Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom do 140 m, a i jeszcze wchodzi jeden warunek, właśnie nie wiem czy od lipca czy od stycznia 2012 że kredytobiorca nie może mieć więcej niż 35 lat.Jeszcze chyba sami nie wiedzą.

http://www.rodzinanaswoim.pl/aktualnosc/535/

A zmienialiście wersje zetki? Niby poddasza nie robimy, ale przecież mamy w projekcie 185 m użytkowej przy wersji z10 stu 30.

Jakie banki bierzecie pod uwagę? Lukiasz a ty gdzie się zadłużyłeś jeśli możesz zdradzić??? Bo jak nie pchniemy tej chałupy i się wkurzę to też pójdziemy po kredyt, a to wynajmiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielę się z wami, bo sam się dowiedziałem przez przypadek, że wielkość dopłaty w progamie RnS zależy od powierzchni mieszkania / domu im większa tym mniejsza dopłata. Ogólnie nie jest rewelacyjnym kredytem i po skończeniu dopłat raczej się zmienia na inny nawet w tym samym banku, co prawda kto wie co będzie za 8 lat :) A to z tym ograniczeniem wieku do 35 lat, to prawda,kiedy wejdzie to pewnie oni sami nie wiedzą, ci nasi kochani urzędnicy z pomysłami na ulepszenie nam "zwykłym obywatelom" życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jesteśmy z Lublina i wciąż się zastanawiamy nad projektem z10, mamy warunki zabudowy, papiery z gazu, prądu i wody, ale nadal się wahamy, zaglądam tu od dłuższego czasu i widzę, że jest coraz więcej ludzi z Lubelskiego, jakby była możliwość wizyty i zobaczenia na żywo tego domu, chętnie byśmy podjechali.

 

Pozdrawiam forumowiczów,

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, my mieszkamy 20 km od Lublina:)

W grudniu przyfilowałam z mężem, tak nam się wydaje z10, przy alejach Kraśnickich jadąc z Lublina po prawej stronie. Myślę, że jest to w połowie drogi pomiędzy TESCO a kościołem w Konopnicy. Trzeba skręcić w dróżkę bardzo wąską, asfaltową. A wogóle jadąc Kraśnicka to widać go tylko, że ma garaż przed frontem, i jest usytuowany prostopadle do Kraśnickiej. jest cudny. ma nawet identyczna elewację jak w projekcie. Jeszcze się tam nie wprosiliśmy, ale wydaje się nam, że się ktoś tam wprowadził na święta.

A gdzie podziała się ANPIA????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje, my już w sumie mieliśmy też jakieś wstępne wyceny, pierwsza ekipa, renomowana firma wyceniła mury projektu Z10 L GP2 sdn, wszystko co wchodzi w budowe, pod dach na bagatela 37000, inny zaprzyjazniony murarz 20000, kolejny po obejrzeniu wyceny renomowanej firmy powiedział, że ogólnie wycena jest dwukrotnością tego co by sam wziął... Decyzja wciąż nie podjęta, a wiosna się zbliża dużymi krokami... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielę się kolejnymi doświadczeniami :Informacje dotyczące złożenia PnB oczywiście dla tych co są przed :

- do zagospodarowania działki dołączyć orginał Warunków Zabudowy, musi być klauzula,że jest to ostateczna wersja czy decyzja + 3 ksera potwierdzone "za zgodność z orginałem" przez organ wydający,

- nie wyrażać zgody na wersję elektroniczną, bo wszystko fajnie, ale jak na razie trwa dłużej niż normalnie, przynajmniej Starostwo Poznańskie,

- do tego złożyć wniosek o zgode na wjazd oczywiście jeżeli ktoś go nie ma,najlepiej zaraz po załatwieniu formalności z własnością działki, trochę trwa, a i tak trzeba mieć.

 

Miło mi się zrobiło, bo pan od odrolnienia gruntu po 2 dniach od złożenia, dzwoni i mi przekazuje info o tej wersji elektronicznej, chyba miałem szczęście, bo idzie na urlop i mówi,że u niego już załatwione. Następnie miło z tą drogą (mam wjazd na gminną) także załatwiałem w gminie, pani wzieła mój nr i zadeklarowała, że zadzwoni jak tylko będzie gotowe max.14 dni się zabezpieczyła urzędowym terminem. Zobaczymy co dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moich wniosku PnB jest cytuję "Niniejszym wnioskuję o doręczenie pisma w formie dokumentu elektronicznego (w formacie XML), na podstawie Art. 391 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz.U. z 2000r. Nr 98, poz.1071 ze zm.) " i to zaznaczyłem z myślą,że jak wersja elektroniczna to będzie szybciej niestety realia są takie że nie.

wniosek o wjazd: Jak masz drogę, przy swojej działce (w moim przypadku jest to droga gminna) to musisz mieć zgode na wjazd z tej drogi na własną działkę jak chcesz mieć legalnie. Niby do PnB nie potrzeba ustalenia wjazdu wystarczy projekt jak i reszty przyłączy.

Edytowane przez kubam76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukiasz a ty gdzie się zadłużyłeś jeśli możesz zdradzić??? Bo jak nie pchniemy tej chałupy i się wkurzę to też pójdziemy po kredyt, a to wynajmiemy.

 

My mamy w polbanku bo dobra ofertę wynegocjowaliśmy, lepsza była w tym momencie w dnb nord ale nie przyznali nam bo moja żona byłą wtedy za młoda (staraliśmy się w czerwcu, a urodziny miała w tym samym roku we wrześniu, paranoja)

 

Rodzina na swoim jest przereklamowana, jak się policzy to wcale tak fajnie nie wychodzi :)

 

My też mieliśmy coś wynająć (młode małżeństwo) ale jak rate mamy w cenie wynajmowania i płacenia komuś, to po co?? jeszcze tylko 2 lata spłacania działki do tego i zaczniemy wychodzić na prostą hehe

 

ps. od 1 marca miał przyjść ekipa do skończenia domu, nadal ich nie ma, Ci też są z polecenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zetkowiczów, śniegi stopniały więc ostro trzeba zabierać sie do roboty. A propo wykonawców jeżeli ktoś buduje w dolnośląskim to przestrzegam prze firmą INTER-DOM. W razie potrzeby szczegółowych informacji zapraszam na priv. A teraz pochwalę się postępami w pracach :):lol2:

Generalnie dopiero teraz widać jak duże okna ma ten projekt, więc jak ktoś jeszcze nie przykrył i mu się wydaje że ma małe okna to mogę powiedzieć, że są ogromne :D. Pozdrawiam

z10_domek (3).JPG

z10_domek (5).JPG

z10_domek (4).JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...