Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Noooooooooooooooo pod temat instalacji elektrycznej też byśmy chętnie sie podłączyli. Chodzi o zmiany. U nas elektryk (robił też u sąsiada) wycenił na 3800 z jego materiałem(puszki, kable, rodzielnica a w niej wszystkie zabezpieczenia). Sadze, że jak już dojdzie co do czego to na 3500 stanie.

aha inst. TV i domofon tez w tym jest. Monitoring i alarm sam se zainstaluje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gosia&lesio wielkie dzięki za możliwość zobaczenia domku na żywo, niestety nie dane nam było się spotkać twarzą w twarz,buszowaliśmy sobie pod nieobecność właścicieli,ale wszystkim powiem,że te skośne okna bardzo fajnie wyglądają, zdjęcie tego nie oddaje, pozwolę sobie wrzucić fotke żeby reszta czytających nie musiała szukać :yes:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=42049&d=1297083420

Edytowane przez kubam76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tak cicho tutaj? :)

my caly czas jestesmy na etapie papierologii, troche nam sie w czasie wszystko przesunelo, ale jestesmy dobrej mysli :)

i jak narazie to szykujemy sie do zakupu projektu...

 

kubam76 fajnie tak zobaczyc dom na zywo co nie? zupelnie inaczej to wszystko wyglada niz na kartce papieru czy na monitorze komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my chyba jednak nie bedziemy budowac Z10....

spodobal nam sie inny, nowy, projekt Studia Z500 i najprawdopodobniej zdecydujemy sie na niego, gdyz od kilku dni jestemy pod jego ogromnym wrazeniem :)

okazalo sie, ze tak naprawde ma wszystko to, czego nam brakowalo w Z-dziesiatce (m.in. przejscie z garazu jest bezposrednio do wiatrolapu a kuchnia nie jest otwarta centralnie na salon)

 

http://www.z500.pl/projekt/z152,wygodny,funkcjonalny,dom,parterowy,z,garazem,dwustanowiskowym.html

 

oczywiscie kilka zmian chcielibysmy wprowadzic, przede wszystkim schody (bo poddasze koniecznie chcemy miec uzytkowe) no i maly tarasik z prawej strony domu bedzie "do likwidacji" w celu powiekszenia pokoi... wstepnie zaplanowalismy to tak

 

http://images38.fotosik.pl/661/39c9b3725403754cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas też niby zastój .... czekamy na wiosnę

 

ale .... zamówiliśmy okna i drzwi, przyjechał styropian (styropmin pasywny dom oraz termoorganika fasada premium plus) oraz izolacja na chudziak, kupiliśmy przewody na elektrykę, instalację centralnego odkurzacza, jesteśmy po uzgodnieniach z hydraulikiem i kończymy wizualizację wnętrz oraz projekt ogrodu.

 

Trzymajcie kciuki bo 1 marca ma wejść ekipa i definitywnie skończyć etap budowy surowego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Szukając wiadomości na temat z10, znalazłam to forum i postanowiłam się dołączyć jeśli można.

Szukałam idealnego projektu i go znalazłam. Projekt już kupiony, wszystkie dokumenty i pozwolenia też są. Będziemy startować około kwietnia woj. lubelskim. Mamy wersję z10 stu 30. Poddasze zostawiamy nieużytkowe. Największa zmiana w projekcie to:

- zmiana dachu, w warunkach mieliśmy dwuspadowy, więc projektant go zmienił, żeby urzędnicy się zgodzili, jeszcze nie do końca się z tym pogodziłam.

Inne zmiany są raczej niewielkie: nie robimy kominka, nie robimy schodów, kuchnia zamknięta z szerokimi przesuwnymi dzrzwiami, łazienkę powiększamy kosztem pokoju nr2 o wnękę na prysznic. Powstała wnęka w pokoju (nasza sypialnia) będzie dużą szafą zabudowaną. Mały kibelek powiększymy, a obok w korytarzu będzie garderoba.

To chyba na tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skubisie poddasze nieużytkowe, bo nie wyobrażam sobie chodzenia po schodach na stare lata. Ale zawsze jest jakieś ale i mój mąż nie chce zamykać drogi na górę na wszelki wypadek. Nie wiadomo co będzie za kilka, kilkanaście lat.

Zostawimy dziurę w suficie, będzie " zaklejona" - nie wiem jak, nie znam się na tym, ale jak chce to niech ma.

Edytowane przez monida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klemensik, trzymam kciuki za sprzedaz mieszkania, my tez bedziemy sprzedawać mieszkanie, w wakacje

 

A my tam niczego sprzedawać nie będziemy :-) Na dalsze prace bierzemy kredyt a domek w którym mieszkamy będzie wynajęty. Za sianko z wynajmu będziemy spłacać kredyt. Po 8 latach kredyt bedzie spłacony a domek w którym mieszkamy pozostanie naszą własnością. Taki oto prosty i "genialny":-) plan mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia&lesio wielkie dzięki za możliwość zobaczenia domku na żywo, niestety nie dane nam było się spotkać twarzą w twarz,buszowaliśmy sobie pod nieobecność właścicieli,ale wszystkim powiem,że te skośne okna bardzo fajnie wyglądają, zdjęcie tego nie oddaje, pozwolę sobie wrzucić fotke żeby reszta czytających nie musiała szukać :yes:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=42049&d=1297083420

 

heh. z tymi trójkątnymi oknami to dłuuuga historia. Ale tak w skrócie to mieliśmy je już przed wyborem projektu. W tym przypadku to ściany były murowane na wzór okien a nie odwrotnie (jak to zwykle bywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...