Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Planuje zakupienie i realizację projektu z10 z garażem jedno stanowiskowym bez poddasza użytkowego. Proszę o informację od osób realizujących projekt jakie są koszty stanu surowego zamkniętego? Może ktoś buduje w kujawsko-pomorskim? Pozdrawiam wszystkich realizujących inwestycję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witaj mazzante cieszę się że grono Z10 się powiększa, my budujemy domek Z10 stu, zrezygnowaliśmy z poddasza użytkowego (nie mamy klatki schodowej i tym sposobem pokój nam się zwiększył) a zależało nam na wersji ze stropem terriva), teraz wiemy że spokojnie wystarczy nam sam parter bo domek jest przestronny, garaż będzie wolnostojący. Jeszcze nie mamy stanu zamkniętego, zrobiliśmy też niewielkie zmiany, natomiast co do kosztów to trudno jest oszacować, musimy siąść i zliczyć. Chyba wszystko zależy do tego z czego i jak się buduje. A pomieszczenia są duże. I tak będzie trochę sporzątania :lol: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jotem;

Jak postępy z budową? My już mamy położony dach. :wink: Czas pomyśleć o środku

 

No to terez najgorsze przed Wami :wink: , my jesteśmy juz po wykończeniu i jesteśmy wykończeni - jak znajde chwilę dzisiaj badz jutro to przesle fotki ze srodka - tylko przypomnij mi maila.

Pozdrawiam

 

Jotem nie wiem czy podziękowałam ci za fotki. Bardzo ładna jest ta wasza kuchnia. Czy mogę mieć jeszcze do ciebie prośbę o zdjęcie wejścia do kuchni z salonu? Wszystko już roplanowałam oprócz kuchni. Ekipa wróciła do nas teraz i zaczynamy stawiać ścianki w środku, już przynajmniej widzę pokoje i łazienkę. I coraz bardziej się cieszę że wybraliśmy ten domek. Pozdrawiam całą rodzinkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jotem;

Jak postępy z budową? My już mamy położony dach. :wink: Czas pomyśleć o środku

 

No to terez najgorsze przed Wami :wink: , my jesteśmy juz po wykończeniu i jesteśmy wykończeni - jak znajde chwilę dzisiaj badz jutro to przesle fotki ze srodka - tylko przypomnij mi maila.

Pozdrawiam

 

Jotem nie wiem czy podziękowałam ci za fotki. Bardzo ładna jest ta wasza kuchnia. Czy mogę mieć jeszcze do ciebie prośbę o zdjęcie wejścia do kuchni z salonu? Wszystko już roplanowałam oprócz kuchni. Ekipa wróciła do nas teraz i zaczynamy stawiać ścianki w środku, już przynajmniej widzę pokoje i łazienkę. I coraz bardziej się cieszę że wybraliśmy ten domek. Pozdrawiam całą rodzinkę :D

 

Dołączę się do Waszej dyskusji:) A czy mogę i ja dostać fotki z wnętrzem Z10ki? :p Podaję maila [email protected] Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bagusi

Przejrzałam twoje posty i życzę powodzenia w wyborze. Bardzo trudno jest zadecydować w takiej ilości projektów, który ma być ten wymarzony. Nam też długo zeszło, najpierw był Z10 potem były inne, potem już byliśmy zdecydowani na 100% na dom z użytkowym poddaszem, w końcu i wróciliśmy do naszej parterowej Zetki. My ruszyliśmy dopiero z budową więc na zdjęcia środka trzeba będzie jeszcze trochę poczekać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopadłam kompa o 5 rano to chyba jakać choroba :oops:

Co do pytania. Jak pomieszczenia w domu? Robiłaś jakieś manewry ze ściankami działowymi?

Pokoje są jak dla mnie duże, niestety ścianek działowych w tym projekcie jest mało, ale.. zlikwidowaliśmy ścianę nośną między wiatrołapem a spiżarką (jest zrobiony podciąg) tym sposobem zrobiło nam się miejsce na większą szafę. Jedynym mankamentem w tym projekcie jak dla mnie, to właśnie była ta szafa w wiatrołapie za mało miała miejsca). Reszty nie ruszaliśmy, hol jest duży, łazienka też, teraz zastanawiam się nad kuchnią, czy ją zamykać czy zostawić otwartą. Fakt siedzenia w salonie i patrzenie na okap w kuchni czy lodówkę, nie jest jak dla mnie zbyt komfortowy. A znowu zrobienie samych drzwi niejak nie będzie miało wyglądu. Myślę nad drzwiami szerokimi przesuwnymi. Zrobiłam zdjęcia (malo jeszcze na nich widać no ale zawsze coś już jest :wink: , okien jeszcze nie wstawiliśmy) ale muszę mieć czas żeby je wkleić. Aha może założe dziennik pod warunkiem, że ktoś podpowie mi jak to zrobić :roll: Lecę budzić rodzinkę :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat się rozkręca. :D Coż my już prawie mieszkam w naszej zetkce - jak ktoś chce zobaczyć zdjęcia to proszę o wejście na stroną z500.pl a następnie realizacje z10 lub przesłać na priv maila.

Zygi co do kuchni i salonu to my postawiliśmy ściąnę i mamy duże wejście do kuchni (chyba 1,5 m i wysokie na 2,5). Narazie nie wygląga to źle a jak sie nam znudzi to wstawimy drzwi przesuwne. A co do kosztów postawienia takiego domu to u nas wyszło tak 235 m2 pow mieszkalnej (135 parter i 100 po podłodze poddasze) + garaż 50 m2 - 400 tys zł. Myśleliśmy ze wyjdzie trochę mniej ale coż... :( . Napewno można taniej strosując inne materiały np zamiast porothermu - belit , dachówka ceramiczna - balchodachówka a co za tym idzie mniejszy koszt wieźby dachowej...itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Fanatycy Z10!!

Wybaczcie tak długi rozbrat z tematem, ale zdecydowanie zbyt dużo pracy mam.

Ja tutaj właśnie toczę małą wojnę podjazdową z żoną na temat tej nieszczęsnej kuchni. Ona upiera się przy otwartej na salon, a mi drastycznie kojarzy się z naszym aktualnym mieszkaniem w bloku :(

I ta trauma, wszystkie zapaszki z kuchni lądują w salonie...kiedy mamy gości, nawet niczego nie da się upuścić i położyć znowu na talerz- żartuje oczywiście ;)

Jak tutaj słusznie zauważyła Zygy ten widok na okap i lodówkę też nie powala na kolana...jeżeli pozwolisz to wykorzystam Twój argument podczas rozmowy z Żoną ;) oczywiście bez podawania autora tego argumentu ;)

Oglądałem zdjęcia--muszę przyznać, że praca wre pełną parą. Kiedy planujecie przeprowadzkę?

Pozdrawiam pokolenie Z10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Fanatycy Z10!!

Wybaczcie tak długi rozbrat z tematem, ale zdecydowanie zbyt dużo pracy mam.

Ja tutaj właśnie toczę małą wojnę podjazdową z żoną na temat tej nieszczęsnej kuchni. Ona upiera się przy otwartej na salon, a mi drastycznie kojarzy się z naszym aktualnym mieszkaniem w bloku :(

I ta trauma, wszystkie zapaszki z kuchni lądują w salonie...kiedy mamy gości, nawet niczego nie da się upuścić i położyć znowu na talerz- żartuje oczywiście ;)

Jak tutaj słusznie zauważyła Zygy ten widok na okap i lodówkę też nie powala na kolana...jeżeli pozwolisz to wykorzystam Twój argument podczas rozmowy z Żoną ;) oczywiście bez podawania autora tego argumentu ;)

Oglądałem zdjęcia--muszę przyznać, że praca wre pełną parą. Kiedy planujecie przeprowadzkę?

Pozdrawiam pokolenie Z10 :)

 

Więc tak wątków co do kuchni na forum dużo, wszystko zależy od tego co się chce mieć i co się podoba.

Ja stoję w miejscu bo :( : zostawiłabym kuchnię otwartą ze względu na przestrzeń ale znowu rozciąga się przede mną np. wizja świąt i tak cała rodzinka siedzi przy stole i ci którzy siedzą plecami do kuchni mają widok na pokój, choinkę i kominek zaś ci którzy siedzą odwrotnie mają widok na kuchnie. Komfort ? :wink:

Z tego wynika, że chyba zrobimy duże drzwi przesuwne.

Co do zapachów to myślę, że czy będzie ona zamknięta czy otwarta to i tak zawsze zapachy się przedostaną.

Natomiast argument , nawet niczego nie da się upuścić i położyć znowu na talerz ...... hahahha szczerze mnie ubawił :lol: :lol: :lol:

 

Praca oczywiście wre pełną parą, kasa też wre tylko, że już nie w naszych portfelach. Zaczynamy najcudowniejszy etap budowy, przy którym tylko trwałe związki mają siłe przetrwania :wink: żartuję. :lol: "Planujemy" na przyszłe lato się wprowadzić......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

...mieszkam i jestem bardzo zadowolony z tego domku, ostatnio jednak stwierdziliśmy ze trochę za duzy ten dom dla nas 8) ale przynajmniej nie ma kłopotów z noclegiem dla gości :D

Pare kilometrów ode mnie buduje się chyba zetaka 10 z garażem dwustanowiskowym z filarem pośrodku (a może tylko podobny projekt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D jestem nowy na tym forum.Mam maly dylemat wacham sie miedzy z10 a z98.Nigdy nie budowalem domu jestem totalnym laikiem.Wyznam ze podoba nam sie z10, niestety nigdzie niemoge znalesc jakiegos sensownego kosztorysu SSZ.Moze ktos mi pomoc?Podac ile kosztowal z 10 bez garazu ze stropem stropem gęstożebrowym.Moze ktos buduje w mazowieckim i pozwoli

obejzec budowe :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...