOMU!!

 

Witam,

 

Jeżeli mówisz o PIOTR KOLUS, gościu który działa w okolicach Piaseczna, oraz południowej Warszawie i jeździ srebrną terenową Toyotą, to faktycznie NIE POLECAM !!!

 

 

TAK TO ON!! tragiczny typ, na szczęście strop zalaliśmy teraz czekamy na kilka dni ciepłą żeby zrobic dach i ruszyć dalej do przodu na wiosnę!!

 

kubam76 Kolekcja Caffeteria jest super, na zdjęciach słaba ale na żywo jest genialna jak za swoją cenę, chcemy ją dać do małej łazienki

Edytowane przez lukiasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich mieszkających czy przez podcień wejściowy przy dużym wietrze nie wlatuje zimno czy te drugie drzwi spełniają swoją role?

 

Kubam ja jeszcze nie mieszkam ale już mogę ci powiedzieć że u nas wiatrołap w pełni spełnia swoją rolę, mamy cieplutko (wiadomo że przy wchodzeniu i wychodzeniu zimne powietrze leci do środka) a te drugie drzwi na hol to tylko poto żeby oddzielić wiatrołap czy tam sień od reszty domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty kosztami zależy jak kto robi, z czego i z jakiego rejonu polski jest

My budując Z10 trzymaliśmy się projektu, jako jedni z niewielu jak patrze na zdjęcia, ludzie dają mniej zbrojenia, słabszy wieniec, mniej izolacji, tarasy robi w innym etapie bez zbrojenia itp

 

u nas na razie wychodzi tak:

fundament z geodetą, koparkami, izolacjami 5 x dysperbit+termoorganika gold fundament+folia kubełkowa, kanalizacją itp 45 tys pln stan 0 (sam byłem w szoku)

ściany porotherm ze stropem teriva, z kominami systemowymi, klinkierem nadprożami itp 48 tys pln (stemple i deszki calowe do szalunków tragicznie drogie a idzie tego mega dużo!!)

kupione drzewo na dach 9000 pln

 

liczymy w max 130 tys zmieścić się za surowy otwarty

i tu znowu kryte blachą ale lepszą tyssen, rynny lepsze,

 

kupiliśmy też już styropian na podłogę styropmin pasywny EPS 30 i na fasadę termoorganika premium plus

Powoli do przodu, moze w lutym uda się w końcu dach zrobić

 

ogólnie dom jest prosty w budowie byle ekipa była normalna,

cena robocizny domu nie powinna przekroczyć 33 tys pl, budując drugi raz spokojnie bym sie wytargował na 29 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bez garażu z tym że w projekcie jest 133m2

do tego dochodzą tarasy z przodu i z tyłu, sporo drutu i betonu poszło na nie ;)

do tego od groma piasku do zagęszczenia

 

aha i przestroga dla wszystkich

 

jak umawiacie sie z podwykonawcą i daje Wam etapy to nie zgadzajcie się na jego podział cenowy np:

fundament 13 tysi

ściany 7 tysi

strop 4 tysie itp

 

tyle ile jest etapów to dzielcie sumę i tak płaćcie

 

np 30 tysi, 6 etapów to za każdy etap 5 tysi

 

Bzdurą jest że fundament to najwięcej roboty itp, chca od nas jak najwięcej kasy wziąć na początku a potem olewają

 

to tyle ode mnie, ja nadal cierpliwie czekam aż ekipa przyjdzie dach zrobić, masakra

dobrze że kolejne etapy już mam z normalnymi ludźmi

 

na pocieszenie zimowego dnia, salon ze ścianka wg projektu, my tak nie robimy ale chciałem to zobaczyć żeby się w tym utwierdzić

http://lh3.ggpht.com/_bHVlvGWDctY/TSIMr5TZ9jI/AAAAAAAAfuE/TvdycOieaYk/s640/jna1234.jpg

http://lh5.ggpht.com/_bHVlvGWDctY/TSIMtO1eF1I/AAAAAAAAfuM/5nssHvOQxNk/s640/jna12345.jpg

Edytowane przez lukiasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...