Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

my poddasze zostawiamy na późniejszy etap ale budujemy tak jakbyśmy mieli już teraz mieć,

fundament pod schody itp koszta dodatkowe niewielkie, a skąd wiecie co będzie za 10 lat?

 

póki co będzie tam stryszek i graciarnia

 

co do PG też myślimy o pralni i małej umywalce, właśnie po to żeby wrócić z działki i umyć ręce z brudu ;)

brodzik to chyba już przegięcie

 

PG niby spore, ale zależy jaki zasobnik wody wstawicie, u nas w planach solar (gmina dofinansowuje, jesteśmy w trakcie) i będzie 300L

 

Dodaje jeszcze wizualizację małego kibelka, myślałem że wyjdzie ładnie ale zmieniamy koncepcję za bardzo brązowo :)

http://lh3.ggpht.com/_bHVlvGWDctY/TUg0WOue06I/AAAAAAAAf1k/YAS6Hs4QrX4/s640/wc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i sobie pomyślałe, że się włączę.

U nas wyglądało to tak:

Szukaliśmy projektu który spełni nasze oczekiwania czyli

-dom parterowy

-łazienka w kwadracie- bardziej ustawna

-kuchnia w kwadracie (mamy znajomych którzy mają kuchnię 1,80 x 4 m i strasznie taka kuchnia wygląda-wszystko pod jedna ścianą,nawet na stół nie ma miejsca)

-schowek przy kuchni (teraz musimy śmigać 15 m przez podwórko po słoik ogórków czy papryczki) :-(

-pomieszczenie gospodarcze( teraz w sypialni stoi wszysko tzn. deska do prasowania, suszarka na pranie, maszyny do szycia, oveloki i inne dupy maryny które powinny znajdowac się w PG którego teraz nie mamy :-(

-dach kopertowy (marzenie z dzieciństwa) :-)

No i tak po wielu debatach wybór padł na Z10

Od wiosny 2010 budujemy naszą zetke z dachem 28 st., stropem drewnianym i poddaszem nieużytkowym. Dziś majstry od dachu założyli gąsiory i tym samym zakończył się etap "dachowy". Zdecydowaliśmy się na blachodachówkę z blachdomu - perła plus mat. kolor grafitowy. Dlaczego blach a nie dachówka ?? - żeby było taniej :-) Widziałem też posty z pytaniami o koszt dachu. No więc nas wyszło to 25 tysi bez rynien czyli więżba+blacha i reszta materiałów+robocizna.

Jak już pojmę jak się wstawia fotki to takową wstawię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak :

wysokość od podłogi do okien wyjdzie jakieś 83 cm. Chudziak jest równo z bloczkami fundamentowymi więc wymurowałem pod oknami na 4 cegły co daje 1 m. Od tego metra odejdzie 12 cm. styro+5 cm wylewka.

Otwory na okna rzeczywiście są większe zamiast 180x150 są 210x137 . Murując pomyślałem, że zwężyć zawsze można a poszerzyć już się nie da ze względu na nadproże. Ale już nam się podobają takie jakie są i tak zostanie.

A teraz dach. Od początku:

Więzba

Pojechałem do pobliskiego nadleśnictwa(koniec września) i zakupiłem 20 m3 drewna tartacznego w cenie średnio 330zł za m3(średnio bo cena zależy od klasy i grubości kłody)

Transportem zajął się pan przypadkowo napotkany w nadleśnictwie za okrągłe 400zł. (jak za 40km. w jedną str. to nie mało ale na lawecie tego nie bede woził po jednej sztuce :-)

Tartak objazdowy 55zł za przetarcie 1m3 czyli 1100zł + 3 dłuuugie dni mojej pracy jako pomoc przy owym tataku.

Sumują te 3 operacje wychodzi 8000+400zł impregnacja =8400

I teraz myk polega na tym że z tego wycieliśmy towar na więzbe na dom i na budynek garażowy którego dach ma powierzchnie 120 m2

Do tego wycieliśmy jeszcze 1100m. łaty. (Na dom wyszło ok. 900 m). oraz połowe materialu na belki stropowe.

W sumie to sam nie wiem jak to wszystko rozdzielić ale myślę że na sam dom to drewno nie kosztowało nas więcej jak 5700zł.

 

Blacha itp.

wkręty 2750x0,18=495

gąsior 23x43,30=1190

kliny 80x2,50=200

blacha płaska 5 arkuszy x 66zł.

blachodachówka 305,81 m2 x 24,40 = 7460

razem 9660zł. w tej hurtowni

potem dochodzi jeszcze membrana 800zł.

gwożdzie różnego kalibru, papa,silikon dekarski, farba zaprawkowa 500zł.

dwa kominki wentylacyjne i wróblówka z allegrosza za 350zł.

Robocizna była uzgodniona już w sierpniu na 7000zł. za całość i tak zostało.

Muszę jeszcze dodać że ta cena obowiązywała termin który majstrom pasuje,w którym nie beda mieli innej roboty. Ten czas nastał 10stycznia a dziś dach gotowy.(w tym 10 dni przerwy w oczekiwaniu na blache.

 

Razem wychodzi 24010 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z wentylacją? okna dziwnie wyglądają

 

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - rekuperator Optimal 400 Dospela 3500zł.+ok.1500zł. rury,kształtki,anemostaty itp. montaż jak zawsze samodzielny:-)

Co do okien to sądzimy, że w parterowym,szerokim i niskim domku takie szersze a niższe okna będą sie dobrze prezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...